فهرست
آمار عجیب آزمون و طارمی مقابل عراق؛ مهمانان امان
آمار عجیب آزمون و طارمی مقابل عراق؛ مهمانان امان

آمار عجیب آزمون و طارمی مقابل عراق؛ مهمانان امان

آی اسپورت - پررنگ‌ترین اتفاق بازی ایران و عراق اخراج مسعود شجاعی و بعد از آن هم باخت تیم ملی بود. بیرون رفتن شجاعی و ده نفره شدن تیم ملی انتقادات زیادی را به دنبال داشت و خیلی‌ها این اتفاق را دلیل اصلی باخت می‌دانند. نکته‌ای که چندان به آن پرداخته نشد اما این بود که تا قبل از اخراج ایران هم تیم ملی یازده بازیکن نداشت. مهدی طارمی و سردار آزمون دو بازیکنی که قرار بود امید اول ویلموتس در این بازی مهم و حیاتی باشند عملا در بازی حضور نداشتند و همین مساله تیم ملی ایران را به تیمی بی‌آزار مقابل عراقی‌ها تبدیل کرده بود. در روزی که اکثر بازیکنان تیم ملی عملکرد بدی داشتند پیدا کردن این که کدام بازیکن بیشتر مقصراست نشدنی است اما بر اساس آمار متریکا، آزمون و طارمی را می‌توان از جمله ضعیف‌ترین‌ها در این بازی دانست.

در روزی که روند تیمی ایران خوب نبود انتظاری که از این دوبازیکن می‌رفت تکیه بر توانایی‌های انفرادی‌شان و ایجاد موقعیت توسط آنها بود. صفر شوت از دو بازیکن تیم ملی نشان می‌دهد که آنها نه در موقعیت قرار گرفتند و نه توانستند خودشان را درموقعیت قرار بدهند. آنها در طول زمان حضورشان در میدان کم صاحب توپ بودند که بیشترین استفاده‌شان از این موقعیت هم لودادن توپ بوده است. طارمی دو و آزمون سه بار توپ را لو دادند و در این زمینه بین ملی پوشان رکورددار مسحوب می‌شوند.

پاس کلیدی. شاید بزرگترین نقطه ضعف تیم ملی را در همین‌جا بتوان پیدا کرد. هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی موفق نشدند که برای بازیکنان دیگر موقعیت بسازند و با پاس‌های کلیدی بقیه را در موقعیت گل قرار بدهند. صفر پاس کلیدی ثبت شده می‌تواند آماری منفی برای تیم ملی باشد. آزمون و طارمی هم در این بخش یک صفر دیگر را به نام خود ثبت کردند.

در بخش دوئل‌ها طارمی می‌تواند با دو دوئل موفق یک آمار مثبت به کارنامه ضعیفش اضافه کند. آزمون اما در این قسمت هم یکی از بدترین‌هاست. ۸ دوئل و فقط یک مورد موفقیت‌آمیز. یکی از ویژگی‌های این دو بازیکن برتری‌شان در بازی هوایی است. نقطه قوتی که شاید در بازی با عراق می‌توانست یکی از برگ‌های برنده ویلموتس باشد. سردار ۵ نبرد هوایی داشت که در همه آنها بازنده بود و طارمی هم گویا در این بازی انرژی چندانی برای پریدن نداشت تا از این نقطه قوت هم خبری نباشد.

طارمی ۹ پاس داد که ۸ پاس آن سالم بود. ۸۹ درصد پاس صحیح اگرچه دقت پاس خوبی است اما عدد زیر ۱۰ پاس برای بازیکنی که بیش از ۶۰ دقیقه در میدان حضور داشت جایی برای به کار بردن توصیف «خوب» باقی نمی‌گذارد. آزمون در این زمینه کمی فعال‌تر و در عوض بی دقت‌تر بود. او ۱۹ پاس شامل ۱۳ پاس صحیح داشت.

عملکرد دفاعی طارمی هم ۳ و آزمون صفر بود. کارنامه‌ای پر از صفر و نمرات منفی برای دو بازیکن کلیدی ایران در یک بازی حیثیتی. آماری که نشان می‌دهد تیم ملی فقط ۸ دقیقه با یک یار کمتر از عراقی‌ها بازی نکرد و در بیشتر دقایق بازی با این مشکل دست به گریبان بود.

نود

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-11-15 21:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرشاد4تای95
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۲۲:۱۲
فردوسی پوربی شرف به زورشجاعی روبی تقصیرمعرفی نکن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر