فهرست
ویلموتس چطور سرمربی ایران شد؟
ویلموتس چطور سرمربی ایران شد؟

ویلموتس چطور سرمربی ایران شد؟

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال ایران بعد از کی‌روش دنبال یک مربی می‌گشت. یک مربی به قول تاج: «هم قد با کی‌روش». آنها سراغ گزینه‌های مختلفی رفتند. اسم‌هایی که تعدادی از آنها رسانه‌ای شده و تعدادی هم نه. مثلا لوپتگی کسی بود که با شروط سختگیرانه کاری کرد که تاج نتواند جذبش کند. به همین خاطر او به دنبال گزینه‌های دیگری رفت. مثلا هروه رنار که در رقابت با مصر و امارات، فوتبال ایران توان پرداخت بهایش را نداشت. مربی دیگری که بیست روز قبل فدراسیون دنبال آوردنش به ایران بود، سرکو کاتانچ از اسلوونی بوده است. کسی که درجام ملت‌ها با عراق روبروی ایران قرار گرفت. او ولی اصلا اسم بزرگی برای فوتبال ایران در رقابت با کی‌روش محسوب نمی‌شد.

گزینه‌هایی که دو سه هفته قبل در هلند، تاج با آنها مذاکراتی داشت اسمی‌تر بودند. فان مارویک و ادووکات. دو مربی حوالی ۷۰ سال. مربیانی که به مرز بازنشستگی رسیده‌اند و بعید بود خیلی انگیزه‌ای برای موفقیت داشته باشند.

در نهایت اما تاج سراغ گزینه‌ای رفته که اولین بار شرکتی به نام واس تیم در آلمان و هلند و بلژیک به آنها معرفی کرده بود. البته فرناندو هیرو هم به فوتبال ایران معرفی شده بود ولی در نهایت وقتی فدراسیونی‌ها مجبور به انتخاب شدند، رفتند سراغ ویلموتس و او شد سرمربی ایران. با قراردادی که رقمش مشخص است. ویلموتس به رغم انتقادات بسیار که بسیاری در داخل از کارنامه‌اش می‌کنند، توانسته با بلژیک به رنک یک فوتبال دنیا برسد و با نسلی از ستاره‌های جدید، پدیده‌ای در فوتبال جهان باشد. هرچند او هم مثل کی‌روش جام نیاورده برای کشورش.

دنیای ورزش تورنتو

۱    
آی اسپورت
2019-05-16 18:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر