فهرست
خانه زیدان مرتب شد
خانه زیدان مرتب شد

خانه زیدان مرتب شد

آی‌اسپورت- این می‌تواند یک برد بزرگ برای رئال مادرید باشد، در بافت فصلی که سپری می‌کنند و در دومین دوره مربیگری زین‌الدین زیدان. سفیدها یک گل از رئال سوسیداد عقب افتادند اما با زدن سه گل دوباره با بارسلونا در صدر جدول لالیگا هم امتیاز شدند. این برد نقاط اشتراکی با پیروزی نزدیک بارسلونا در زمین لگانس داشت اما کلیت آن دربردارنده تفاوت‌های زیادی بود. بارسلونا به سختی از سد تیم ته جدولی گذشت، ارنستو والورده هنوز نتوانسته تیم را راه بیندازد ضمن اینکه در مورد ترکیب اصلی به تصمیم نهایی نرسیده اما پیروزی رئال ثابت کرد زیدان تیم خودش را پیدا کرده. سوسیداد یکی از تیم‌های شگفت‌انگیز این فصل لالیگا بوده و منصفانه است اگر گفته شود از همه تیم‌های دیگر بهتر بازی کرده. تیم باسکی با رهبری بازیکن قرضی رئال مادرید، مارتن اودگارد فوتبالی هجومی و هیجان‌انگیز ارائه می‌کند و بازیساز نروژی از نمایشی که مقابل تیم اصلی خود ارائه کرد، قطعاً راضی خواهد بود.

این نخستین بازی او در سانتیاگو برنابئو بعد از چهار سال و نیم بود که آن موقع با ۱۶ سال و ۱۵۷ روز سن جوان‌ترین بازیکن تاریخ باشگاه شد. هواداران از او استقبال گرمی کردند به این امید که روزی به تیم برگردد. کنترل او برای رئال سخت بود و در واقع با ابتکار عمل او سوسیداد اوایل بازی را به دست گرفت و در دقیقه دوم با اشتباه سرخیو راموس و فرصت طلبی ویلیان ژوزه به گل رسید.

اما میزبان کیفیت و شخصیت لازم برای تغییر اوضاع را داشت. آنها عقب را محکم کردند تا گل دوم را نخورند و با پاس عالی لوکا مودریچ، کریم بنزما گل تساوی را زد. ترکیب فدریکو والورده و مودریچ در خط میانی آینده روشنی دارد و اگرچه نام تونی کروس آنقدر بزرگ هست که زیدان را به فکر بیندازد اما این دو ویژگی‌های مورد نیاز مادرید را دارند بخصوص وقتی کاسمیرو پشت سرشان باشد. والورده با پاس مودریچ گل دوم را زد و سلطه مادرید بر بازی شروع شد. سفیدها شب درخشانی داشتند اگرچه گرت بیل تازه بازپروری را آغاز کرده. ژست او در جریان بازی‌های ملی(به ترتیب: ولز، گلف، رئال مادرید) هواداران رئال را عصبانی کرد و وقتی گرم می‌کرد و به بازی آمد، از طرف آنها هو شد. یک هوادار بنری داشت که رویش نوشته بود: به ترتیب رودریگو، وینیسیوس، لوکاس، بیل اما هم‌تیمی‌ها با او هستند چون می‌دانند می‌تواند برای رسیدن به اهدافشان کمک کند. زیدان هم با این ترتیب موافق نبود و وینیسیوس را روی نیمکت هم جا نداد. بیل روی گل سوم نقش داشت و با بازی پرانرژی خود بخشی از منتقدان را ساکت کرد.

بله، هنوز ماجرای بیل ادامه دارد. بله، ادن آزار هنوز ستاره‌ای که قرار بوده باشد، نیست. بله، راموس اشتباه وحشتناکی کرد که اگر او هم نبود یک نفر دیگر در دفاع مادرید این کار را می‌کرد اما این پیروزی برای رئال مادرید یک بیانیه بود: خانه زیدان مرتب شده است.

منبع: سایت گل

     
آی اسپورت
2019-11-25 19:58:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر