فهرست
نگاه روز: جانشین‌های احتمالی زیزو در مادرید
نگاه روز: جانشین‌های احتمالی زیزو در مادرید

نگاه روز: جانشین‌های احتمالی زیزو در مادرید

آی اسپورت – زین الدین زیدان که در دوران حضور خود در مادرید 8 جام به برنابئو آورده به خاطر نتایج این فصل تحت فشار زیادی قرار دارد. سایت گل به 10 مردی نگاه انداخته که ممکن است در تابستان جای زیزو را پر کنند.

یک؛ یواخیم لو

یواخیم لو
یواخیم لو

رئال یکی از قدیمی ترین تحسین کنندگان لو بوده و یوگی در فصول گذشته، چند بار به نیمکت کهکشانی ها لینک شده است. تعهد او به تیم ملی موجب فروکش کردن امیدها برای دیدن او در مادرید شده است و البته قرارداد او با مانشافت تا سال 2020 معتبر است. اما حضور 12 ساله در تیم ملی آلمان و دفاع موفق از قهرمانی جام جهانی 2014، در روسیه شاید لو را به خداحافظی از آلمان ترغیب کند. آلمان او در 11 بازی رسمی سال 2017 در 10 بازی به پیروزی رسید و 39 گل به ثمر رساند. شاید تابستان 2018، همه چیز را درباره آینده لو مشخص کند.

دو؛ آنتونیو کونته

سرمربی 48 ساله اهل لچه تا سال 2019 با آبی های لندن قرارداد دارد اما همین هفته با اعلام این که "همه چیز ممکن است" به شایعات دامن زد. چلسی این فصل همانند فصل قبل مقتدر نبوده و در 4 بازی آخر خود موفق به کسب پیروزی نشده است. آبی ها در 3 بازی گذشته خود حتی در باز کردن دروازه حریفان نیز ناکام بوده اند تا احتمال ترک استمفوردبریج در تابستان توسط او روز به روز بیشتر شود. فتح 3 سری آ متوالی، عملکرد چشم نواز ایتالیا در یورو 2016 و کسب لیگ برتر در همان فصل اول، اعتبار زیادی برای کونته در دنیای موبیگری به همراه آورده و می‌تواند گزینه ای جدی برای رئال در تابستان باشد.

سه؛ مائوریسیو پوچتینو

از زمان آغاز مربیگری پوچتینو در اسپانیول، فلورنتینو پرز شیفته سبک او بوده و عملکرد درخشان مرد 45 ساله در اسپرز از چشمان قهرمان 12 دوره اروپا دور نمانده است. هر زمان که زیدان از رئال برود، چه این تابستان و چه هر زمان دیگری، پوچتینو قطعا یکی از گزینه های پرز خواهد بود. شاید تنها نگرانی هواداران درباره پوچتینو این باشد که او در دوران مربیگری خود در اسپانیول، ساوتهمپتون و تاتنهام هرگز موفق به کسب جام نشده است.

چهار؛ اونای امری

اونای امری
اونای امری

تقابل رئال مادرید و پاریس سن ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی تاثیری غیرقابل انکار بر آینده اونای امری و زیدان خواهد داشت. تخصص امری در مسابقات اروپایی اصلی ترین دلیل به کارگیری او در پاریس بود اما عملکرد نه چندان مطلوب تیم او در اروپا ممکن است به قیمت از دست رفتن شغل او در تابستان تمام شود. مربی 46 ساله اهل باسک پیش از آمدن زیدان به برنابئو در سال 2016 نیز به مادرید لینک شده بود و شاید 2018، زمان آمدن او به مادرید باشد. کسب 3 قهرمانی متوالی در لیگ اروپا به همراه سویا، امری را به یک مربی قابل احترام در سطح اسپانیا تبدیل کرده است.

پنج؛ مارسلینو گارسیا تورال

یکی دیگر از مربیان جذاب اسپانیایی، مارسلینوی 52 ساله است که انقلابش در والنسیا همه را به تحسین واداشته است. بعد از سه سال حضور در ویارئال و یک سال غیبت، او این فصل به والنسیا آمد. تیمی که در دو فصل اخیر، لالیگا را در رتبه نازل دوازدهم به پایان برده بود، حالا با 8 امتیاز بیشتر نسبت به رئال در جایگاه سوم جدول ایستاده و مارسلینو موفق شده غرور از دست رفته خفاش ها را بازگرداند. یکی از نکاتی که در مربیگری مارسلینو قابل توجه است، توانایی او در گرفتن بهترین عملکرد از بازیکنان خود است. توانایی‌ای که می‌تواند او را به رئال نزدیک تر هم کند. چیزی که واضح است بعد از کسب 5 جام در سال 2017، بازیکنان رئال نیاز به انگیزه ای مجدد برای رقابت در اسپانیا و اروپا دارند.

شش؛ لئوناردو ژاردیم

لئوناردو ژاردیم
لئوناردو ژاردیم

تئوریسین 43 ساله پرتغالی یکی از جذاب ترین مربیان اروپا است. نکته جالب درباره ژاردیم آن است که او نیز همانند رونالدو، اهل جزیره مادیرا است. با کسب قهرمانی لیگ 1 و رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان، ژاردیم همه توجهات را معطوف به خود کرد اما رفتن بسیاری از ستارگان در تابستان از جمله ام‌باپه، نتایج موناکو در این فصل افت چشمگیری داشته است. با 11 امتیاز اختلاف نسبت به پی اس جی در صدر و همچنین حذف مفتضحانه از مرحله گروهی لیگ قهرمانان، به نظر پیشنهاد یک چالش جدید می‌تواند ژاردیم را بعد از 4 سال از موناکو جدا کند.

هفت؛ آرسن ونگر

در دوران اوج ونگر در لندن که همزمان با تعویض متعدد مربیان در مادرید بود، پروفسور بارها به رئال مادرید لینک شد اما همیشه ترجیح داد به آرسنال وفادار بماند. حالا با گذشت بیش از یک دهه، ونگر بیش از همیشه اعتبار خود در نزد هوداران توپچی را از دست رفته می‌بیند. نتایج ضعیف، تعویض های عجیب و غریب در جریان بازی و احتمال خروج ستارگان تیم در ژانویه یا تابستان همگی نشان می‌دهند شاید این فصل، آخرین فصل مرد فرانسوی در شمال لندن باشد. اگر زیدان در تابستان رئال را ترک کند و گزینه دیگری در بازار موجود نباشد، شاید بتوان ونگر را در مادرید دید؛ اتفاقی که قطعا مورد استقبال هواداران نخواهد بود.

هشت؛ مائوریتزیو ساری

مائوریتزیو ساری
مائوریتزیو ساری

رافائل بنیتز در سال 2015 و با ترک ناپولی سرمربی رئال شد و شاید سرمربی بعدی رئال نیز از پارتنوپی بیاید. ناپولی با ساری تبدیل به یکی از خواستنی ترین تیم های اروپا شده و رئالی ها اگر چیزی بیش از یک تاکتیسین می‌خواهند، می‌توانند روی ساری حساب باز کنند. این مربی 59 ساله مسیر پرپیچ و خمی را در دوران فعالیت خود طی کرده و با هدایت بیش از 10 تیم کوچک در ایتالیا، بالاخره به ناپولی رسید تا شایستگی هایش را اثبات کند. علیرغم نبردن هیچ یک از جام های داخلی، ساری به عنوان مربی برتر سری آ در فصل 17-2016 برگزیده شد. ناپولی بالاتر از یوونتوس به نیمه سری آ رسیده و ساری می‌تواند در پایان این فصل به انتظار 28 ساله ناپلی ها در فتح سری آ پایان دهد.

نه؛ ماسیمیلیانو آلگری

آلگری در سه فصل، یوونتوس را به دوگانه داخلی رسانده اما شکست در دو فینال لیگ قهرمانان مقابل بارسا (2015) و رئال مادرید (2017) شاید خود او را هم سرخورده کرده باشد. آلگری 50 ساله که پیش از یوونتوس، در میلان هم سری آ را برده بود بدون تردید گزینه ای است که سران رئال می‌توانند او را زیر نظر بگیرند اما در حال حاضر به نظر می‌رسد آلگری به لیگ برتر نزدیک تر باشد. آلگری در حال آموختن زبان انگلیسی است و از چلسی و آرسنال به عنوان دو مقصد احتمالی او یاد می‌شود.

ده؛ ژوزه مورینیو

ژوزه مورینیو
ژوزه مورینیو

در بین تمامی مربیان یاد شده، مورینیو تنها گزینه ای است که سابقه حضور در مادرید را دارد و دوران پرتنش او در رئال شاید او را به کم‌شانس ترین گزینه تبدیل کند. علیرغم به مشکل خوردن با بزرگان تیم، مورینیو کماکان ارتباط خوبی با فلورنتینو پرز دارد و افزون بر این ها، پرز نشان داده می‌تواند با تصمیم هایش همگان را شوکه کند. آقای خاص اینک یک پروژه جاه طلبانه در اولدترافورد برای بازسازی یونایتد دارد و شاید تنها راه خروج وی از این تیم، اخراج او توسط سران شیاطین سرخ باشد. البته باید در نظر داشت که از بین بازیکنان کنونی رئال شاید نفرات بسیار کمی از بازگشت او به مادرید استقبال کنند.

 

۳ ۳  
آی اسپورت
2018-01-17 15:15:00
نظر دهید

۳ نظر
آرش مونیخ
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۷
عنایتی درسته سرمربی بارسلونا بوده ولی برای رئال هم میتونه گزینه مناسبی باشه
۹
قهرمان پرآوازه
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۸
این روزنامه نگار محترم چی مصرف کرده قبل از نوشتن این مقاله ؟
یورگن کلوپ رو نگفته اونوقت اسم ونگر رو آورده!!!!!!!!!!!
۴
real
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۹
رعال فقظ یه مربی هجومی مسه ساری نیاز داره و بس
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر