فهرست
فرانسوی‌ای که ممکن است توپ طلا را ببرد
فرانسوی‌ای که ممکن است توپ طلا را ببرد
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

فرانسوی‌ای که ممکن است توپ طلا را ببرد

آی‌اسپورت- بازی فرانسه و اروگوئه به گونه‌ای هماوردی ستارگان لالیگا و سری آ و لوشامپیونا و لیگ برتر انگلستان هم می‌توانست باشد. در ترکیب دو تیم گودین کاپیتان اروگوئه و‌گریزمان ستاره فرانسوی‌ها اتلتیکو مادریدی و اومتیتی و سوارز بارسلونایی و واران رئال مادریدی بودند. گریزمان و گودین را می‌توان فرماندهان ارتش تیم‌های‌شان دانست که در این بین گریزمان با یک پاس گل و‌ به ثمر رساندن یک گل بار دیگر یک ستاره با شماره هفت و از شهر مادرید را به اوج موفقیت رساند. گریزمان در جام جهانی که ستارگان بزرگی که قرار بود نقش رهبر تیم‌های‌شان را بازی کنند یک نمونه بود.

مسی و رونالدو و اینیستا و مسوت اوزیل باید مردانی با غنای تکنیکی و دقت پاس بالا و تنظیم کننده ضربان قلب تیم‌شان می‌شدند اما کم‌فروغی آنها امروز آرژانتین و آلمان و پرتغال و اسپانیا را حذف شده جام جهانی کرده است و فرانسه به رهبری گریزمان تیمی‌ است که در نیمه نهایی پر هیجان باید مقابل بلژیک بازی کند . جایی که گریزمان باید رهبری بالاتر از هازارد باشد.

گریزمان ۲۷ ساله نه تنها علیه هشتگ‌هایی که ضد او ساخته شده بود جنگید بلکه نشان داد او مردی است که لایق شماره ۷ است که برتن بسیاری از بزرگان فوتبال نظیر جرج بست و کانتونا و بکهام اسطوره گریزمان بوده است. گریزمان چون بکهام از پیراهن آستین بلند استفاده می‌کند و می‌دانیم در سال ۲۰۱۶ در کنار رونالدو و مسی به عنوان کاندید بهترین مرد سال انتخاب شد.

گریزمان در انیمیشنی به جای سوپر من سخن گفته است و امشب نقش یک سوپرمن را در اولین بازی یک‌چهارم نهایی اجرا کرد. او مردی است که در کنار هنرهای فردی و تکنیکی از خاصیت‌های منحصر به فرد یک ورزشکار بهره می‌برد؛ حکایت محرومیت اتلتیکو مادرید و عدم جدایی گریزمان را در فصل پیش به یاد داریم در حالی که منچستریونایتد حاضر بود گریزمان را به آرزویش یعنی حضور در تیم اسطوره سال‌های نوجوانی‌اش دیوید بکهام برساند اما گریزمان به خاطر بسته بودن پنجره روخی‌بلانکوس در تیم ماند و با اتلتیکو توانست قهرمان لیگ اروپا شود. به صحنه به ثمر رسیدن گل دوم فرانسه توسط گریزمان و اشتباه فرناندو موسلرا که می‌نگریستیم متوجه می‌شدیم که خود گریزمان هم با دروازه‌بان نگون‌بخت اروگوئه هم‌دردی کرده و شادی نکرد.

گریزمان در کنار ستارگان بی‌نظیر خروس‌ها می‌تواند فرانسه را فاتح مطلق روسیه کند اتفاقی که حتی ناپلئون بناپارت موفق به انجام آن نشد. گریزمان می‌تواند فاتح توپ طلایی فوتبال شود.

۵    
آی اسپورت
2018-07-06 21:08:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر