فهرست
خشم مردم ترکیه از شکایت 16 میلیاردی تریم
خشم مردم ترکیه از شکایت 16 میلیاردی تریم

خشم مردم ترکیه از شکایت 16 میلیاردی تریم

آی اسپورت - ناکامی های زنجیره‌ای استقلال در لیگ هفدهم سرانجام باعث شد تا مقاومت منصوریان برای کناره‌گیری از این تیم شکسته شود و او بعد از توقف برابر ذوب‌آهن و قعرنشینی آبی‌ها در جدول بعد از هفت هفته به صورت رسمی استعفا بدهد؛ تصمیمی که بلافاصله از سوی باشگاه پذیرفته شد تا همه در انتظار معرفی جانشین او در تیم باشند.

همسو با جوی که میان طرفداران استقلال برای ورود مربی درجه اول خارجی به نیمکت رهبری تیم راه افتاد، رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه با پیش کشیدن نام فاتح تریم سرمربی سرشناس و سابق تیم ملی ترکیه، از او به عنوان گزینه اول باشگاه برای عقد قرارداد نام برد. مردی که دو ماه پیش از سمت خود برکنار شد و در کنار خانواده‌اش در شهر ازمیر دوران استراحت را پشت سر می‌گذاشت.

به میان آمدن نام فاتح تریم که در میان فوتبالدوستان ترکیه به"امپراطور ترک" مشهور است، در حالی رخ داد که این مربی بر اساس جدول منتشر شده از سوی یوفا بعد از جام ملت‌های 2016 فرانسه سومین مربی گران‌قیمت تیم‌های ملی در قاره اروپا محسوب می‌شد تا با قراردادی 3.5 میلیون یورویی (16 میلیارد تومانی برای هر سال) پایین‌تر از روی هاجسون و آنتونیو کونته قرار بگیرد. قراردادی که او را گران‌تر از مربیانی همچون یوآخیم لوو و ویسنته دل بوسکه نشان می‌داد.

تریم در حالی با پیشنهاد رسمی از سوی استقلال ایران روبه رو شده که هنوز قرارداد مالی‌اش با فدراسیون فوتبال ترکیه فسخ نشده و او بر اساس تفاهم‌نامه دو ماه قبل تا زمانی که قرارداد جدید با تیمی نبندد، براساس قرارداد قبلی  حقوق و مزایای خود را دریافت خواهد کرد تا غرامتی 4.6 میلیون یورویی دریافت کند؛ از همین رو به نظر می‌رسد با این شرایط مالی سنگ بزرگی در راه حضور امپراطور ترک در سفر به ایران و باشگاه استقلال قرار بگیرد.

رسانه‌های ترکیه در چند روز گذشته با دست گذاشتن روی شکایتی که مدیربرنامه‌های تریم از فدراسیون فوتبال این کشور انجام داد و خواستار پرداخت غرامت‌های قرارداد سال پایانی این مربی شد، اعلام کردند که تریم به هیچ عنوان قصد ندارد از پول قراردادش که رقمی چشمگیر نیز هست بگذرد. شکایتی که خشم فوتبالدوستان ترکیه‌ای را برانگیخت و آنها امپراطور را متهم به فردی پول‌پرست کردند؛ چون نه تنها نتوانست ترکیه را در مقدماتی جام جهانی 2018 به موفقیتی برساند؛ بلکه کاری کرد که این تیم برای رسیدن به روسیه نیاز به معجزه داشته باشد.

با توجه به این که فاتح تریم در حال حاضر جزو مربیان سرشناس فوتبال دنیا محسوب می‌شود و این گونه مربیان مبلغ قراردادشان بالای سالی 3 میلیون یورو است، به نظر می‌رسد استقلالی‌ها برای جلب نظر او برای فسخ قرارداد فعلی‌اش با فدراسیون ترکیه باید حسابی سرکیسه را شل کنند که کاری است سخت و نشدنی؛ آن هم با بحران‌های مالی فعلی باشگاه.

این در  شرایطی است که پیشنهاد استقلال به تریم در رسانه‌های ترک بازتاب زیادی داشته است؛ البته منابع این رسانه‌ها خبرگزاری های ایران و سایت باشگاه استقلال هستند و خود این مربی هیچ واکنشی در این باره نشان نداده است.

 ورزش 3

۶ ۲  
آی اسپورت
2017-09-22 15:04:00
نظر دهید

۲ نظر
مافیای عابی
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۱۸
عوامل پشت صحنه ورزش ایران تمام تلاش خود را برای جذب تریم انجام میدن و حاضرند سالی ۴ میلیون دلار بهش بدن.
۱
اس مال
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۱۳
عزیزان مدتهاست ...سرش شله و نیازی نیست دوباره این کار انجام بشه...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر