فهرست
سروش به مسلمان رسید؛ تکرار خاطرات نیمکت پرسپولیس؟
سروش به مسلمان رسید؛ تکرار خاطرات نیمکت پرسپولیس؟

سروش به مسلمان رسید؛ تکرار خاطرات نیمکت پرسپولیس؟

آی اسپورت - یکی از اتفاقات جذاب فصل نقل و انتقالات پیوستن سروش رفیعی به سپاهان بود. بازیکنی که زمانی، غیبتش یکی از حسرت‌های تیم ملی بود اما بعد از بازگشت از قطر نتوانست درخشش سابق را تکرار کند و روز به روز از آن سروش رویایی فاصله گرفت. فولاد، پرسپولیس و شهرخودرو تیم‌هایی بودند که هر کدام به عنوان مبدا جدیدی برای شروع دوباره رفیعی از آنها نام برده می‌شد اما هیچ‌کدام نتوانستند جایی برای درخشش رفیعی باشند. نقشی که حالا به سپاهان و امیرقلعه‌نویی محول شده تا آنها هم یک بار دیگر شانس خود را برای احیای یکی از ستاره‌های سابق لیگ امتحان کنند.

نکته جالب در این بین حضور او در کنار مسلمان است. دو بازیکنی که قرار گرفتن مجدد آنها در کنار هم یادآور خاطرات خوب پرسپولیس برانکو در لیگ شانزدهم است. در آن فصل وقتی که سروش رفیعی به پرسپولیس  اضافه شد این نگرانی به وجود آمد که حضور او در کنار محسن مسلمان باعث تداخل وظایف آنها و محو شدن یکی شود. برانکو اما از هر دو بازیکن در ترکیب استفاده کرد و با نزدیک‌تر کردن مسلمان به لب خط تلاش کرد تا از توانایی هر دو بازیکن در ترکیب اصلی تیمش بهره ببرد. راهکار برانکو تا حدود زیادی جواب داد و اگر چه حضور آنها در کنار هم شش ماه بیشتر طول نکشید اما توانست به پرسپولیس کمک کند.

حالا مسلمان و رفیعی دوباره به هم رسیده‌اند اما این بار در شرایط و تیمی کاملا متفاوت. سبک بازی امیرقلعه‌نویی نسبت به گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته اما همچنان اصول آن بر کیک اند راش استوار است. ارسال از جناحین و ضربات سر که بازیکنان بلند قد و فیزیکی‌تر در آن نقش اصلی را ایفا می‌کنند. اگرچه در تیم او بازیکنان فانتزی و بازیساز هم پیدا می‌شوند اما کمتر پیش آمده که  این بازیکنان به چهره‌های شاخصی تبدیل شوند.

یکی از نمونه‌های این فصل محسن مسلمان است که در این فصل فقط یک نیمه فرصت بازی پیدا کرده است. اگرچه شاید دلیل محو شدن مسلمان را بتوان شرایط بدنی و آماده نبودن خود این بازیکن دانست اما برای محمد کریمی هم اتفاق مشابهی رخ داده است. این بازیکن جوان که فصل گذشته به عنوان پدیده به لیگ معرفی شد و با 5 پاس گل یکی از مدعیان کسب عنوان آقای پاس گلی بود از مقطعی روی نیمکت رفت و کم کم جایگاهش را از دست داد. محمدرضا حسینی به عنوان یک بازیکن بازیساز در هفته‌های پایانی درخشید و توانست به روزهای اوجش برگردد اما آمار کلی او در سپاهان قابل مقایسه با تیم‌های سابقش نیست.

در تیمی با این شرایط آیا جایی برای سروش رفیعی خواهد بود؟ بعید به نظر می‌رسد که قلعه‌نویی هم مانند برانکو، رفیعی را برای استفاده در کنار مسلمان خریده باشد که اگر این‌طور باشد این بار رقابت برای حضور در ترکیب اصلی به رقابت روی نیمکت‌ها تبدیل خواهد شد. سروش رفیعی نیم‌فصل اول در شهر خودرو که یک تیم ایده‌آل برای او و مدل بازی‌اش بود نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. دو پاس گل و یک عملکرد متوسط در کل بازی‌های نیم‌فصل از سروش در تیم یحیی ستاره نساخت. آیا این اتفاق در تیم قلعه‌نویی با سبک بازی معروفش خواهد افتاد یا سروش همچنان پله‌های نزولی را یکی پس از دیگری طی می‌کند؟

۲    
آی اسپورت
2020-01-17 22:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر