فهرست
تراکتور یا تراکتورسازی؛ دغدغه ما این نیست!
تراکتور یا تراکتورسازی؛ دغدغه ما این نیست!

تراکتور یا تراکتورسازی؛ دغدغه ما این نیست!

آی اسپورت - تراکتور با این تعداد از هواداران پرشور و مشتاق که در سرما و گرما همواره حامی تیم‌شان بودند بدون شک می‌توانست در سال‌هایی که به لیگ برتر صعود کرده لااقل یک‌بار طعم شیرین قهرمانی را بچشد اما فقدان ثبات و تحولات بی‌دلیل باعث شده بیشترین لطمه را همین هوادارانی ببینند که سال‌ها است قهرمانی تیم‌ خود را انتظار می‌کشند. شاید در سال‌های نخست بازگشت تراکتور به سطح اول فوتبال ایران انتظاری نبود که این باشگاه با مربی جوانی همچون فراز کمالوند که البته فوتبال رو به جلو و جذابی را هم ارائه می‌کرد و مدیران به‌ظاهر کم‌تجربه، قهرمان شود. تراکتور نیاز داشت لااقل در دایره مربیگری خود افراد باتجربه و کاردان‌تری را به کار بگیرد که در سال‌های بعد همین‌گونه هم شد، اما مربیانی همچون قلعه‌نویی و تونی نیز در این باشگاه هرگز به توفیق نرسیدند که ریشه ناکامی این مربیان که از تجربه کافی تیمداری نیز برخوردار بودند نیز به همین بی‌ثباتی‌ها و ناکارآمدی مدیران در کنترل حواشی بازمی‌گردد. انتخاب‌های نادرست در گزینش بازیکنان و تنش‌های بی‌دلیل در سطوح مدیریتی باعث شد نه امیر و نه تونی به دستاوردی نرسند.

مربیان بزرگ ولی ناکام

در دوران حضور زنوزی شاید تصور می‌شد این باشگاه به شکلی دیگر در عرصه لیگ ایفای نقش کند اما آنچه تا امروز از زنوزی برجای باقی مانده نیز امیدوارکننده نیست. زنوزی چه فصل پیش و چه فصل جاری با هزینه‌های سرسام‌آور اقدام به جذب ستاره‌های فوتبال ایران کرد و حتی زمینه‌ساز حضور بازیکنان باکیفیت خارجی هم شد اما هربار نیز در لیگ ناکام بود و به‌رغم زرق‌و‌برق بسیاری که از تیم تراکتورسازی در اذهان عمومی پدید آورد نتوانست توفیقی به دست آورد. اوج امیدواری زمانی بود که زنوزی با استخدام مربیان شهیر دنیای فوتبال هواداران این باشگاه را بیش از همه سال‌ها به قهرمانی تیم شهر خود امیدوار می‌ساخت اما شگفتا که حتی لیکنز بلژیکی نیز با آن همه تجربه نتوانست در این باشگاه دوام بیاورد. بعد از لیکنز زمان اندکی محمد تقوی سکان هدایت این باشگاه را عهده‌دار شد اما نتیجه همکاری تقوی با تراکتورسازی نیز چیزی جز ناکامی نبود. مالک متمول این باشگاه اما برای زدودن غبار ناکامی دست گذاشت روی یک گزینه نام‌آشنا و حکم سرمربیگری مصطفی دنیزلی را امضا کرد؛ مردی که در ابتدا با تراکتورسازی تا صدرنشینی در لیگ هم پیش رفت اما افندی هم روزگار ناخوشی با تراکتور را خیلی زود تجربه کرد و از این تیم کنار گذاشته شد تا ساکت الهامی سکان هدایت این تیم را بر عهده بگیرد؛ گزینه‌ای که روشن است از تجربه کافی بی‌بهره است و در ایامی که حتی گفته می‌شود مالکیت این باشگاه درصدد تغییراتی است و برای زنوزی حرف و حدیث‌های بسیاری به‌وجود آمده، بعید است بتواند تا پایان فصل با این باشگاه دوام بیاورد. نتایج مطلوب اخیر تراکتورسازی شاید تا حدی امیدوارکننده باشد اما تردیدی نیست که الهامی قادر به پاسخگویی به این دایره از انتظارات نیست و هرگز نخواهد توانست تیمی با این درجه اهمیت و حواشی خاص به خود را در مسیر قهرمانی قرار دهد.

وضعیت مبهم مدیریت

آینده مدیریتی این باشگاه نیز با زنوزی مشخص نیست و با توجه به اخباری که از دیار آذربایجان به دیگر شهر‌ها مخابره می‌شود هیچ بعید نیست که باشگاه دوباره در اختیار هیأت فوتبال قرار گرفته تا آنها برایش مالک جدید معرفی کنند. تراکتورسازی که به خواست زنوزی به تراکتور تغییر نام داد بهتر است در ید افرادی قرار بگیرد که رمز و راز موفقیت در فوتبال را بدانند نه اینکه سرمایه‌های مالی را یکی بعد از دیگری بی‌جهت هدر داده و حتی نتوانند از سال‌ها حضور در لیگ برتر یک جام قهرمانی بیرون بیاورند و به هواداران این باشگاه و مردم شهر تبریز هدیه کنند. تصمیم‌سازان باشگاه تراکتور بیش از آنکه متوجه تغییر نام این باشگاه باشند باید ریشه‌های ناکامی چندساله این باشگاه را بیابند تا بیش از این باشگاهی با این قدمت و سابقه در فوتبال ایران احساس سردرگمی نکند.

مدال

۳ ۵  
آی اسپورت
2020-01-22 21:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
پارس کلب
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۲۱:۵۹
اولا که به شما هیچ ربطی نداره زنوزی تیم رو تحویل میده یا نه
ثانیا هرسال یکی از هم نژادهای پست شما باعث شده جام از تراکتور گرفته بشه مثل فغانی مادر قهوه و فروزان خواهر پاره و داوران بی ناموس و بازیکنان نفوذیه پدر سگه دردانه های پایتخت و وزیر خر....
عظیمی پدرسگ دلال هم که مثل زالو چسبیده به تراکتور و از اگزوزش تغذیه میکنه بره توی چؤووون زنش
Ali
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، ۰۱:۲۹
سوراختورو زیاد بزرگ‌نشون ندید الکی.یه تیم‌شهرستانی تازه به دوران رسیدس دیگه
۶ ۱
علی
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، ۱۱:۰۱
سوراخ کننده شما و تیم های درپیتتون.
۴
علی
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، ۱۱:۰۰
انشالله روز یکشنبه ساکت الهامی بهتون ثابت میکنه که از یحیی گل محمدی مربی بهتری هستش.
۶
مغل حمار
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۵۸
سوراخدور در حد جام نیست مغل زبان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر