فهرست
واکنش شدید تارتار به صحبت های کمالوند!
واکنش شدید تارتار به صحبت های کمالوند!

واکنش شدید تارتار به صحبت های کمالوند!

آی اسپورت- روز گذشته فراز کمالوند پس از شکست برابر تراکتورسازی که دومین شکست متوالی این مربی با گسترش فولاد بود اعلام کرد تار تار تیم خوبی را نبسته است و مشکلات تیم از این ناحیه سرچشمه می گیرد. امروز مهدی تارتار در مصاحبه ای با فارس جواب حرف های کمالوند را به شدت داده و البته اعلام کرده فعلا خیلی حرف ها را درباره سرمربی جدید گسترش فولاد نمی گوید. صحبت های مهدی تارتار سرمربی سابق گسترش فولاد را در زیر بخوانید:


دوست نداشتم راجع به گسترش فولاد حرف بزنم و در ابتدا هم از اصحاب رسانه عذرخواهی می‌کنم چرا که بعد از قطع همکاری با این باشگاه پاسخگوی خبرنگاران نبود چرا که اعتقاد دارم دستمزدی که از گسترش فولاد گرفتم باید حلال باشد تا بتوانم راحت در زندگی‌ام آن را خرج کنم و نمی‌خواستم با صحبت‌هایم تیم را به حاشیه ببرم و تمرکز بازیکنان را به هم بریزم اما با توجه به مصاحبه‌های اخیر همکارم جا دارد که برای روشن شدن اذهان عمومی توضیحاتی دهم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم هر مربی که بخواهد تیمی را در اختیار بگیرد همه جوانب را بررسی می‌کند و با آگاهی قرارداد می‌بندد و به همین دلیل اینگونه صحبت کردن ها مناسب نیست چرا که یک مربی یا همه چیز را قبول می‌کند و یا نه. اما اینکه یک مربی بعد از باخت بگوید تیم خوب بسته نشده این یک توجیه است. من خودم همیشه تیم‌های در حال سقوط را تحویل گرفتم اما هیچ گاه اینگونه توجیه  نکردم اما همکار من برای اینکه به گونه‌ای کارش را توجیه کند تقصیر را به گردن من می‌اندازد.

تارتار اظهار داشت: طبق گفته کمالوند ما 5 بازیکن گرفته‌ایم که همگی آنها از لیگ یک به ما اضافه شدند. حالا سوال من از او این است که آیا مرتضی اسدی و محمدمهدی نظری دو بازیکن سابق تراکتورسازی و استقلال که اولی با تیمش قهرمان جام حذفی شد و دومی هم در تیم همیشه مدعی استقلال حضور داشته آیا این بازیکنان لیگ یکی بودند؟! محمد مختاری، میلاد جهانی و حمید جوکار هم سه بازیکن دیگر ما بودند که طبق آمار محمد مختاری و جوکار در لیگ برتر آمار قابل توجهی داشتند اما تیم آنها سال قبل سقوط کرد و نمی‌توان عملکرد چند ساله آنها در لیگ برتر را اینگونه زیر سوال برد حتی میلاد جهانی بازیکن جوان و خوب مس کرمان اجازه جدایی از این تیم را نداشت و با اصرار خودش رضایتنامه گرفت و پیش ما آمد و مطمئن باشید این 5 بازیکن، بازیکنان باکیفیتی بودند که به ما اضافه شدند و در آینده هم این پنج بازیکن به ما کمک خواهند کرد.

سرمربی سابق تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز در ادامه گفت: اما جالب اینجاست در شرایطی که کمالوند می‌گوید بازیکنان خوبی نگرفته‌ایم و نیاز مبرم به بازیکنان خوب وجود دارد آوردن علی لطیفی و پیمنتا چه معنی دارد؟! این دو بازیکن برای ما قابل احترام هستند اما لطیفی در لیگ یک بازی کرده و امسال هم هیچ تیمی او را نخواست و تنها ماند و پیمنتا هم از لیگ دو امارات به گسترش فولاد آمده و تیمی که نیاز شدید به بازیکن دارد اینگونه خودش را تقویت نمی‌کند و این برای ما جای تعجب دارد. البته همانطور که کمالوند گفته سوءتفاهم نشود من هم می‌گویم سوءتفاهم نشود اما تیمی که بازیکن می‌خواهد چطور دو بازیکن از این رده‌ها به خودش اضافه کرده و این برای ما جای تعجب دارد.

وی خاطرنشان کرد: کمالوند گفته گسترش فولاد به باخت عادت کرده است اما باید به او بگویم در 11 هفته‌ای که امسال ما با این تیم بودیم این تیم هیچ گاه دو باخت پشت سر هم نیاورد و همیشه بعد از یک باخت یا مساوی کردیم یا بردیم اما باخت‌های جدید محصول کار کادر فنی جدید بوده و اگر این تیم به باخت عادت کرده است این را من نباید بگویم چرا که با کادر فنی جدید، بازیکنان به باخت عادت کرده‌اند و این مسئله به کادر فنی فعلی برمی‌گردد چرا که در 11 هفته چنین اتفاقی نیفتاده بود. من این صحبت‌ها را برای روشن شدن اذهان عمومی مطرح کردم چرا که کمالوند وقتی گسترش فولاد را تحویل گرفت گفت که این تیم از نظر سخت‌افزار، بازیکن و مدیریت پتانسیل خوبی دارد و به نظر می‌رسد روز اول از نظر او همه چیز خوب بود اما الان همه چیز خراب شده و بازیکنان کیفیت‌شان پایین آمده است. بهتر است در همه کارها صداقت داشته باشیم و باخت را گردن کسی نیندازیم. آیا اگر گسترش فولاد سه بازی‌اش را می‌برد کسی می‌گفت این بردها را مدیون تارتار هستیم؟! اما حالا که باخته‌اند این حرف‌ها مطرح می شود. ما در 11 هفته ابتدایی قرعه بسیار بدی داشتیم اما با این شرایط باز هم امتیازات خوبی گرفتیم و توصیه من این است که بهتر است به فکر تیم خودمان باشیم و با توکل به تیم‌مان به جلو برویم نه با ایجاد حاشیه برای توجیه کار!

وی درباره کنار رفتن عبدالرزاق میراب سرپرست پیشین تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز هم، گفت: من نمی‌خواهم فعلا خیلی چیزها را باز کنم اما امیدوارم کادر فنی جدید درباره کادر فنی دیگر حرف نزند چرا که دیگر در اینصورت مجبور می شوم خیلی حرف‌ها را بزنم. میراب از پاک‌ترین و سالم‌ترین افراد باشگاه بود اما او را کنار گذاشتند و من نمی‌خواهم این مسئله را باز کنم اما امیدوارم هر کسی که مسئولیت را به عهده می‌گیرد در پی توجیه کار نباشد.

تارتار ادامه داد: من به بازیکنان این تیم اعتقاد دارم و اگر بازیکنان از نظر روحی روانی رویشان کار شود شرایط خوب خواهد شد. سال گذشته که ما تیم را در اختیار گرفتیم این تیم از 10 بازی 4 امتیاز داشت اما چنین حرف‌هایی را نزدیم اما الان در سه بازی آخری که ما در تیم بودیم 4 امتیاز گرفتیم و بهتر است دوستان هم توجیه نکنند و من این حرف‌ها را دوستانه به آنها می‌گوید.


  ۱  
آی اسپورت
2014-11-01 11:54:34
نظر دهید

۱ نظر
محمدرضا
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳، ۱۷:۵۵
چی دارید می گید رسول خطییبی تیم را 10 جدول تحویل داد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر