فهرست
اعتراض نماینده جنجالی؛ محرومیت پرسپولیس کم است
اعتراض نماینده جنجالی؛ محرومیت پرسپولیس کم است

اعتراض نماینده جنجالی؛ محرومیت پرسپولیس کم است

آی اسپورت – تراکتور در آزادی در حالی به پرسپولیس باخت که حاشیه‌هاي زیادی را به همراه داشت که یکی از آنها جدال هواداران دو تیم بود که کار را به خانه ملت و وکلای مجلس رساند تا از وزیر ورزش بابت این اتفاق و شعارهای قومیتی توضیح بخواهند. یکی از این افراد نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه بود که صحبت‌هاي او واکنش تند مشوقین پرسپولیس به خصوص رییس کانون آنها را به همراه داشت. جایی که کل فضای مجازی را پر از فیلم‌هایی کرد که نشان مي‌دهد این مساله برنامه‌ریزی شده بود و قاضی پور خواسته از این طریق و به نفع خودش برای انتخابات آینده بهره‌برداری کند.

بحث سوال شما از وزیر در مورد اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتورسازی که گلایه شما را به همراه داشت به کجا رسید؟

هنوز جلسه‌ای نداشتیم و سوال خودمان را مطرح نکردیم اما با این حال پیگیر این مساله هستیم و یک جواب قانع کننده بابت این مسایل مي‌خواهیم. با این حال در آستانه بازی تراکتورسازی و استقلال از تمام مردم آذربایجان و به خصوص هواداران تراکتورسازی مي‌خواهم آبروی آذربایجان را حفظ کنند و جوابی به اتفاقات اخیر ندهند. استقلال مهمان ماست و از سوی دیگر مشکل ما هم با باشگاه پرسپولیس و هواداران این تیم نیست بلکه آن دسته افراد منتسب به هوادار هستند که خط گرفته کار کردند و خواهان برخورد با آنها هستیم. استقلال و پرسپولیس برای ما قابل احترام هستند و حرف ما این است که مسوولان در مورد این شعارهای قومیتی باید پاسخگو باشند و فرهنگ‌سازی کنند.

به هرحال این فرهنگ سازی بخشی از آن جریمه و مثلا برگزاری بازی بدون تماشاگر است که در مورد پرسپولیس یک جلسه محرومیت در نظر گرفتند.

خیلی ضعیف است و این جریمه کافی نیست و اصلا به این جریمه یک جلسه‌اي راضی نمی‌شویم. این را مي‌گویم چون به ما اهانت شده است و دیدید که در جریان اتفاقات اخیر و دشمنی عربستان و آمریکا و سوء استفاده‌هایی که کردند مردم آذربایجان در آرامش حرکتی انجام ندادند و بیرون نیامدند.

اما شما در حالی به این شعارهای پرسپولیسی‌ها اعتراض دارید که بارها برخی هواداران منتسب به تراکتور در ورزشگاه‌هاي مختلف به خصوص یادگار امام تبریز  شعارهای نژادپرستانه و جدایی‌طلبانه سر دادند و شما و دیگر نمایندگان آذری زبان هیچ واکنشی نشان نداديد؟

همان طور که رفتار هواداران منتسب به پرسپولیس را بابت این شعارها تایید نمي‌کنیم و این کار را خلاف مي‌دانیم حرکت هواداران منتسب به تراکتور راجع به دادن شعارهای قومی را اشتباه مي‌دانیم. اهانت به قومیت‌ها از ترک، لر، کرد، عرب و... توهین به همه مردم ایران است چون همه با هم ایران را تشکیل داده‌ایم و این اهانت به ایران اسلامی است.

اما در مورد صحبت‌هاي شما رییس کمیته مشوقین باشگاه پرسپولیس ادعای دیگری دارد و مي‌گوید شما فراموش کرده اید که اهانت‌ها را ابتدا هواداران منتسب به تراکتور با اهانت به مرحوم نوروزی و خوردبین شروع کردند.

ما یک مثل در زبان ترکی داریم که ترجمه آن به فارسی مي‌شود «بنده خدا شب جاشو خیس کرده فردا چای شیرین مي‌خواهد». شعار علیه ما دادند حالا طلبکار هم هستند.

و اینکه مدعی هستند این صحبت‌هاي شما حالا و چرا در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح شده و این یک شوی تبلیغاتی برای شماست؟

(خنده) آخر عزیز من، برادر من که این حرف را مطرح مي‌کنی تا انتخابات دو سال دیگر باقی مانده است. ما همیشه حرف مي‌زنیم و مردم را کنترل مي‌کنیم چون نوکر مردم هستیم.  مدام حق ما را خوردند. داوران به ما بدترین خیانت‌ها را کردند. در والیبال ما را زدند و لابد توقع دارند ما لال شویم. اعتراض ما در چارچوب قانون است و در همین چارچوب اعتراض خودمان را پیش مي‌بریم.

اما نکته دیگری که به اعتراض شما وارد کردند این است که نمایندگان آذربایجان شرقی به این مساله واقف هستند و اعتراضی ندارند اما شما که نماینده آذربایجان غربی و ارومیه هستید به این مساله ورود کردید و مشکلات را به گردن هواداران پرسپولیس انداختید و چشم‌تان را به روی همه رفتارهای هواداران منتسب به تراکتور بسته‌اید؟

تراکتور فقط برای تبریز نیست و برای کل آذری زبان‌هاي ایران است. ما در همه جای ایران از اصفهان گرفته تا جنوب کشور ترک زبان داریم و اتفاقا چون این کار هواداران منتسب به پرسپولیس توهین به قومیت‌ها و به خصوص ترک زبان‌ها بود ورود کردیم. ما همیشه هواداران‌مان را به مهماندوستی و نزاکت دعوت کرده‌ایم و از آنها هم خواسته‌ایم در مورد باشگاه استقلال این کار را انجام دهند و جو را به نحوی پیش ببرند که تنها تشویق تیم خودشان باشد و به کسی که این حرف را زده که برای انتخابات است بازهم یادآوری مي‌کنم بیش از دو سال مانده و اصلا این حرف‌ها نیست.

 

روزنامه گل

۱۷ ۳۱  
آی اسپورت
2018-01-03 18:31:00
نظر دهید

۳۱ نظر
Mn
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۴
اون مملکتی که نماینده مجلسش یه پانتورکه مطلقه یعنی کشور رو به نابودی و فناست ...
تورک اوغلی
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۰۵
داداش همه تورک ها پانتورک و خواهان جدایی و تجزیه ایران هستند و هر کاری از دستشون ساخته باشه برای ضربه زدن به شما میکنند ولی تا وقتی تو مرزای شما باشیم پشت نظام و رهبر فرزانه تورک نظام خواهیم ایستاد برای همین تبریز هرگز به هیچ فتنه و اغتشاشی ملحق نمیشه درود بر قاضی پور
۸
دانیار
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۷
کی گفته یک تیم از یک شهر نماینده یک قومیت است؟؟برای جمع کردن محبوبیت ترک ها چ هذیوناتی ک نمیگه مردک
بدنساز ۵۰۰ کیلویی
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
یک گاو اصیل
حرفش راجع به زن های نماینده، یادتون هست؟
رضا
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
آقای قاضی پور نیازی به تبلیغ برای گرفتن رای ندارد سیصدهزار رای گارانتی شده اورمیه دست نخورده! برای او همیشه فراهم است.در ضمن همینقدر که کسی مفهوم را برساند کافیست نیازی به حرف زدن به فارسی مثل تهرانیهای اصیل برای هموطنانی که زبان مادری آنها فارسی نیست وجود ندارد.فارغ از نظرات عزیزان اینبار باید اقداماتی جدی برای پایان دادن به اینگونه نژادپرستیها انجام گیرد شکایت رسمی به فیفا و ای اف سی. آنها هرطور تصمیم گرفتند ما تابع هستیم.
۳
رضا
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۲
کسی که دو کلمه فارسی بلد نیست و معلوم نیست با چه مدرکی اومده نماینده شده بهتره فقط پولشو بگیره نظر نده.
arman
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۴۴
آقا رضا ما حداقل غیر از زبان مادری به زبان دوم هم تسلط داریم شما چند تا زبان میدونی
حاجیتون
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۳
برای رای گرفتن از هوادارای تراکتور برای سال 1398 باید بعضی صحبت ها را مطرح کنند به هر حال!
وگرنه کار که نمیکنند فقط هوچی گری و پوپولیست
Hasan
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۳
این نماینده چند بار بر علیه حقوق بانوان ایرانی اظهار نظر کرده شما در تهران زندگی می کنید خود را ترک می دانید شما یک شومن هستید که بدتر از پان ترکها هستید آنها صد شرف دارن چون به چیزی که اعتقاد دارند عمل می کنند در ضمن باید لیدرها پرسپولیس و تراکتور را باید محاکمه کنن و حداقل از حضور در ورزشگاه محروم کنن در تاریخ دو باشگاه مشکلی با هم نداشتند تنها اطرافیان و دیگران هستند که این وسط را شلوغ کردن نمایندگان مجلس نباید فوتبال را سیاسی کنن رای جمع کردن ارزش این کارها رو نداره
مسلوب لئین بردارم
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۴
گه تو این منطق میگه هوادارای منتسب به پرسپولیس شعار دادن پس باید محروم شن اون کسایی هم که خلیج عرب میگن منتسب به تراکتورن پس نباید برخورد شه
رضا
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۲۳
اگر واقعا می دانستیم نام آنجا خلیج فارس است مطمئن باشید مشکلی با آن نداشتیم نمی دانم وقتی موضوعی اینقدر برای عزیزان فارس زبانمان مهم است چرا دلایل محکم و قوی برای اولین بودن نام فارس بر آن خلیج ارایه نمی کنند فقط سالهاست قولش را می دهند که ما اسناد محکم دال بر این موضوع داریم ولی معلوم نمی شود چرا این اسناد ارایه نمی شود؟ البته دلیلش مشخص است چنین سندهایی وجود ندارد. شاید اگر زودتر بفکر می افتادند با پرداخت مقداری پول به دانشگاه شیکاگو این اسناد هم اینک موجود بود!!! ذکر یک نکته در مورد نام آن خلیج قابل ذکر است نام آنجا ششصد سال قبل خلیج کنگر بوده است و نامهای دیگر هم در نقشه های مختلف ذکر شده است خوب دوستان فارس زبانمان دوست دارند نام آنجا خلیج فارس باشد مشکلی وجود نخواهد داشت اگر عده دیگری از هموطنانمان که احتمالا زبان مادری غیر فارسی دارند نخواهند نام خلیج فارس را برای آنجا بکار ببرند به هرحال این یک نام برای یک مکان است بنظر نمی رسد تقدس خاصی داشته باشدو این بکلی با بردن نام یک حیوان برای حداقل نصف هموطنانمان متفاوت است.بهتر است فیفا و ای اف سی خودشان قضاوت کنند بر اساس قوانین مبارزه بر علیه نژادپرستی در ورزش.
۵
رضا
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۵
نام خلیج فارس نام یک مکان است و بنظر نمی رسد قداست خاصی داشته باشد از لحاظ تاریخی هم اقوال مختلف همینطور نامهای متفاوتی برای آن ذکر شده است مثلا نقشه ای متعلق به ششصد سال قبل وجود دارد که نام آنجا خلیج کنگر بوده است و این با اطلاق نام یک حیوان برای بیش از نصف مردم کشور بکل متفاوت است.
۵
به رضا
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۴
مشکل در ارائه مدرک و سند نیست. مشکل در درک و فهم بعضیاست. اصولا قانع کردن افراد بیسواد کار مشکلی هست. این بیسوادی اگر با حماقت هم همراه شود که .... نتیجه اش طوطی وار تکرار کردن حرفهای افرادی است که از ماشین نویسی حزب توده اومده شدن مورخ و تاریخدان و فکر میکنن تاریخ توهمات و ساخته های ذهنی خودشون هست.
۱
احمد
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۳
این همونه که تا حالا به خیلی ها رسما توهین کرده .
استانی که نماینده ش ایشون باشه هوادارای فوتبالش هم مشخصه چه ادمایی هستن.
ارش
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۶
بله دیگه .
نماینده ی مجلس امثال ایشون هستن که حال و روز مردم اینه دیگه.
شاهین
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۸
لمپن و چاله میدان شبیه قاتل پور
رامین
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۲۹
این همون موجودیه که بدترین توهین ها رو به نیمی از جمعیت کشور کرد ولی از جاش تو مجلس تکون نخورد. حتی ارزش خوندن هم نداره حرفاش چه برسه به تحلیل و تامل.
دانیار
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۳۹
وقتی پشتت گرم باشه هر چی دلت خواست میگی دیگه.مرگ بر فارس و خلیج عربی و آوردن پرچم بیگانه و...بایدم این مردک همچین حرفی بزنه.فقط موندم ببینم کی باشگاه کرم میکنه یه بیانیه ای بده
قاسم
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۲۳
هموطن این ترکها خیلی بهشون خوش گذشته. همون پهلوی خوب بود براشون که نفسشون رو بریده بود و جرات جیک زدنم نداشتند. خیلی بهشون رو دادیم این شده.
۶
رضا
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۹
قاسم جان عزیزم پهلویها با توطئه و تبانی روسیه و انگلیس بقدرت رسیدند قبل از آن صدها بلکه هزار سال حکومت دست ترکها بود اما یک مشکل بزرگ داشتند آنها نژاد پرست نبودند و گرنه اثری از فارسی و دری باقی نمی ماند! بعد از انقلاب انتظار این بود که جمهوری اسلامی طبق منویات امام خمینی نژادپرستی و راسیسم و اینجور چیزها را کنار بگذارد و بر اساس تعالیم اسلام حکومت داری کند که متاسفانه همان روال دودمان پهلوی ادامه یافت ... اما عزیزم اوضاع دیگر فرق کرده است اصل پانزده نوزده چهل و هشتم دیگر باید بعمل درآید... پرسپولیس هم باید طبق نظر فیفا و ای اف سی بدلیل نژاد پرستی آشکار هوادارانش اعمال قانون شود
۴
ارمان
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۳
لازم نکرده ایشون درباره ی فوتبال نظر بدن.
ایشون به وظیفه ی اصلیش برسه که اینجور مردم روز به روز وضعشون بدتر نشه.
بهنام
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۸
بگو تو رو چه به فوتبال .؟؟؟
اصلا فرق توپ فوتبال و توپ تنیس رو میدونی؟؟؟
خخخخخخهههههههههههه
علی
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۵۳
میخوای امتیازای پرسپولیس رو بدن تراکتور؟؟؟
اینجور راضی میشید؟؟؟
عادلانه هست؟؟؟
رضا
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۴۳
کدام امتیاز ؟مردم آذربایجان بیشترین مالیات را می دهند وبااین پول پرسپولیس تجهیزمی شود
۸
Sorena
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۵۷
اصلا ارزش خوندن نداره چون وقتمون الکی و بیهوده صرف میشه تراکتوریا همه کار کردن خودشون هم بیشتر طلبکارن
۸
00
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۲۴
گلابیت رو بخور گلابی
عر عر
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۴۰
ایکی به این خر بگه که تماشاگران تراکتور داشتن عرعر میکردن و فحش میدادن
رضا
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۲
از نامتان پیداست چقدار انسان متشخصی هستید متاسفانه مجبوریم جوابتان را مثل خودتان بدهیم چون ثبت شده است اشح ددن دی ق...هبه نن دی
۴
آنتی زر
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۱۲
نماینده بی شعور عوضی یکم به فکر مردم باش کار مهمتری نداره آخه نکبت پدرسگ شماها مملکتو به اینجا رسوندین باید بیایم تو همون مجلس کونتو پاره کنیم
۸ ۱
رضا
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۸
هارت و پورتهای یک بچه ننه ترسو از راه دور! پسر تو اصلا می توانی نزدیک مجلس شوی که حالا بیایی و کون کسی را پاره کنی؟ بهتر است شلوارت را سفت بچسبی بجای این لاتاعلات
۴
علی
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۰۰
مملکت همه مسائلش حل شده مونده.... کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی کچل. زمانی که امثال شما وارد اون طویله شدید دریاچه پراب بود الان خشک شده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر