فهرست
نکات لیست جدید کی‌روش: خط حمله وارداتی
نکات لیست جدید کی‌روش: خط حمله وارداتی

نکات لیست جدید کی‌روش: خط حمله وارداتی

آی اسپورت - سرمربی تیم ملی با ارسال پیامی بازیکنان حاضر در تیم ملی را برای دو بازی پیش رو اعلام کرد. لیستی که با وجود قابل‌ پیش‌بینی‌ بودن آن نکات خاصی دارد.

مهاجمان برانکو، هافبک‌های کی‌روش

مهدی طارمی و وحید امیری نامشان در بخش مهاجمان کناری نوشته شده. این در حالی است که هر دو بازیکن در پرسپولیس بیشتر به عنوان مهاجم نوک بازی می‌کنند و با حضور در تیم ملی باید در پست متفاوتی حضور پیدا کنند. شاید یکی ازدلایلی که گفته می‌شود طارمی در دو بازی اخیر ملی نمایش خوبی نداشته همین است. چون او در پست هافبک چپ بازی کرد و نتوانست آن‌چنان توقعات را برآورده کند. با این حال کی‌روش همچنان اصرار دارد که از این دو بازیکن در همان پست‌های بازی‌های قبلی استفاده کند. کی‌روش در هیچ کدام از سیستم‌هایش (1-3-2-4 و 3-3-4) از 2مهاجم استفاده نمی‌کند و یک مهاجم نوک در ترکیب تیم ملی حضور دارد.

وحید امیری
وحید امیری

حاج‌صفی تغییر جایگاه می‌دهد

 حضور حاج‌صفی در میان هافبک‌های میانی از نکات عجیب این لیست است.این اتفاق  این گمانه‌زنی که قرار است کی‌روش تغییری در جناح چپ تیمش بدهد را تقویت می‌کند. به احتمال زیاد قرار است میلاد محمدی دفاع چپ باشد و حاج‌صفی به یک خط جلوتر منتقل شود. البته با این حال باز هم مشخص نیست که چرا نام او در این لیست در کنار بازیکنانی چون تیموریان و ابراهیمی و عزت‌الهی قرار گرفته. 

ملی‌پوشان بدون تیم

مثل همیشه در جمع ملی‌پوشان بازیکنان بدون تیم هم می‌توان پیدا کرد: علیرضا حقیقی و اشکان دژاگه. مساله‌ای که در لیست کی‌روش به یک اصل تبدیل شده است.  

  رضاییان ومحمدی،  فیکس؟

در بخش مدافعان کناری 4 گزینه حضور دارند که تشخیص 2 مدافع اصلی از میان آن‌ها کار سختی نیست. از میان وریا غفوری، رامین رضاییان، میلاد محمدی، سعید آقایی به احتمال زیاد رضاییان و میلاد محمدی در جناح چپ و راست تیم ملی قرار خواهند گرفت.

رامین رضاییان
رامین رضاییان

جانشین منتظری چه کسی است؟

مدافعان میانی هم دو گزینه از 4 گزینه موجود هستند. سید جلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، عزت الله پورقاز، محمد انصاری. پورعلی‌گنجی را می‌توان یار جلال حسینی در قلب خط دفاعی تیم ملی دانست. البته اگر کی‌روش تصمیم نداشته باشد از گزینه جدیدی برای غافلگیری در خط دفاع استفاده کند.

غیبت شجاعیان و کمال

داریوش شجاعیان جزء بازیکنانی است که کی‌روش روی نامش قلم قرمز کشیده است. و البته کامیابی‌نیا که برای دومین بار در لیست سرمربی تیم ملی حضور ندارد و همین مساله هم از نظر روحی تاثیر زیادی روی این بازیکن داشته است. او در دو سه بازی اخیر پرسپولیس نتوانسته عملکردخوبی داشته باشد و در بازی مقابل قشقایی خوب بازی نکرد و یک پنالتی را هم از دست داد.

لژیونرها، حاضر

مثل همیشه لژیونرها بیشترین سهم را در تیم ملی دارند. آنها این بار هم با عدد 10 بخش عمده‌ای از ترکیب تیم کی‌روش را تشکیل می‌دهند. خط حمله با حضور 3 لژیونر رکورددار است و صد در صد مهاجمان ما از لیگ‌های آنسوی آب است. البته با این وضعیت مهاجمان داخلی خیلی هم نمی‌توان بابت این انتخابات به کی‌روش ایراد گرفت.

 

 کد خبر: 9403

۱    
آی اسپورت
2016-10-02 17:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر