فهرست
سروش مهمان عادل: من و مهرداد قربانی شدیم
سروش مهمان عادل: من و مهرداد قربانی شدیم

سروش مهمان عادل: من و مهرداد قربانی شدیم

آی‌اسپورت- سروش رفیعی، هافبک ایرانی الخور قطر در گفت‌وگوی حضور با فردوسی‌پور گفت: سرگرمی من از همان اول فوتبال بود و از مدارس فوتبال کارم را شروع کردم؛ ابتدای کارم نیز همزمان با شروع به کار مدرسه فوتبال آقای پیروانی شد؛ از همان زمان که آقای کاویانپور در پرسپولیس شماره 7 می‌پوشید به این پیراهن علاقه داشتم.

در فصل جاری حداقل یکی از دو تیم شیرازی حق دارند و می‌توانند به لیگ برتر صعود کنند و مردم شیراز دوباره به ورزشگاه بروند و مسابقات لیگ برتر را ببینند.

 نخستین قراردام در لیگ حرفه‌ای با فجر سپاسی بود که فقط پاداش می‌گرفتم؛ همیشه سعی کردم قراردادهایم را صرف خانواده‌ام کنم؛ شرایط اقتصادی خانوادگی خوبی نداشتیم و پدرم برقکار ساختمان بود؛ تا یک زمانی کار کرد ولی بعد از تصادف نتوانست کار کند؛ تا زمانی که به لیگ برتر آمدم مادرم بحث اقتصادی خانواده‌ام را بر دوش داشت اما از زمان حضورم در لیگ برتر همراه فجر سعی کردم به خانواده‌ام کمک کنم؛ خدا را شکر از زمان رفتنم به فولاد تاکنون بحث اقتصادی خانواده‌ام با من شده است.

 در آن زمان، 10 سال در فجر سپاسی بازی کردم ولی معافیت کفالت گرفتم؛ حتی بعد از آن یک فصل و نیم دیگر هم در فجر بودم و یک سال با اینکه تیم در لیگ یک بود، بازی کردم؛ قراردادم نیز 10 میلیون تومان بود که 7 میلیون تومان دریافتی داشتم.

 بعد از اینکه این مباحث پیش آمد، یک سری کارت‌ها باطل شد؛ ابتدا گفتند بخاطر نابینایی کارت معافیت گرفتم؛ یک زمانی گذشت ولی از نیم‌فصل دوباره کارتم باطل شد؛ به هر نهادی رفتم تا بگویم من مقصر نیستم ولی جواب نگرفتم؛ نمی‌شود قضاوت کرد و راجع به حرکت مهرداد پولادی صحبتی انجام داد اما نیامدن او به ایران در سخت‌گیری برای سربازها بی‌تاثیر نبود.

زمانی که قرارداد بود به تراکتورسازی برویم، مقرر شده بود پول خوبی بگیریم؛ 8-7 ماه نمی‌گذاشتند در تیمی بازی کنیم اما چند نفر بودیم که فقط می‌خواستیم بازی کنیم؛ در تراکتور پاداش و سکه گرفتم ولی واقعا سخت گذشت و در حد درآمد خوب نبود.

 با همه آن سختی‌ها و اتفاقاتی که رخ داد، یکی از بزرگترین درس‌های زندگی‌ام را در آن زمان گرفتم و موجب شد خیلی خیلی صبورتر و پخده‌تر شوم؛ در آن زمان با انسان‌های بزرگی مثل سردار کمالی، سردار باران چشمه و ... برخورد داشتم ولی در نهایت کارم پیش نرفت.

 در زمان حضورم در تیم ملی و قبل از جام ملت‌های آسیا که آقای کی‌روش من را دعوت کرد، سعی داشتم درک کنم آقای کی‌روش چه می‌خواهد؛ می‌دانستیم باید بیشتر تلاش و در کار دفاعی مشارکت داشته باشیم؛ در دو فصل اخیر میزان دوندگی، توپ قطع کردن و ... حضورم در کارهای دفاعی بیشتر بوده؛ سعی کردم خودم را به خواسته‌های آقای کی‌روش برسانم؛ در سیستم آقای کی‌روش ناخودآگاه به کار دفاعی می‌ورید و من هم سعی کردم عملکرد مورد انتظار ایشان را داشته باشم.

 برنامه خاصی دارم و سعی دارم اگر مسؤولان کمک کنند کار خوبی برای پیشرفت ورزش در شهر ممسنی داشته باشم.

  بحث سربازی من را اذیت کرد و قبل از جام ملت‌ها 30 روز با تیم ملی تمرین نداشتم اما آقای کی‌روش حتی به مسؤولان گفتند اگر من و مهرداد پولادی را نبرند، دو بازیکن دیگری جایگزین نخواهند کرد؛ حق آن تیم قهرمانی در جام ملت‌ها بود.

بعد از جام ملت‌ها، یک سال و نیم به دلیل سربازی نتوانستم با تیم ملی باشم و همین اتفاق به من ضربه زد؛ شرایط راحت‌تری برای بازگشتم به تیم ملی بود چون تنها مسعود شجاعی در پست هافبک هجومی بود ولی حالا هر بازیکنی در یک اردو نباشد، ممکن است بازیکن دیگری بیاید و جای او را بگیرد.

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-12-19 02:49:00
نظر دهید

۱ نظر
ویلی
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۴
از بس بازیکنای جلف و لوس و دلقک اومدن رو اون صندلی نشستن با دیدن به بازیکن با فرهنگ که حداقل بلده حرف بزنه!! به آینده امیدوار میشیم.....فقط سبک نشستن روی صندلیشو مقایسه کنید با امثال مسلمان....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر