فهرست
خون انصاری‌فرد به جوش آمد
خون انصاری‌فرد به جوش آمد

خون انصاری‌فرد به جوش آمد

آی اسپورت - «خون پرسپولیس را به جوش آوردند، هر بازی که تمام می‌شود، یا بازیکنان‌مان را محروم می‌کنند یا برای باشگاه جریمه مالی سنگین می‌نویسند. در این اوضاع و احوالی که لیگ دارد، ما چه گناهی کردیم که یک بار باید داخل زمین بازی کنیم و بعد منتظر باشیم تا ببینیم خارج از میدان می‌خواهند چه بلایی سرمان بیاورند و...» آنچه خواندید، عیناً بخشی از صحبت‌های یکی از نزدیکان باشگاه بود. او می‌گوید از سوی فدراسیون و کمیته‌های مختلف آن مدام تهدید می‌شوند که سکوت کنند و به تصمیمات اتخاذ شده، احترام بگذارند و این موضوع برای همه مدیران باشگاه سخت شده است.

موضوع از همان هفته نخست بازی‌ها شروع شد. وقتی از سوی فردی در فدراسیون فوتبال مبنی بر مصاحبه بازیکنان به ارکان مدیریتی پرسپولیس تذکر داده شد. پس از آن، گابریل کالدرون مسائل دیگری را مطرح کرد. ماجرای بازی با تراکتور، بخشش هواداران این تیم از محرومیت و محروم کردن علیرضا بیرانوند، موضوع جنجالی دیگری برای سرخپوشان بود.

اتفاق مهم‌تر، قبل از شهرآورد و در کنفرانس خبری رقم خورد؛ جایی که گابریل کالدرون به صورت رسمی گفت: «وزارت ورزش هوای فرزند دیگرش را دارد» و با این کار به استقلالی‌ها طعنه زد. بعد از شهرآورد نیز، احکام کمیته انضباطی به صورت چندمرحله‌ای رسید. محرومیت فرشاد احمدزاده، سپس شجاع خلیل زاده و جریمه مالی برای محمدحسین کنعانی‌زادگان به همراه محرومیت هواداران از حضور در بازی با پیکان.

بازی با سپاهان هم برای پرسپولیسی‌ها معضل شد. قبل از این دیدار، کالدرون تهدید کرد: «اگر نتایج خارج از زمین بازی رقم بخورد، من دیگر در ایران فعالیت نمی‌کنم و از پرسپولیس جدا خواهم شد.» از روی سکوها، شعار: «رئیس مافیا» به گوش رسید و اوضاع را پیچیده‌تر کرد. شکست در این دیدار باعث عصبانیت بیشتر پرسپولیسی‌ها شد و آن‌ها مطمئن شدند برای اتفاقات رقم خورده روی سکوها، دوباره جریمه می‌شوند. با این حال، انصاری‌فرد در همه مصاحبه‌هایش خبر از سکوت و تمکین قانون داد و گفت: «به آرای کمیته انضباطی احترام می‌گذاریم و منتظر استیناف می‌مانیم.» او قصد داشت با دفاع از بازیکنانش، محکومیت شجاع و فرشاد را تعدیل کند ولی ماجرا‌ها به شکلی پیش رفت که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را شوکه کرد.

انصاری‌فرد انتظار داشت کمیته استیناف رأی به بخشش بازیکنان محروم پرسپولیس و کاهش جریمه‌های نقدی بدهد ولی چنین اتفاقی رخ نداد. استیناف، محرومیت شجاع خلیل زاده را نبخشید و پرسپولیسی‌ها با عصبانیت شدیدی به سمت مشهد حرکت کردند. مدیرعامل باشگاه قصد داشت مصاحبه تندی علیه مسئولان کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال انجام بدهد که در این مورد، مشاورانش به او گفتند قبل از بازی با شهرخودرو، زمان خوبی برای این کار نیست به خصوص که پرسپولیس در ۵ بازی گذشته خود، مقابل دو مدعی به نام‌های سپاهان و تراکتور باخته و اگر برابر شهرخودرو نیز شکست بخورد، همه کاسه و کوزه‌ها بر سر مدیرعامل و مصاحبه چالشی قبل از این بازی می‌شکند. به همین علت انصاری‌فرد سکوت کرد.

ماجرای دلخوری انصاری‌فرد از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال به امروز و احکام کمیته انضباطی ارتباطی ندارد. او مدتی قبل با حکمی که مهدی تاج به محمدرضا ساکت داد، مجبور به استعفا از ریاست کمیته فنی و توسعه فوتسال و ریاست سازمان لیگ فوتبال شد. همان زمان، انصاری‌فرد با انتشار بیانیه‌ای، عصبانیت خود از این ماجرا را با نوشتن این چند خط نشان داد: «پیرو پیام ارسالی در مورخ ۲۲ تیر در واتس‎اپ که صادقانه و صراحتاً به جنابعالی (تاج) عنوان کردم در صورت انتصاب ساکت به عضویت کمیته فنی ناچار به قطع همکاری خواهم بود، اکنون با توجه به اینکه حکم انتصاب ایشان به عنوان عضو کمیته فنی و توسعه به بنده ابلاغ شده، استعفای خود را اعلام می‌دارم و افسوس می‌خورم چرا روند و ساختار خوبی که شکل گرفته به جای تقویت مدیران آن، با تضعیف جایگاه آن‌ها و ورود افراد غیرمتخصص با مخاطراتی مواجه شود.» او در بخش دیگری از بیانیه خود نوشت: «با توجه به واگذاری مسئولیت‌های متعدد به برخی افراد، دورنمای خوبی برای آینده فدراسیون نمی‌بینم و آرزو می‌کنم با بازنگری شاهد شایسته‌سالاری و استفاده از متخصصین برای پیشبرد امور و موفقیت فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کشورمان باشیم.»

شاید انصاری‌فرد هرگز تصورش را نمی‌کرد بعد از استعفایی که از حضور در فوتسال داد، بتواند مدیرعامل پرسپولیس شود. او بار‌ها قسم خورد به خاطر مدیریت در پرسپولیس، از ریاست سازمان لیگ فوتسال استعفا نداده و شواهدی وجود دارد که ثابت می‌کند هرگز فکرش را نمی‌کرد به پرسپولیس با پست مدیرعاملی برگردد. همان شرایط و دعوا‌ها دوباره به میان آمده و انصاری‌فرد می‌خواهد به زودی توفان بزرگی در مورد مسائل گذشته به‌پا کند. شاید او فکر می کند مسائلی که این روزها پیرامون تیمش به وجود آمده به خصومت های گذشته برخی مسئولان با وی ربط پیدا می کند. نکته مهم اینکه انصاری‌فرد سه مرتبه قبل از دربی نیز گفته بود: «آقایان کاری نکنند که مجبور به بازگو کردن مسائلی شوم که به نفع هیچ‌کس نیست!»

 

خبر ورزشی 

۵    
آی اسپورت
2019-10-06 09:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر