فهرست
برانکو، ژوزه نیست!
برانکو، ژوزه نیست!

برانکو، ژوزه نیست!

آی اسپورت- حرفی که برانکو ایوانکوویچ زد حرف حق بود و کاملا منطقی. اعتراض این مربی آرام و همواره منطقی را از هر زاویه که بررسی کنید نمی‌شود رد کرد. وقتی بازی تدارکاتی نداریم، وقتی بازی بعدی تیم ملی 78 روز دیگر برگزار می‌شود اما بازی‌های پرسپولیس در آسیا 48 روز دیگر و بازی‌هایش در لیگ چند روز دیگر شروع می شود به نظر شما ملی‌پوشان پرتعداد پرسپولیس باید در اردوی کدام تیم باشند؟! پرسپولیسی که حق و حقوق این ملی‌پوشان را پرداخت می‌کند یا تیم ملی که تا سه ماه دیگر بازی ندارد؟

این اردوی تیم ملی به حدی غیرضرروری است که هیچ یک از تیم‌های خارجی اجازه نداده و نمی‌دهند لژیونرهای ما تمرینات باشگاهی خود را ترک کرده و به اردوی پیک نیکی دبی بروند. در این شرایط وقتی که بازی تیم ملی با مراکش هم لغو شده و قرار است احتمالا با منتخب افریقایی‌های مقیم دبی بازی کنیم چرا کیروش نه تنها حق را به برانکو نمی‌دهد بلکه با بازگرداندن ملی پوشان پرسپولیس به تهران به شعور مردم ما توهین می‌کند و با بیان اینکه اگر برانکو تغییر موضع ندهد پرسپولیسی‌ها را فقط در فیفادی دعوت می کنم آنها را به جان سرمربی باشگاهی‌شان می‌اندازد. آیا برخی ملی پوشان پرسپولیس نگران نیستند با غییت در این اردو و دیگر اردوهایی که در تاریخ فیفا دی نیست جایگاه شان در تیم ملی متزلزل شده و از حضور در جام جهانی که نهایت آمال و آرزوهای فوتبالیست‌های ایرانی است محروم شوند؟

یادمان نرفته در زمان مانوئل ژوزه حتی برخی نفرات ذخیره پرسپولیس هم به تیم ملی دعوت می‌شدند؟! ایا ادعای مدیران وقت باشگاه پرسپولیس و تاکید برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه اختلافات قدیمی و کهنه خود با پیرمرد پرتغالی را به سرنوشت پرسپولیس گره زدید را بخاطر دارید؟! درباره آن روزها و آن ایام بدون تردید ناگفته‌های بسیار وجود دارد و ماه نیز عادت ندارد برای همیشه پشت ابرها پنهان بماند و پشت پرده‌های آن روزها قطعا روزی روزگاری عیان خواهد شد. در این باره نیز ما قضاوت نمی‌کنیم و منتظر افشای همه حقایق آنطور که هست باقی می‌مانیم. حال نیز این شنیده که یکی از افراد منتسب به شما به گزینه خرید پرسپولیس توصیه کرده اگر به اروپا بروی شانس بیشتری برای ملی پوش باقی ماندن داری را هم یک شایعه تلقی می‌کنیم .این نیز یادمان می ماند که برخی مربیان باشگاهی در نقل و انتقالات تابستانی به واسطه دوستی با شما به برخی نفرات وعده دعوت به تیم ملی می‌دادند و به رغم انتشار اخباری دراین باره در رسانه‌ها هرگز شاهد دو خط بیانیه از سوی شما که ماشاالله دست به قلم هم هستیم نبودیم تا مبادا فردی از حریم مقدس تیم ملی سواستفاده نکند.

حرف زیاد است آقای کیروش. ما براین باوریم که شما به واسطه بروز اختلافاتی با آقای برانکو به جای ارائه پاسخی منطقی به جنگ روانی روی آورده و با تصمیمات خود فوتبال ایران و پرسپولیس را به چالش کشیده‌اید. خروجی این تصمیمات شما می‌تواند همان بلایی را که بر سر ژوزه مانوئل آورد بر سر برانکو بیاورد اما انگار شما نمی‌دانید که برانکو یکی مثل ژوزه نیست و هوادار پرسپولیس هم بر سر مصالح تیمش اهل سکوت و مماشات نخواهد بود.

بگذارید دلخوش باشیم که یک مربی توانمند و کارامد سکاندار تیم ملی است. بگذازید تصور خوبی که از توانایی‌های فنی شما در اذهان نقش بسته خدشه‌دار نشود. اطمینان داشته باشید شما به رغم تبحر در جنگ روانی برنده این بازی نیستید. شما نمی‌توانید مهر برانکو را از قلب چهل میلیون ایرانی پاک کنید. نمی‌توانید و حق ندارید با محبوب‌ترین تیم آسیا این گونه رفتار کنید. نمی توانید...


۱۱۴ ۲۳  
آی اسپورت
2017-01-05 15:41:00
نظر دهید

۲۳ نظر
سعید پرسپولیسی
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۵
خاک بر سرتون با این متن خبرتون! حالا یکی اومد از برانکو دفاع کنه اینطوری پخش میکنید
برزو
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۰۰
لنگپن
۵
برزو
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۲۹
حسين قدوسي؟؟؟؟؟؟؟
خودتون كم اراجيف ميگفتيد اينم اورديد خخخخخخخخخخخخخخخ
منتقد
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۷:۰۷
تو وجودت اراجیف است اصن ههههههههه
۵
التماس تفکر
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۴۲
متاسفم برا شما که به خاطر یه تیم باشگاهی دارین به کشور خودتون پشت میکنید!

مگر با همین اردوهایی که از نظر شما درپیت هست صدرنشین گروهمون نشدیم؟ مگر با همین اردوها به رکورد چند سال بدون باخت در آسیا نرسیدیم؟ مگر با همین اردوها تیم اول آسیا و مدعی صعود متوالی به جام جهانی نشدیم؟ یا شما فکر میکنید بازیکنا نافشون بریده شده از همون اول اینقدر هماهنگ باشن؟

اگر چشماتونو بستین کافیه بازی ایران با کره دوره قبلی تو سئول رو بررسی کنید با بازی این دوره تو تهران. در عرض چهار سال ایران از تیمی که حتی نمیتونست یه موقیعت جدی هم رو دروازه کره طرح ریزی کنه و گلش از روی خلاقیت فردی قوچی( بازیکن کشف شده توسط همین کیروش) زده شد تبدیل شده به تیمی که به کره یه موقیعت 50% نمیده. نکنه اینا همش شانسیه؟

آره منطقی نیست که بازیکنا اینقد در اختیار تیم ملی باشن منطقی نیست که تو روزهای غیرفیفا دی بازیکنا اردو برن و کلی چیزهای غیرمنطقی دیگه. ولی کدوم اردو یا بازی تدارکاتی رو مسوول های فدراسیون برای روز های فیفا دی در اختیار کیروش گذاشتن که الان بگین داره زیاده روی میکنه؟

کیروش قلق کار تو ایران رو یاد گرفته ولی شما که سال هاست اینجایین یاد نگرفتین. اینجا نمیشه هیچی رو منطقی و با برنامه پیش برد چون نفرش رو نداریم. کیروش داره مثه خودمون عمل میکنه. اگه میخواست بخوابه خونش تا فیفا دی آقای تاج بیاد بگه هیچی نداریم الان بدون گل خورده تو صدر گروهمون نبودیم و داشتیم با سوریه برا آخر نشدن تلاش میکردیم.

و در نهایت شرم بر هوادارای تیمی که به خاطر یه قهرمانی حاضرن هی چیزی رو زیر پا بذارن حتی کشورشون رو.
امید
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۱۹
شرم بر خودت که از همون تفکری که میگی بی بهره ای. همه پرسپولیسی ها تیم ملی را مثل پرسپولیس عاشقانه دوست دارند و در اولویت هست براشون. ما روبروی تیم ملی نیستیم. ما روبروی فدراسیون و یک مربی افسارگسیخته خودکامه و عقده ای مثل کیروش هستیم. مگه برانکو تیم ملی را نبرد جام جهانی!؟ اینهمه اردو و جنجال بود!!؟ طبیعی است که مسئولان تیم ملی وقتی بجای عذرخواهی فرافکنی می کنند تیم ملی ضربه میخوره. خودی و دوست و دشمن و کسانی که ذره ای انصاف در وجودشون باشه حق را به برانکو میدند. همه فدای تیم ملی می شوند ولی فدای شخص هرگز. این اردو فقط و فقط هزینه برای ایران داشت اون هم در حالی که قبلش بخاطر مسائل سیاسی وزارت خارجه نامه داده بود به هیچ عنوان امارات نروند. این اردو در حالی که امارات با برگزاری بازی تدارکاتی ایران موافقت نکرده بود یک رسوایی بزرگ بود. فدراسیون باید از تمام مردم ایران عذرخواهی کنه. چون هزینه کردند برای هیچی و ضرر زدند به باشگاهها و بخصوص پرسپولیس که بیشترین ملی پوش را داشته.
۵
1
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۱۰
بسیار عالی
به نظرم به جای کامنت باید تیتر بشه این نوشتتون.
۲
سعید پرسپولیسی
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۳۱
اگه اهل تفکر تویی من همان به که جاهل باشم! متفکر، کدوم یکی از سوالات قدوسی رو جواب دادی؟؟ اگه فدرراسیون عرضه نداشت یه بازی تدارکاتی جور کنه، اگر کیروش زورش به باشگاهای خارجی نمیرسه که لژیونرها رو دعوت کنه و ... تقصیر ما پرسپولیسی هاست؟ شرم بر ما باد که فقط از حق تیممون دفاع کردیم یا کسانی که تیم ملی رو با این هزینه گزاف بر خلاف نظر وزارت خارجه بردند به یک اردوی بی هدف و بی فایده؟؟ واقعا که خیلی فکر کردی! خسته نباشی!! در نهایت اصلا معلوم نیست یه شش تایی دسته سومی هستی و از کجا داری میسوزی وطن دوست!!
۲
مسعود
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۴:۵۹
ظاهرا تمام این دستاوردا که شما شمردی ژنتیکی داشتیم ما و هر مربی میتونسته این نتیجه رو بگیره اینم که گل نخوردیم یا صدرنشینیم یا به کره اجازه ندادیم یه شوتم تو چارچوبمون بزنه اتفاقیه بعدم دوست عزیز ما قراره به زودی تو مسابقات فوق العاده مهم و حرفه ایه جام باشگاههای اسیا بازی کنیم و دوباره مثل هر سال قهرمان شیم توش جام جهانی سیری چنده؟؟مگه بیکاریم بریم جام جهانی ؟قشنگ برنامه ریزی می کنیم واسه باشگاه های اسیایی که اینقدر سطحش بالاست که توش مسابقات مرحله گروهی و یه تیم انجام میده بعد اگه صعود کردن مرحله بعدی و فصل بعدش تیم فصل بعد انجام میده اینا خیلی حیفه ادم از دست بده
۵
رضا
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۰۶
نه عزیز من با این اردوها ی در پیت و بی هدف نبوده با اردوهای هدفمند و برنامه ریزی شده بوده بیخود شلوغش نکنید لطفا کمی هم انصاف داشته باشید
۱
سامان
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۱۱
پس از قهرمانی پرسپولیس ترسیدی بنده خودا پس بزار راحت از طرف خودم بهت بگم با این که تیم ملی رو خیلی دوست دارم ولی قهرمانی پرسپولیس برای من خیلی مهمتر از رفتن به جام جهانی و سه بازی کردن و برگشتنه
۱
امید
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۵۸
جواب منو که تأیید نکردی. این چجوری 111 تا لایک خورده!!؟
التماس تفکر
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۵۴
تیم ملی برانکو رو داری با تیم ملی کیروش مقایسه میکنی؟ تیم ملی علی دایی و نکونام و تیموریان و کریمی و مهدوی کیا و خطیبی و هاشمیان رو با تیم ملی الانمون مقایسه میکنی که بزرگترین لژیونرش تو تیم میانه جدولی روسیه بازی میکنه؟ خب جالب شد!

شما مگه تو اردویی که میگی فقط هزینه داشت و فایده ای نداشته؟ مگه تقصیر کیروشه که فدراسیون نمیتونه یه اردو و یه بازی تدارکاتی درست و حسابی بذاره؟ کیروش میومد این اردو رو کنسل میکرد بدون اردو میرفتیم برا دور برگشت. همون بازی اول با سوریه مساوی میکردیم خود شما تو صف اول چاک دهندگان یقه ی کیروش بودی و میگفتی چرا تیم ملی هماهنگ نیست و غیره!

این تقصیر کیروش نیست که تیم شما نامتوازنه و کلا از 12 نفر تشکیل شده که 8 نفرشون ملی پوشن. فدراسیون باید عذرخواهی کنه که اینقد مضخرفه ولی کیروش نه چون تقصیری نداره.

یه دوستمون نوشته که اگه فدراسیون عرضه نداشت و اگه کیروش زورش به لژیونر ها نمیرسه تقصیر پرسپولیسی ها چیه؟ سوالم از ایشون اینه که شما فقط زمانی بازیکناتونو در اختیار تیم ملی میذارین که لژیونر ها بیان و بازی تدارکاتی داشته باشیم؟ ینی گزینشی میدین دیگه آره؟ هر وقت دوس داشتین و هر وقت که احساس کردین مجبورین؟ خب برادر من خودت که داری با حرف خودت ثابت میکنی تیم باشگاهی برات مهم تر از تیم ملیه :))

یه عده میگن اردو بی فایده بوده. د آخه مسلمون تو مگه توی اردویی که ببینی هدفمند و بافایدس یا بی فایده؟ تو این 8 سال چن تا بازی تدارکاتی و دوستانه داشتیم؟ با اون تعداد بازی یه مربی بیار واسمون با این بازیکنا بازی ایران کره رو تکرار کنه. همین اردو های بی فایده که تعدادش هم کم نیست باعث هماهنگی بازیکنا شده

من هنوز متوجه نشدم پرسپولیسی ها سر چی دارن اعتراض میکنن؟ بازیکناشونو میخواستن که برگردوند دیگه دعواتون برا چیه ممنون میشم جواب بدید.
۳
التماس تفکر
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۰۱
برادر از چیه قهرمانی پرسپولیس بترسم؟ تیمی که هر ده سال یه بار قهرمان میشه اونم تازه اگه بشه! ترس داره به نظرت؟
۳
کاج صغیر
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۵۰
تحلیل خوبی بود
ناصر
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۷
واقعا انتظار نمیرفت مطالب ایشون بعنوان یادداشت تو وب سایت شما درج بشه ....
علي
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۲۱
، از قدیم گفتن جواب های هویه ،بابا ملت شعور دارند، اقای برانکو انتقاد نکرد بلکه توپو انداخت تو زمین کیروش که در صورت نگرفتن نتیجه احتمالی در لیگ و اسیا تمام کاسه و کوزه ها سر کیروش خراب شه و در واقع برانکو موذیانه میخواست طرفدارای پرسپولیسو به جون کیروش بندازه ولی کیروش دستشو خوند و با برگرداندن بازیکنا عملا دست اقای پلفسولو گذاشت تو گردو ، ضمنا اقای برانکو یمورد دیگه ای که متوجه نشده این بود که واسه طرفدارا فرقی نمیکنه قرمز باشی یا ابی تیم ملی ارجحتره تا باشگاه مگر تعدادی از طرفداران معلومالحال قرمز و ابی که همیشه منافع باشگاه را به منافع ملی ترجیح میدن و این تعداد هم اصلا مهم نیستند
محسن
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۰۹
اتفاقا تعداد طرفداران معلوم الحال،به شدت بالاست.یه عده از این طفلکها به صراحت کامنت میزارند:نه تیم ملی نه آسیا،فقط قهرمانی لیگ!!!!سقف توقع را داشته باش!!!! حتما این تفکر حقیرانه،تصمیم داره بعد از قهرمانی احتمالی،برای رقیب حقیرتر از خودش کری بخواند!!!!
۲
محمدرضا
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۵۵
ولی کیروش همان کیروش دوست داشتنی و بزرگ است.
اميررضا
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۲۹
یک سؤال ساده از کسانی‌ که برخلاف مصالح ملی‌(بیطرفانه)از سر هم بافی‌های جناب برانکو همینطوری جانبداری میکنند: چرا برنامه که اعلام میشه (حال چند ماه یا چند روز قبل)همه موافقن حتی برانکو جلسه سخنرانی میذاره آرزوی موقیت میکنه ولی همین که پای پرواز میرسن شروع میکنه به مصاحبه کردن تو رسانه ها که اصلا این اردو برای چیه؟ ما با سوریه جنگ زده مساوی کردیم، بازیکنا چاق بر میگردن ... همون موقع که برنامه اعلام شد زبونشو موش خورده بود یا با قلعه نوعی ملاقات اتفاقی در دستشویی فرودگاه نداشته؟! بعدشم یه سؤال دیگه آقای برانکو که انقدر خوب اضافه وزن رو متوجه میشن چه جوری اضافه وزن بازیکنای اوکراینی رو ندید؟!
۴ ۱
امید
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۳
شما که کورکورانه از کیروش حمایت میکنی حتی زحمت نکشیدی صحبت های برانکو را بخونی یا بشنوی. توی نود ندیدی فردوسی پور گفت در مورد این اردو حق را به شما میدم چون توی برنامه پیش بینی نشده بود. مگه اردوهای قبلی کسی اعتراضی کرد!!؟ در مورد این اردو جای اعتراض وجود داشت چون اولاً توی برنامه نبود ثانیاً بازی تدارکاتی تیم ملی بخاطر مخالفت امارات لغو شده بود یعنی هزینه برای هیچی و ثالثاً فقط پرسپولیس بود که 7 بازیکن توی تیم ملی داشت یعنی 70% تیمش و در عمل همه تیمش و چهارم اینکه پرسپولیس هست که جایگاه حساسی داره چون هم توی لیگ برای قهرمانی میجنگه هم باید باشگاههای آسیا را برگزار کنه. مگه فدراسیون یکماه پیش جلسه نگذاشت که همفکری کنند تا در آسیا خوب نتیجه بگیرند تا سهمیه باشگاهی ایران کم نشه!؟ اینجوری میخوان کمک کنند به تیمهای ایرانی در آسیا!!؟؟ . بعد آقای عزت اللهی و آزمون توی انزلی و گنبد دارند تفریح می کنند چرا اونها نرفتند!!!؟ اونها که کاملاً آزاد بودند و تعطیلات باشگاهیشون بود. منطق داشته باشی قبول میکنی نداشته باشی هم که هیچ
میگ 2
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۴۵
"یادمان نرفته در زمان مانوئل ژوزه حتی نفرات ذخیره پرسپولیس هم به تیم ملی دعوت می‌شدند؟ ایا ادعای مدیران وقت باشگاه پرسپولیس و تاکید برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه اختلافات قدیمی و کهنه خود با پیرمرد پرتغالی را به سرنوشت پرسپولیس گره زدید را بخاطر دارید؟"

قراره از متن فوق چیزی هم بفهمیم؟ این همه تحریریه تحریریه می کنید،همینه؟ اون کنگرانی هم که عالیه :)). سردبیر کجایی؟ دقیقاً کجا؟ دارین اصلاً؟
۱
مهدي
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۴۱
استااااااد... كيروش امسال كمترين بازيكن ها رو از استقلال دعوت كرد.اين نشون ميده كه اصلا رابطه براش مهم نيست.
در مورد برانكو.. اينكه ميگه چرا با سوريه مساوي كردي؟؟ يا اينكه بازيكنام ٣ كيلو وزن اضافه ميكنن ،كجاش حقه ؟ كجاش منطقيه؟؟
اين نشون ميده همش با منظور و قصد خاصيه.
برانكو فقط براي نشستن روي نيمكت تيم ملي دوباره برگشت به ايران. شك نكنين ، ولي با اينكاراش داره خودشو ميسوزونه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر