فهرست
نکته ویژه/ برابر ازبکستان عجله نکنید
نکته ویژه/ برابر ازبکستان عجله نکنید

نکته ویژه/ برابر ازبکستان عجله نکنید

آی اسپورت- تیم ملی در 6 بازی برابر ازبکستان 8 گل زده و جالب اینکه از این تعداد، 6 گل بعد از دقیقه 75 یعنی در یک ششم پایانی بازی وارد دروازه رقیب شده است. نصف این 6 گل هم بعد از دقیقه 90 بوده.

 

1998

بازی با ازبکستان در یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی بانکوک با یک گل به سود تیم ملی در جریان است. زننده گل، علی موسوی است که دقیقه 29 گل زده است. عقربه های ورزشگاه سوفاچالاسای از دقیقه 80 عبور کرده اند و کسی فکر نمی کند وقتی پیروم آن پراست سوت پایانی می زند، تیم ملی 4 بر صفر برنده شده است ولی دایی در دقایق 83، 88 و 90 گل می زند.

 

2007

نیمه اول اولین بازی تیم ملی در جام ملتهای آسیا با یک گل به سود ازبکستان تمام شده و زننده گل هم رحمان رضایی است. در نیمه دوم، جلال حسینی دقیقه 55 کار را مساوی کرده و همین نتیجه حکمفرماست. این بار هم دقایق پایانی مزه برتری می دهد. جواد کاظمیان که از ابتدای نیمه دوم وارد زمین شده است دقیقه 76 دروازه پاول بوگالو را باز می کند و تیم قلعه نویی با برد جام را استارت می زند.

 

2012

اولین گام تیم ملی و کی روش برای رسیدن به جام جهانی 2014 در تاشکند. یک بازی ضعیف و لطف داوری که توپ از خط رد شده ازبک ها را گل اعلام نمی کند. کسی به برد تیم ملی فکر نمی کند ولی کریم انصاری فرد که دقیقه 75 به جای جباری وارد زمین شده، دقیقه 90 پاس طلایی اش را به خلعتبری می دهد و او که دقیقه 61 جانشین احسان حاج صفی شده است، گل برتری را می زند.

 

2015

همه منتظر شنیدن سوت ولادیسلاو تسیتلین هستند تا پایان دیدار دوستانه ایران و ازبکستان را با تساوی بدون گل اعلام کند اما مهدی ترابی که دقیقه 46 به جای شجاعی وارد زمین شده است، با یک استارت سریع از گوشه وارد محوطه جریمه می شود و وقتی توپش به تور می رسد، عقربه های ورزشگاه متروپولیتن تاشکند دقیقه 94 را نشان می دهد.

۳    
آی اسپورت
2016-10-02 19:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر