فهرست
مهر مادری در ورزش/ برای تمام آن چشمان نگران!
مهر مادری در ورزش/ برای تمام آن چشمان نگران!

مهر مادری در ورزش/ برای تمام آن چشمان نگران!

آی اسپورت-  تلخ ترین لحظه ی فوتبالی خاویر زانتی از دست دادن قهرمانی و حذف از تورنمت های مختلف نبود، وقتی از خاویر زانتی در برنامه زنده از تلخ ترین اتفاق فوتبالش اش پرسیدند گفت: «می‌دانی من در جشن قهرمانی بودم. مادرم زنگ زده بود و من به او گفتم در جشنِ قهرمانی هستم خودم با تو تماس می‌گیرم و گوشی را قطع کردم. مادرم آن شب برای همیشه مُرد و من هیچوقت دیگر صدایش را نشنیدم» و بغضی که مجری با اشک های خاویر شکسته بود بینندگانِ تلوزیونی را هم تحت تاثیر قرار داد.

سارا عبدالملکی وقتی تصادف کرد فدراسیون قدمی برایش برنداشت و اگر اتحادِ هنرمندان و دیگر ورزشکاران نبود دختر ملی پوش ایران حتی ازهزینه های بیمارستان هم بر نمی آمد. وقتی بعدها به بیمارستان رفتند مادرِ سارا گوشه ای از بخش نشسته بود آهسته جمله ی تکان دهنده ای گفت: «روزی که دخترم مدالِ آسیایی گرفت سه روز از خوشحالی گریه میکرد و امروز من سه روزه در بیمارستان براش گریه میکنم، سارای منو با ویلچرم باید ببرید تیم ملی»

رافائل نادال تنیسور سرشناس اسپانیایی که متوجه گم شدنِ یک دختر بچه روی سکوها می‌شود بازی را قطع می‌کند تا «کلارا» زودتر به آغوشِ مادر نگرانش بازگردد. لحظات دراماتیک توقف بازی توسطِ نادال، اشک‌های مادر، بعضی دست‌اندرکاران و برخی مردم رو در آورد.

مهر مادری
مهر مادری

شرح تصویر؛ مسابقاتِ هاپکیدوی نونهالان است. مادری که پس از به خاک افتادنِ پسرش، با تصورِ اینکه او مصدوم شده و کتک میخورد با نگرانی وارد تشک میشود و بالای سر پسرش قرار میگیرد.(عکس از آقای حمید ایلداری)

از هوادارِ فولاد که در سانحه تصادف جانش را از دست داده بود و مادرش که با حضور در استادیوم غریبانه جای فرزندنش را روی سکوها جستجو می‌کرد تا لحظه ای که جواد خیابانی برای فوتِ مادرش در گزارش اشک ریخت تا بوسه هایی که مادرانِ کشتی‌گیران بر صفحه تلوزیون می‌زدند تا مصدومیتِ نیلافیشر در زمینِ مسابقه که مادرش سکته کرد تا صدها مثالِ دیگر.

نمونه ی مملوسش شاید دیالوگِ نقی معمولی در سریال پایتخت باشد آنجا که ناامید بر روی قبر مادرش مینشیند و در خلوت اشک میریزد و می‌گوید «مامان خوب هستی؟ روبراهی ؟ جات خوبه؟ مامان بهت گفتم من کشتی رو باختم؟ من همه چی رو باختم مامان... » به راستی مهر مادری در ورزش چه قدرتی دارد؟

۱۱ ۳  
آی اسپورت
2016-11-21 04:04:00
نظر دهید

۳ نظر
برزو
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵، ۰۵:۵۷
اينا كه ديگه خيلي معناشون جمع هست.
مادر من كه اصلا نميدونست من كلاس چندمم
آراز
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵، ۰۹:۵۰
واقعا زیبا و تاثیر گذار بود،سپاس.
۱
afshin
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۳
مثل همیشه تاثیر گذار نوشتین
باید برای شما و همه ی مادران تعظیم کرد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر