فهرست
۳ جام در یک فصل؛ اهداف محال آقای مدیر
۳ جام در یک فصل؛ اهداف محال آقای مدیر

۳ جام در یک فصل؛ اهداف محال آقای مدیر

آی اسپورت - امیرحسین فتحی به تازگی دیداری حضوری با بازیکنان و اعضای کادرفنی داشته که در این دیدار صحبت‌هایی به زبان آورده که قابل تأمل است. فتحی در لابه‌لای حرف‌هایش به بازیکنان گفته که کسب ۳ جام حداقل انتظاری است که از شما می‌رود! این انتظار در حالی از سوی امیرحسین فتحی مطرح شده که در 18 دوره‌ای که از لیگ برتر گذشته تنها پرسپولیس موفق به کسب دو جام در یک فصل شده و هیچ تیمی تاکنون به چنین مرتبه‌ای نرسیده است. اینکه آقای مدیر از بازیکنان خواسته کسب 3 جام یعنی جام حذفی، لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را به هدف حداقلی خود بدل کنند مشخص نیست چه توجیه منطقی دارد.

فتحی چنین خواسته‌ای را مقابل مجموعه‌ای مطرح کرده که بسیاری از آنها برای نخستین بار است پیراهن استقلال را به تن می‌کنند. از طرفی استقلال در سال‌های اخیر با وجود برخورداری از بازیکنان شاخص و خریدهای خارجی قابل توجه اما از دستیابی به جام لیگ برتر نیز ناتوان بوده است. جامی که برای هواداران این باشگاه تبدیل به یک حسرت بزرگ شده و از فصل دوازدهم به بعد هرگز به دست بازیکنان استقلال نرسیده است. حتی دو فصل پیش که استقلال توانست قهرمان جام حذفی شود، در شرایطی به این مهم دست یافت که اغلب رقبایش لیگ یکی بودند و مسیر ساده‌ای را تا رسیدن به این جام پیمود و شاید اگر همچون فصول قبل‌تر در مقابل خود مدعیان جدی‌تری را می‌دید حتی ممکن بود نتواند به قهرمانی جام حذفی هم برسد.

البته در سال‌های اخیر انتظار اصلی از استقلال همواره رسیدن به قهرمانی لیگ بوده به این دلیل روشن که قهرمانی در این جام منزلت بسیاری دارد اما به دلایل گوناگون دستیابی به این جام برای آبی‌ها ممکن نشده است و همین امیرحسین فتحی که مدتی به عنوان عضو هیات مدیره و اکنون نیز به عنوان مدیرعامل در باشگاه فعالیت می‌کند در رسیدن به پاسخ این معمای بزرگ که چرا استقلال شش سال در لیگ ناکام است، ناتوان بوده است. با این وجود آقای مدیر وقتی برای ملاقات با بازیکنان به محل تمرین این تیم می‌رود از گفتن این جمله که از شما انتظار داریم حداقل 3 جام بیاورید، ابایی ندارد و بی‌آنکه مقدمات رسیدن به چنین دستاورد عظیمی فراهم باشد یا قدمی در این راستا برداشته شده باشد، از بازیکنانش می‌خواهد دست کم 3 جام برای استقلال به دست آورند که حتی اگر در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن استقلال را قهرمان لیگ و جام حذفی بدانیم هرگز نمی‌توانیم این تیم را در قواره رسیدن به قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا بدانیم.

وقتی مدیری ادعا می‌کند که حداقل‌هایش دستیابی به تمام جام‌های پیش رو است قطعاً باید اهداف بزرگ‌تری در سر داشته باشد اما فتحی در این باره هم صحبتی به میان نیاورده تا لااقل مخاطبانش بدانند که وقتی حداقل‌هایش قهرمانی در ۳ جام است، حداکثرهایش چیست؟ آیا قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان و یا چیزهایی بالاتر؟!

اظهارات اخیر آقای مدیر به شدت با واقعیت‌های کنونی استقلال و حتی فوتبال ایران در تضاد است و بدون شک هیچ‌یک از مدیران دیگر تیم‌های مدعی نیز چنین درخواستی را از بازیکنان خود نداشته‌اند و بعید است که مدیری در این فوتبال به خودش اجازه دهد که چنین مطالبه درشتی را مطرح کند!

شاید اگر استقلال در سال‌های گذشته پی در پی روی سکوهای لیگ و لیگ قهرمانان آسیا رفته و یا مانند پرسپولیس 3 جام لیگ گرفته بود، یک جام حذفی و به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم رفته بود، می‌شد با نگاهی رو به جلو‌تر چنین انتظاری را مطرح کرد اما روشن نیست که چرا فتحی با اینکه خود نتوانست در لیگ هجدهم با استقلال به هیچ توفیقی دست یابد و به عنوان مدیرعامل این باشگاه را به سمت جام سوق دهد و هزینه‌های بسیاری هم متحمل شد و خرج‌های سنگینی همچون فسخ قرارداد با گرو و نویمایر را روی دست باشگاه گذاشت، چرا این چنین دست بالا صحبت می‌کند و از اهدافی می‌گوید که تقریباً برای همه تیم‌های لیگ برتری رسیدن به آن محال و غیر ممکن است. شاید هم فتحی در وجود این تیم ویژگی‌هایی را یافته که از دید ما پنهان است!

ایران ورزشی

  ۲  
آی اسپورت
2019-08-11 19:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حرف حساب
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۲۸
درک و فهم کیسه ها پایین و خوراک سواری گرفتن هستن برای همین بعد از فتح الله زاده شوالیه بزرگ جانشین شایسته او پیدا شد :)))
Ashkan Blue
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۵۴
شما یه جور صحبت می کنی که انگار نتایج از قبل مشخص شده! و یه تیم رو از الان برای قهرمانی نظر دارن روش! و بقیه تیم ها وقت تلف می کنن!
شاید مدیر عامل لازم دونسته تو این مقطع روی بازیکنانش یکم فشار بیاره که از فاز بی مسئولیتی در بیان
بعدشم تیم بسته شده
و خوب حتما اطمینان داشته به تیمی که داره و بازیکنان و مربیانی که جذب کرده
در ضمن یه جور میگی استقلال جام نیاورده که انگار داری از سپید رود رشت حرف میزنی!
درسته جام نیاوردیم ولی جزو تاپ تری لیگ بودیم تو این چند سال
که بعضا با ناداوری ها قهرمانی رو از دست دادیم
بنابراین حقمونه که امساد قهرمان شیم به کوری چشم امثال شما خبردوقرونی ها !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر