فهرست
فتح دربی جسارت می‌خواهد که شفر نداشت
فتح دربی جسارت می‌خواهد که شفر نداشت

فتح دربی جسارت می‌خواهد که شفر نداشت

آی اسپورت - استقلال در ۲۰ دقیقه ابتدایی به دلیل نیاز مبرم به سه امتیاز بازی را هجومی‌تر شروع کرد و چندین موقعیت نصفه و نیمه هم داشت اما دربی‌باز نداشت. لژیونرهای آبی‌ها با جو این باز آشنا نبودند و تا حدودی تحت تاثیر هیجان این بازی قرار داشتند. پرسپولیس اما توپ را با آرامش بیشتری به حرکت در می‌آورد و برخلاف جریان بازی و در دقیقه‌ای که هیچکس فکر نمی‌کرد موفق شد دروازه استقلال را روی غفلت مدافعان این تیم باز کند. تعلل رحمتی در بیرون آمدن از چارچوب به قرمزها کمک کرد تا به گل برسند. پس از این گل بود که جریان بازی عوض شد.

استقلال هم فشار بیشتری روی دوش بازیکنانش احساس می‌کرد و پس از گل چیزی برای از دست دادن نداشت اما ضربه پنالتی می‌توانست شرایط را تغییر دهد. اسماعیلی می‌خواست با ضربه چیپ دروازه پرسپولیس را باز کند و غرور بیرانوند را زیر سوال ببرد اما توپی که می‌توانست به راحتی گل شود را به بیرون زد. استقلال در نیمه نخست روان‌تر از پرسپولیس بازی می‌کرد اما تجربه خط دفاعی قرمزها به خط حمله آبی‌ها چربید. در نیمه دوم هم حساسیت بالای بازی باعث درگیری‌های فیزیکی در میانه زمین شد. در این میان شفر به هیچ وجه نمی‌خواست بازنده این دربی حساس باشد. او در کنار زمین هم جنب و جوش بیشتری از برانکو داشت.

سیه‌چرده‌های استقلال همه تلاش‌شان را می‌کردند تا سه امتیاز را به زمین استقلال منتقل کنند اما با فضای این بازی آشنا نبودند و نتوانستند مثل همیشه بازی کنند. نبود یک هافبک خلاق و پاسور در میانه زمین استقلال کاملا مشهود بود. بازیکنان کناری استقلال هم نتوانستند وظایف اصلی خود را به خوبی انجام دهند. اکثر موقعیت‌های دربی روی بازی‌های مستقیم به دست می‌آمد و به همین دلیل هم لحظه حساسی در جریان بازی دیده نشد. پرسپولیسی‌ها هم در نیمه دوم به خوبی بازی را مدیریت کردند تا تجربه بالای برانکو هم در این بازی به داد قرمزها برسد. برانکو به خوبی نقاط ضعف و قوت آبی‌ها را شناسایی کرده بود و به همین دلیل به آنها اجازه هنرنمایی نداد. استقلال بازیکنی را نداشت که یک تنه نتیجه بازی را عوض کند و این کاملا مشهود بود. استقلال در این بازی تحت تاثیر فشار بازی قرار گرفت و نتوانست همان تیم بازی‌های قبلی باشد. اگرچه اگر آن پنالتی گل می‌شد، شرایط بازی به کلی تغییر می‌کرد.

از قدیم گفته‌اند که هیچکس به بازی زیبا امتیاز نمی‌دهد. شاید خیلی‌ها استقلال را تیم برتر این دیدار بدانند اما نتیجه این دیدار تا ماه‌ها هواداران این تیم را در نقطه ضعف قرار خواهد داد. خیلی از هواداران راضی‌اند تیم‌شان قهرمان نشود اما دربی را ببرند. در نهایت هم این دیدار شش امتیازی به سود پرسپولیس به پایان رسید ولی هنوز چند هفته به پایان لیگ باقی مانده است. هنوز هم نمی‌توان پرسپولیس را قهرمان دانست.

۲۵ ۲  
آی اسپورت
2019-04-01 20:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
کی ؟ چی؟ تو کی هستی؟
دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۴۶
دوست ندارم هرچیزی رو خیلی راحت باور کنم ، یک نکته رو میگم، قضاوت با خودتون دوستان عزیزم:

توی یوتیوب، کلیپی پخش شده که به ادمین پیج های اینستاگرامی پول میدن که از اجرای دیشب میثاقی حمایت کنن، اکسپلورر اینستا فک کنم گویا هست، این موضوع رو ادمین یکی از پیج ها لو داده و برای توضیح بیشتر به این ادرس برید و فقط یک دقیقه اول رو نگاه کنید:
https://www.youtube.com/watch?v=6uc7ffGGggI
۳
امید
دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۳۱
استقلال در دربی برتر بود!!؟ چه مزخرفاتی. فقط 15 دقیقه اول بازی بهتر بود. والسلام
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر