فهرست
تفاوت با کریم؛ زرینچه در صحنه درگیری کجا بود؟
تفاوت با کریم؛ زرینچه در صحنه درگیری کجا بود؟

تفاوت با کریم؛ زرینچه در صحنه درگیری کجا بود؟

آی اسپورت - استقلال یک بر صفر عقب است، بازیکنان با یک خطای کوچک، بعد از گل پرسپولیس به جان هم می‌افتند. این اکشن‌ترین صحنه بازی دربی است، در حالی که یکی از بازیکنان پرسپولیس در حال درگیری با بازیکن استقلال است دیگر بازیکنان پرسپولیس سریع خودشان را به صحنه دعوا می‌رسانند و فرشاد احمدزاده مثل نقش اول یک فیلم اکشن به جان استقلالی‌ها افتاده و بعد هم نعمتی آماده دعوا است و زیر لب فحش هم می‌دهد.

در این صحنه خیلی زود محسن خلیلی سرپرست پرسپولیس خودش را به بازیکنان پرسپولیس می‌رساند و بازیکنان را از صحنه دور می‌کند اما از او خیلی مهم‌تر، کریم باقری مربی پرسپولیس است که اجازه نمی‌دهد بازیکنان تصمیم به کاری بگیرند آنچنان با قدرت بازیکنان پرسپولیس را تار و مار می‌کند که نمی‌توانند حرفی بزنند. جلوی دهان نعمتی را هم خیلی زود می‌گیرد تا صدای فحاشی او به گوش کسی نرسد، در عرض چند ثانیه تمام بازیکنان پرسپولیس صحنه درگیری را رها کرده و متفرق می‌شوند اما در چنین لحظه حساسی که پرسپولیسی‌ها اجازه نمی‌دهند بازیکنانشان وارد جنگ روانی استقلالی‌ها شوند، هیچ اثری از بزرگترهای استقلال نیست، البته به لطف تصمیم استراماچونی، تنها بزرگ استقلال جواد زرینچه است که در حال حاضر به عنوان سرپرست در استقلال فعالیت دارد هرچند آقا جواد در این صحنه که می‌توانست بدترین عواقب را برای استقلال داشته باشد، اصلاً حضور نداشت و این همان حلقه گمشده‌ای است که استقلال را به شدت عذاب می‌دهد.

بارها پیشکسوتان استقلال به این نکته اشاره کردند که استقلال هم مثل پرسپولیس به کریم باقری نیاز دارد، به بزرگتری که در صحنه‌های حساس بازوی راست سرمربی شده و بتواند دهان بازیکن خاطی را گرفته و اجازه ندهد فحاشی کند اما استقلال سال‌ها است که این خلأ را در خود احساس می‌کند. استقلال کریم باقری ندارد، یعنی منهای تمام نقطه ضعف‌هایی که دارد (کم هم نیست) استقلال بزرگ‌تر ندارد، بزرگتری که اجازه ندهد بازیکنان در داخل زمین وارد جنگ روانی شوند، در رختکن به جان هم بیفتند و خیلی از مسائل دیگر که به تیم ضربه می‌زند.

۱۲    
آی اسپورت
2019-09-24 23:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر