فهرست
سردرگمی خطیر در ایتالیا؛ استرا برمی‌گردد یا نه؟
سردرگمی خطیر در ایتالیا؛ استرا برمی‌گردد یا نه؟

سردرگمی خطیر در ایتالیا؛ استرا برمی‌گردد یا نه؟

آی اسپورت - از صبح امروز (دوشنبه) که خبر ترک ایران توسط آندره‌آ استراماچونی منتشر شد، تصور می‌شد مدیران باشگاه استقلال سریعا برای برگرداندن سرمربی ایتالیایی خود اقدام کنند. با توجه به شرایط مدیریتی که در باشگاه استقلال وجود دارد، به نظر می‌رسد در حال حاضر شاهد جنگ قدرت بین مدیران استقلال برای برگرداندن استراماچونی هستیم. در شرایطی که هنوز استراماچونی به صورت رسمی از استقلال جدا نشده، اما اخباری مبنی بر مذاکره این باشگاه با چند گزینه ایرانی برای هدایت آبی‌پوشان مطرح شده است.

با این شرایط به نظر می‌رسد حتی برخی از اعضای هیئت مدیره استقلال، دوست ندارند استراماچونی به این تیم برگردد. این در حالی است که این سرمربی ایتالیایی، در مصاحبه‌های امروز خود اعلام کرده در صورت حل مشکلات حاضر است همین فردا به تهران برگردد. نکته عجیب اینجاست که به نظر می‌رسد هیچ‌کس خواهان بازگشت استراماچونی به ایران نیست غیر از یک نفر. با درخواست مدیرعامل استقلال، علی خطیر معاون پیشین این باشگاه که قرارداد استراماچونی را منعقد کرده، راهی ایتالیا شده و به نظر می‌رسد فقط او به دنبال بازگرداندن مرد ایتالیایی باشد. البته خطیر هم با توجه به جنگ قدرتی که شکل گرفته هنوز بلاتکلیف است و نمی‌داند موضع قطعی باشگاه در قبال استراماچونی چیست و چه چیزی باید در جلسه به او بگوید. به این ترتیب باید منتظر ماند و دید در نهایت چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و تکلیف مدیریت باشگاه استقلال و کادر فنی این تیم چه خواهد شد.

۱۱ ۱  
آی اسپورت
2019-12-10 01:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محمد نوری
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۰۲:۴۴

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
>
اخبار آبی
مصاحبه استرا با اسکای
یک خبرنگار ایتالیایی نزدیک به اسکای مدعی شد که استراماچونی اعلام کرده اگر مشکلاتش تا سه‌شنبه حل شود، به استقلال بر می‌گردد و این خبر در رسانه‌های داخلی در قالب گفت‌وگوی استراماچونی با اسکای منتشر شد. این درحالی است که استراماچونی هنگام خروج از تهران تمامی وسایل خود را که از ایتالیا به ایران آورده بود، با وجود اینکه مشمول اضافه بار می‌شد همراه خود برد و این نشان می‌دهد که این مربی احتمالا قصد بازگشت به ایران را ندارد.

اعتراض هواداران مقابل باشگاه

دیروز تعداد زیادی از هواداران استقلال ترجیح دادند به جای رفتن به ورزشگاه، به باشگاه بروند و اعتراض خود به رفتن استراماچونی را نشان دهند. این عده شعارهای زیادی دادند و خواستار استعفای مدیران فعلی باشگاه شدند و البته درگیری‌هایی نیز رخ داد و در پارکینگ باشگاه نیز شکست. ساعتی پس از تجمع، ماموران نیروی انتظامی در محل حاضر شدند تا نظم و امنیت را در محل تامین کنند.

وزارت و سفارت پیگیر شدند

مازیار ناظمی، سخنگوی وزارت ورزش و جوانان به دنبال شدت گرفتن اعتراض‌ها موضع‌گیری کرده و از تلاش برای حل مشکل خبر داد. وی گفت: «با رفع موانع تحمیلی ناشی از تحریم‌ها، حقوق معوقه سرمربی ایتالیایی تیم استقلال از مسیر سیستم بانکی کشور به سرعت در اختیار وی قرار می‌گیرد. آقای وزیر تماس‌های متعددی با مسئولان وزارت خارجه ازجمله عراقچی و همین‌طور سفیر ایتالیا در ایران داشته و امیدواریم به‌زودی با پیگیری آقای جوزپه پرونه، سفیر ایتالیا از بازگشت استراماچونی و ادامه تعهدات ایشان و همراهی با تیم استقلال تهران خبرهای خوبی بشنویم.» عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه نیز اظهار داشت: «به نظرم استراماچونی عجله کرد و با کمک سفارت‌ ایران در ایتالیا و سفیر ایتالیا در تهران به‌زودی مطالبات مالی معوقه او به حسابش خواهد رفت و برداشت من این است که او نگران پرداخت‌های خود بود. اخبار برخی رسانه‌ها مبنی‌بر ترک کشور به واسطه مسائل اخیر درست نبوده و در صحبتی که استراماچونی با سفیر ایتالیا در تهران داشته، خواستار حل مشکلات پرداخت‌های خود از سوی باشگاه استقلال بوده است. استراماچونی می‌داند مشکلات پرداخت حقوق او ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکاست و قطعا با علم به این موضوع با باشگاه استقلال تهران قرارداد بسته است.»
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر