فهرست
سوال روز؛ «کی‌روش» واقعا استعفا داده؟
سوال روز؛ «کی‌روش» واقعا استعفا داده؟

سوال روز؛ «کی‌روش» واقعا استعفا داده؟

آی اسپورت - گفته شد که کارلوس کی‌روش مربی پرتغالی در اردوی دوبی از سرمربیگری تیم ملی ایران استعفا کرده است. استعفایی که از همان ابتدا همه را تحت تاثیر قرار داد اما اکنون مشخص شده، آنچه کی‌روش به عنوان استعفا به فدراسیون تقدیم کرده، هیچ نشانی از یک استعفای واقعی ندارد.

ماجرای مذاکره ٥ ساعته رییس فدراسیون فوتبال ایران در اردوی دوبی با کارلوس کی‌روش و پیرو آن اعلام استعفای کتبی سرمربی پرتغالی تیم ملی از جمله اخبار تاثیرگذاری بود که در هفته‌ گذشته فوتبال ایران را متاثر و البته با چالشی بزرگ مواجه کرد. چالشی که با تداخل اظهارنظرهای سرمربی کروات پرسپولیس از شرایط و چرایی برپایی اردوی امارات و البته موضع گیری‌های بعدی کی‌روش، وضعیت مبهم و دشواری را پیش روی مسوولان فدراسیون فوتبال ایران قرار داده است. اکنون واقعیت‌هایی متضاد با آنچه که پیش از این درباره این اتفاقات مطرح شده بود، هویدا شده که می‌تواند دلایل موضع‌گیری‌ها و اهداف نهفته افراد درگیر در آن را بیش از گذشته روشن کند.

یکی از این موضوعات مهم این ماجراها اعلام وصول استعفای کتبی کارلوس کی‌روش بود که در طی روزهای گذشته افراد مختلفی درباره این استعفا و کیفیت آن سخن گفتند و تحلیل‌های یکطرفه و حق به جانب سرمربی تیم ملی از آن ارائه کردند، موضوعی که اکنون با روشن شدن بخشی از زوایای پنهان آن، معلوم شده همه ماجرا هم آنگونه نبوده که روایت شده یا حداقل بخشی از واقعیات مهم پیرامون استعفای کی‌روش نادیده گرفته شده است.

شنیده‌های موثق پیرامون استعفای کی‌روش حکایت از آن دارد که کی‌روش هیچ استعفای قابل استناد و واقعی به مسوولان فدراسیون ارائه نکرده است. استعفایی که کی‌روش و نزدیکانش از آن سخن می‌گویند دارای ایرادات فراوانی به لحاظ شکلی و ماهوی است.

نوشته‌ای که از سوی نزدیکان کی‌روش به عنوان استعفا به فدراسیون ارسال شده، اولا به زبان فارسی است نه انگلیسی. این یکی از بزرگترین ایراداتی است که به این استعفا وارد است، کی‌روش تسلطی به زبان فارسی ندارد و حال پرسش این است که چرا کی‌روش باید استعفایش از سرمربیگری تیم ملی ایران را به زبان فارسی بنویسد. استعفایی که او می‌داند با این ویژگی اصولا قابل استناد نخواهد بود.

دوم اینکه این نوشته و استعفا ارائه شده، فاقد امضا است. پرسش مهم این است که اگر کی‌روش قائل به استعفا بوده و واقعا خواسته حسن نیت خود را در درگیرهای اخیر ثابت کند چرا باید استعفایش را امضا نکرده باشدٰ. اصولا این نوشته‌ فارسی که از آن به عنوان متن استعفای کی‌روش یاد شدهٰ، چرا باید فاقد امضا باشد.

نکته سوم اینکه شنیده شده، این نوشته از طریق ایمیلی غیر از ایمیل شخصی سرمربی تیم ملی - بخوانید نزدیکان ایرانی کی‌روش - به فدراسیون فوتبال ارسال شده است. موضوعی که می‌تواند راهی برای فرار از تبعات حقوقی پذیرش احتمالی استعفا تلقی شود.

به نظر می‌رسد کارلوس کی‌روش - آنگونه که پیش از این گفته شد - استعفایی قابل استناد و معتبری به فدراسیون فوتبال ایران ارائه نکرده و احتمالا همه این جنجال‌ها نیز تنها ابزاری برای کسب پیروزی در یک درگیری دوطرفه با برانکو بوده است. درگیری که تجربه نشان داده تا پیروزی مطلق آن نصیب سرمربی تیم ملی نشود، هیچ پایانی نخواهد داشت.

 

ایسنا

۹ ۱۲  
آی اسپورت
2017-01-16 11:14:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
امید22
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۲۵
تعجبی ندار...وقتی ریس فدارسیون فاسد باشه اهل مافیا و رشوه باشه سرمربی تیمش هم همینجور...
ادیب
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۳۰
دوست عزیز همه هدف این استعفاهای صوری رو میدونن.ایشون فقط دنبال گرفتن امتیاز و قدرت بیشتره و به هیچ وجه از دستمزد چربی که از ایران دریافت میکنه دست نخواهد کشید.ایشون در هیچ کجای دنیا نه انقدر قدرت خواهد داشت نه همچین دستمزدی.
امیرحسین
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۳۷
فکر کنم فقط شقایق اشک ریز استعفای کیروش رو باور کرد و احساسی شد!! بقیه عاقل بودند و البته این شومن لپن رو خوب میشناختند!
حرف حساب
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۲
قسم میخورم تلافی حمایت از کیروش رو وقتی که استقلالی ها به خاطر رحمتی باهاش دشمن شده بودند دربیاریم! ما اگه نبودیم این موزامبیکی دزد دریایی همون موقع پس از حذف در جام ملتها رفته بود و گورش رو گم کرده بود. اشتباه کردیم!
پ و
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۱۰
حرف حساب
تو همیشه اینجوری حرف حساب می زنی ؟
اگر برای حرف خودت ارزش قائلی! ثابت کن جناب سرمربی دزد دریایی است.

در ضمن مطمئنی موزامبیک نسبت به ایران ، جای بهتری نیست.
تو بچه ی کجایی؟!
۲
حرف حساب
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۵
وقتی کیروش چشماشو میبنده و هرچی به ذهنش میاد میگه، لیاقتش همین الفاظه! نه خیر! من در موارد دیگه اینطور نمینویسم و این آدمی که بقیه رو مار و عقرب و روباه و ... خطاب میکنه حقش همینه! کیروش بگه فدراسیون کجا گروگان برانکوست؟ یا تیم کرواسی چه کمکی به چین برای شکست ایران کرده؟؟ یعنی چون برانکو کرواته و قبلا هم تو چین بوده برای ضربه زدن به کیروش بازی دوستانه چین با کرواسی رو جور کرده؟؟ این مزخرفات به عقل کی میرسه جز کیروش بی منطق؟؟
۵
مهرداد خ
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۵۸
#کیروشبرانکو_صلح_دوستی_حمایت
۶
بهراد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۴۱
خبر مزخرف....کامنتایی که راحت فحش میدن و اتهام میزنن... چاله میدون و دروازه غار والا شرافت داره به این فضا.
۶ ۱
امید
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۷
آها ... یعنی اگه کیروش مزخرف بگه و فحش بده و توهین کنه اشکال نداره! خیلی هم شرف داره! ولی بقیه جوابش رو بدن میشن بی شرف! پس ای ول به شرف شما!
۵
امین
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۵۹
دوستان در جریان هستید که بعلت اردوی تیم ملی قطر، در حال حاضر باشگاهی مثل السد قطر تنها با هشت بازیکت تمرین میکنه؟ به مستر برانکو و دارودسته ایشون هم اطلاع بدید.
۶ ۱
حرف حساب
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۸
چرت نگو!
۴
تاج+ساکت+اسلامیان: باند کثیف اصفهانی
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۲۳
از اول معلوم بود سیاه بازیه
استعفای فارسی خخخخ
بد بخت اون هیئت رئیسه! همشونو مچل کرده این تاج
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر