فهرست
رئال‌مادريد، اسير لجاجت زيدان
رئال‌مادريد، اسير لجاجت زيدان

رئال‌مادريد، اسير لجاجت زيدان

آی اسپورت – زین‌الدین زیدان سرمربی جوان و موفق رئال‌مادرید، برای بازی تیمش مقابل ویارئال، به صحبت‌هایی كه هفته گذشته بر زبان آورده بود وفادار ماند و در این بازی، نه تنها دست به تركیب تیمش نزد بلكه سبك بازی تیم را نیز تغییر نداد و حتی هنگام انجام تعویض‌ها هم كار خاصی نكرد و به دنبال راهكاری برای نجات تیمش از بحران نبود. همین لجبازی زیدان باعث شد تا رئال بازی شنبه‌‌اش مقابل ویارئال را با یك باخت دردناك به پایان ببرد.

هیچ چیز تغییری نكرد! سرمربی مادریدی‌ها در كنفرانس خبری‌‌اش در قبل از بازی با خشم هشدار داده بود كه تیمش خوب بازی نمی‌كند اما او انگیزه‌های لازم برای اعمال تغییر در تركیب اصلی تیمش را نداشت و رئال را با همان تركیب همیشه روانه میدان كرد. در نتیجه این ناكامی برای همه، حتی بازیكنان تیم كه كاملاً در جریان شرایط هستند قابل پیش‌بینی بود و اگر رویه تغییری نكند، ممكن است باز هم تكرار شود.

این متد كه حالا برای رئال جواب نمی‌دهد، همان متدی است كه رئال را در سال 2017 به پنج جام قهرمانی رساند ولی كاملاً روشن است این روزها به خوبی كار نمی‌كند و تیم مادریدی را در بحرانی فرو برده كه نتیجه‌‌اش فاصله‌ای نزدیك به 20 امتیاز با صدرنشین جدول لالیگاست.

اندكی بعد از اتمام بازی با ویارئال، شاگردان زیدان در صحبت‌هایشان گفتند بحث تمركز یا انگیزه نیست. حرف‌شان هم درست است. در بازی رئال مقابل ویارئال، شاگردان زیزو عملكرد خوبی داشتند و در نیمه اول خوب كار كردند و موقعیت‌های زیادی برای گلزنی داشتند ولی یك جای كار می‌لنگد. موقعیت‌های از دست رفته فوق‌‌‌العاده كریس این را تأیید می‌كند.

زیدان قصد ندارد گامی به عقب بردارد. او دراین بازی همان بازیكنان همیشه را به میدان فرستاد و تعویض‌هایش هم همان تعویض‌های انقلابی همیشه بود: لوكاس واسكس و آسنسیو. كاملاً مشخص است او روی چه بازیكنانی حساب باز می‌كند و چه بازیكنانی را در جام‌حذفی به خدمت می‌گیرد. شاید سرسختی او نوعی لجاجت باشد ولی بازیكنان ثابت رئال در بازی با ویارئال، كنار سرخیو راموس و بن‌زما همان مهره‌هایی هستند كه فصل گذشته برای رئال جام‌های زیادی فتح كردند و زیزو قصد دارد تا پایان فصل با همین بازیكنان به كار ادامه دهد.

مشكل اینجاست كه شرایط فعلی رئال، به نحوی است كه ادامه این روند برای زیزو ممكن نیست و تیم در شرایط خطرناكی گرفتار شده است. هواداران حاضر در برنابئو همچنان برای بازیكنان و سرمربی‌شان احترام قائلند‌ چراكه می‌دانند به زودی بازی‌های مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا از راه می‌رسند ولی در عین حال در جریان هستند ادامه این روند، ممكن است تیم‌شان را در اروپا هم به دردسر بیندازد.

آنها مقابل‌شان حریفی جدی، منسجم و پرستاره را می‌بینند كه در انتظار درخشش در اروپاست و هدف‌شان نشان دادن ضرب‌شست به مادریدی‌هاست. رئال شاید سزاوار چنین  شرایطی نباشد ولی فوتبال، عدالت را نمی‌فهمد. پنالتی‌های اعلام نشده و ضربات به تیرك، فایده‌ای ندارد و تنها چیزی كه به شمار می‌‌آید، گل است و بس.

 

خبر ورزشی

۴    
آی اسپورت
2018-01-15 11:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر