فهرست
سردار ایرانی در رادار سرخ
سردار ایرانی در رادار سرخ

سردار ایرانی در رادار سرخ

آی اسپورت - ستاره ایرانی دنیای فوتبال حرفه‌ای این روزها دیگر آن بازیکن جویای نام و تشنه شهرت نیست. سردار ایرانی را فوتبال اروپا به خوبی می‌شناسد و بازیکنی است که لقب بهترین ستاره خارجی لیگ روسیه را در کارنامه خود یدک می‌کشد و اگر مصدومیت انتهای فصل نبود، به راحتی افتخار ایستادن بر سکوی آقای‌گلی باشگاه‌های روسیه را نیز به رکوردها و افتخاراتش اضافه می‌کرد.

سردار آزمون در چند سال گذشته جهش مناسب و حرفه‌ای به سمت موفقیت داشته و بیش از پیش مردمی، بی‌حاشیه و با اخلاق ظاهر شده است. بازیکنی که البته مجبور بوده همزمان با پرهیز از موج‌سواری بر امواج رسانه‌ای پاسخگوی اذهان عمومی هم باشد و البته ضمن آنکه نشان داده تعهد کاملی بر تیمش دارد، نیم‌نگاهی نیز به باشگاه‌ها و مشتریان بزرگ اروپای غربی داشته است.  سردار هنوز راهی روسیه نشده بود که زمزمه مذاکره باشگاه لیورپول با او یا مدیر برنامه‌هایش بر سر زبان‌ها افتاد اما چند بار تکذیب شد و درنهایت هم مشخص نبود این یک بازارگرمی است یا واقعا در حد مذاکره رسمی بوده است. درست یا غلط، حرفه‌ای یا غیرحرفه‌ای، سردار مقابل فضای رسانه‌ای و شایعات سکوتی مهم و به‌موقع اختیار کرد و راهی روسیه شد.  او خوش درخشید و در این مدت به بلوغ ارزشمندی در عرصه دنیای فوتبال حرفه‌ای دست پیدا کرد.

سردار اکنون دیگر نه اسیر شایعات است و نه تلاش می‌کند در فضای مجازی مانند گذشته‌ای دور، هواداران مجازی پیدا کند. او حالا هواداران حقیقی خود را در دنیای فوتبال شناخته و به سمت روزگاری طلایی و ارزشمندتر از قبل، پیش می‌رود.  سرداری که مدتی است با پیراهنی به رنگ آبی‌آسمانی از زنیت سن‌پترزبورگ شناخته شده، شاید در آینده‌ای نزدیک با پیراهن سرخ لیورپول رویت شود. این خبر ابتدا در روزنامه «مترو» منتشر شد و سپس وب‌سایت رسمی باشگاه لیورپول این خبر را تایید کرد اما تنها از آغاز روندی برای مذاکره خبر داد و نوشت: «پیش‌بینی می‌شود مقامات بخش استعدادیابی و خرید و فروش بازیکن، با مدیر برنامه بازیکن ایرانی تماس برقرار کنند.»

سردار هم در زمان عضویت در روستوف و هم در زمان عضویت در زنیت با سیلی از شایعات مواجه می‌شد، پیشنهادهایی ارزشمند از ترکیه، هلند، ایتالیا و انگلیس اما هرگز هیچ‌کدام از این شایعات جامه حقیقت بر تن نکرد.  در این میان نام‌هایی همچون بارسلونا، مارسی، بنفیکا، ویارئال، لاتزیو، شالکه، بایرن لورکوزن و اورتون نیز مطرح شد اما واقعا در این حد هم چیزی فراتر از گفته‌ها و شنیده‌ها مطرح نبود و خبری رسمی در کار به نظر نمی‌رسید.

سردار در مصاحبه‌ای که در وب‌سایت «اسپورتکس» منتشر شده این‌طور واکنش نشان داده است: «باشگاه زنیت باید تصمیم بگیرد و از این خبرها، واقعا بی‌خبر هستم. با فرهنگ کشور روسیه آشنا شده‌ام و از اینکه در فوتبال باشگاهی روسیه درخشش قابل قبولی داشته‌ام، خوشحالم.»

وب‌سایت «سان» لندن نیز در گزارشی کوتاه ضمن مقایسه سردار آزمون با ابراهیموویچ، نوشت: «این می‌تواند خرید خوبی برای لیورپول باشد اما خود باشگاه واکنشی نشان نداده و این خبر کاملا در حد یک شایعه است.»  در کنار نام لیورپول، نام اورتون نیز با همان شدت مطرح شده و شاید این بار مساله جدی است اما این سردار است که باید باز هم حرفه‌ای عمل کند و برابر شایعات تسلیم نشود. او باید موج خودش را به سمت هواداران خود ارسال کند و اسیر موج‌سواری رسانه‌ای نشود.

سردار در پاسخ به سوال مجری ایرانی درباره لیورپول و جدی بودن این شایعه، نخست لبخند می‌زند و می‌گوید: «من خبری موثق در این باره ندارم ولی مشخص است که آنها مرا می‌شناسند و ممکن است مذاکراتی صورت بگیرد، درنهایت باشگاه زنیت در این خصوص تصمیم خواهد گرفت و من مطیع دستور باشگاه هستم.» باید دید آیا سردار مانند چند فصل گذشته، این بازار خبری را ضمیمه عقد قراردادی جدی‌تر با یک تیم روسی می‌کند یا واقعا راهی فوتبال انگلیس خواهد شد. سردار باید به مسئولیت جدی خود در قبال هوادارانش، تیم ملی و هویت یک بازیکن ایرانی اشراف داشته باشد.

 

فرهیختگان 

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-07-13 11:59:00
نظر دهید

۲ نظر
Hamed
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۰۶
به لحاظ فنی پیشرفت کرده ولی به لحاظ شخصیتی نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده! این شایعات هم همیشه براش بوده که میخواد بره به باشگاههای بزرگ ولی تا به حال که تو همین روسیه بین تیمهاش جابهجا شده امیدوارم این دفعه این خبر درست باشه.
۷
فرهاد
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۷:۵۲
اخ اخ نگو پرسپولیسی ها می سوزند الان معلوم شد کیروش چیزهایی می فهمید که این پرسپولیسی ها با دلال کرواتشان نمی فهمیدند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر