فهرست
پرسپولیس؛ تیم حکومتی یا زخم‌خورده از داوران؟
پرسپولیس؛ تیم حکومتی یا زخم‌خورده از داوران؟

پرسپولیس؛ تیم حکومتی یا زخم‌خورده از داوران؟

آی اسپورت - رسانه‌ها را که ببینید، متوجه نمی‌شوید پرسپولیس یک تیم حکومتی و مورد حمایت دولت و فدراسیون است، یا اینکه داوری‌ها در حال ضربه زدن به این تیم هستند. نمی‌دانی حرف برانکو را باور کنی که می‌گوید: «من موافق شکایت از داوری‌ها هستم چون از حد و مرزها گذشته‌اند» یا حرف هواداران استقلال را که مدعی هستند وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در حال حمایت از پرسپولیس هستند. از یک طرف برانکو می‌گوید: «ما فقط احترام و بازی جوانمردانه می‌خواهیم. از کسی کمکی نمی‌خواهیم اما می‌بینید که با ما چه کار می‌کنند.» و از طرف دیگر، استقلالی‌ها را می‌بینی که می‌گویند همه نیروهای قدرتمند بسیج شده‌اند تا پرسپولیس نتیجه بگیرد.

این دعوای جدیدی است که مدتی است راه افتاده. استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها به هم اتهام می‌زنند که حمایت دولت یا فدراسیون یا فلان داور را دارند. جو سنگینی هم به راه افتاده است. در اینستاگرام، توییتر و گروه‌ها و کانال‌های هواداری تلگرام، فضا ملتهب است و هوادار هر تیمی را که می‌بینی، بیش از هر چیزی، رگ‌های باد کرده او به چشم می‌آید که با عصبانیت تایپ می‌کند و جواب مخالفان را می‌دهد. ادله می‌آورد که ثابت کند به تیم محبوبش جفا شده و به تیم رقیب امتیاز داده شده است.

در هر گوشه از فضای مجازی، هوادارانی را می‌بینی که در حال کری خواندن هستند و از این می‌گویند که استقلال چند امتیاز به دلیل اشتباهات داوری گرفته یا پرسپولیس چند امتیاز به دلیل اشتباهات داوران به دست آورده است. این مدل کری‌ها، البته از قبل هم وجود داشته. سال‌هاست هواداران پرسپولیس و استقلال با یکدیگر کری می‌خوانند و حالا البته هواداران تراکتورسازی هم به آنها اضافه شده اند.

حالا چند سالی است که صدای این هواداران و کری‌های آن‌ها بیشتر شنیده و دیده می‌شود. این به لطف گسترش شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‎هاست. تا وقتی تلگرام، توییتر و اینستاگرام نبود که هواداران در آنها برای همدیگر کری بخوانند، کری‌خوانی‌ها محدود به فضای ورزشگاه یا جمع‌های دوستانه می‌شد. حالا اما شاهد افرادی هستیم که از صبح تا شب در حال تخریب تیم حریف یا جنگ روانی علیه آن هستند. پس عجیب نیست که جوی به راه بیفتد که استقلال یا پرسپولیس را تیم حکومتی یا رانت‌دار معرفی کند. اینجاست که دوگانگی ایجاد می‌شود؛ نمی‌توانی درست پاسخ بدهی که پرسپولیس تیم حکومتی است یا تیمی است زخم‌خورده از داوران؟

خبرآنلاین

۴ ۱۶  
آی اسپورت
2018-12-05 21:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
مجیدپرسپولیسی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۳۶
خیلی تشخیصش سخت نیست یه نگاه بنداز به بازی پدیده و کیسه ! بخاطر اینکه تیم کیسه در بحران بود با زور وزارت ورزش بازی اش رو انداختند به یکماه بعد!! بهانه اش هم این بود که پرسپولیس در فینال آسیا برگزار میکنه !! اخه چه ربطی داره؟ بخدا خدا جواب این ناجوانمردی وزارت رو میده . من دوست دارم پدیده ببازه چون رقیب ما در صدر جدول هست ولی در شرایط برابر . نه به هر قیمتی . سازمان لیگ میتونست بازی با پدیده رو سه روز بعداز جام باشگا ه های آسیا برگزار کنه . چطور بازی پرسپولیس و پیکان میشد در فیفا دی برگزار کرد ولی بازی کیسه و پدیده رو نمیشد؟ پدیده ای ها میتونند قضاوت کنند کدام تیم حکومتیه .
تیم سلطنتی سابق حکومتی فعلی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۳۷
استقلال در طی دوسال بیشترین بودجه را از حکومت گرفته .برای تبریزی خود شخص وزیر ورود کرد برای گرو،نیومایر،همام طارق هم دلار با نرخ دولتی پرداخت میشه نیمی از قرارداد شفر در همون اول فصل پرداخت شد استقلال با پرواز چارتز به ازبکستان رفت
وزارت ورزش بازی با پدیده را بدون موافقت تیم حریف لغو کرد
وخیلی از کمک های دیگر که حکومت برای استقلال کرد
پرسپولیس در این چند سال که برانکو اومده کمتر از طرف حکومت ساپورت شده وزارت ورزش حتی نتوانست پرواز چارتر برای پرسپولیس بگیرد حقوق برانکو شش ماهی پرداخت نشد بخاطر اینکه وزارت دلار به نرخ دولتی به پرسپولیس نداد
و اشتباهات داوری هم به صرر پرسپولیس بوده و اشتباهات هم جزیی از فوتبال است
ولی حکومت تیم سلطنتی سابق وحکومتی فعلی را خوب ساپورت کرده
وزیر
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۶
تیمی که نزدیک ۲۸تا بازیکن خریده ، تیمی که وزیر زنگ میزنه به مدیرعامل ذوب آهن ، میگه تبریزی بدن به کیسه ، تیمی که وزیر به فتاحی فشار میاره بازیش با پدیده لغو بشه ، تیم حکومتیه یا تیمی که میخواد واسه ژاپن پرواز چارتر بگیره ، وزیر میگه پانزده میلیارد زیاده اجازه نمیده چارتر بگیرن ، من فکر میکنم همه چیز روشنه
منتقد
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۱
تیتر شما نشان از حماقت شما داره. در ضمن هوادارای تیزهوش تبریز بیشتر برا جنبه فان و ایجاد فضای نشاط ملت تو بحث سرخابی وارد شدن.
کنت دراکولا
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۹
این کیسه ها که ول معطل هستن و اصلا مهم نیستن به خدا ما اصلا اونها برامون مهم نیستن و اصلا مهم نیست چه نتیجه ای میخان بگیرن چون تهدیدی برای ما تو جدول نیستن فقط از برای خنده و مسخره کردنشون لذت میبریم اونها پی گیر ما هستن نمونش مجری شبکه ی همدان که تو پیج اینستاگرامش هی اراجیف میبافه شکر خدا این سه برد ما خصوصا پیکان و ماشین حسابی اتیششون زده و همین مجری هی زر میزنه و یه نفر باید جواب یاوه گوییشو بده منتها گفتم ما اینهارو ادم حساب نمیکنیم و برانکو مخصوصا مسعله ی داوری مد نظرش نبوده از برنامه ریزی که بدون ملیپوشهاش باید بازی کنه و بازیهای پشت سرهم بیشتر شاکی شده مخصوصا بازی بدون ملیپوشها با پیکان واقعا یه زورگویی بود در حالی که به طرفته العینی بازی کیسه با پدیده به خاطره ترس کیسه عقب افتاد از این شرایط ناراحته از این که بازی ترتر هر دفعه یه روز عقب میفته ناراحته لطفا بفهمین اینهارو.بازهم میگم تیم کیسه و کیسه جماعت اصلا مهم نیستن برای ما.
حرف حق (وحید)
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۴
مسلما هر دو تیم حکومتی و رانت خوارهستند.کجا زخم خورده , برا نمونه واس پیروزی 5امتیاز مفت مقابل تیمهای تبریزی داور براش گرفته.بازیکن بی رگ و غیرتم کم نیست برای این دوتا تیم تکون میدن و هر بازی وا میدن.بابا خصوصی کنین این دوتا تیم رو خلاص کنین ملت رو.الان وجدانا تراکتور از اینکه هرسال میگفتن سپاه اینکارو کرد اینکارو کرد راحت شده.
۴
تراكتور
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۳۶
فقط تو دوهفته گذشته داور گل سالم تراكتور قبول نكرده توبازي ماشين هم در دقيقه 10 پنالتي ماشين را نگرفته بقول فردوسي پور تيمي در دقيقه 10 گل بزنه روحيه مي گيره براي گلهاي بيشتر همون قضيه اي است كه يه نفر دزدي كرده بود موقع فرار دادمي زد آي دزد آي دزد دزدوبگيريد
۹
حسین آبی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۳۷
خب مگه میشه بخاطر یه فوتبال اداره و مدرسه و ارگان و همه رو تعطیل کرد خب تیمهای دیگه مث تراکتور و سپاهان سر همین چیزاس که صداشون دراومده وگرنه چرا قبلا اینجوری نبود
۸ ۱
.
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۸
مگه میشه بدون دلیل و بی هماهنگی بازی کیسه با پدیده رو لغو کنن؟؟؟؟؟؟
۱
تامی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۳۸
تیمی حکومتیه که هر سال بیشترین خرجو میکنه و تخم و ترکه امام رسما هوادارش هستن
بهرام
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۴
کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد
احسان تاجی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۰
نیازی نیست تحقیق بکنید، کدوم تیم بیشتر از طرف وزیر حمایت شد؟! کدوم تیم مهره های اصلیش رو ازش گرفتند و تیمی معمولی تبدیلش کردند؟! کدوم تیم دو جام جعلی پشت سر هم آورده؟!
کدوم تیم بخاطر محرومیتش رییس جمهور با اردوغان وارد مذاکره شد؟! کدوم تیم از زمان روی کار اومدن روحانی بیشترین مشکل رو داشته و مدام مدیر عوض میکنه و تضعیف شده؟! باز هم بگمممممممم.........
۷
مهدی
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۶
مرد حسابی چند ساله که این مافیای لنگ پدر استقلال رو درآورده تضعیفش کرده، لنگ 10 سال تو اوج ضعف قرار داشت که به یکباره با تضعیف استقلال و دیگر مدعیان اوج گرفت!! فقط ساده لوحان میگن این اتفاق فوتبالیه.
۹ ۱
کیسه کشی با اسامی مختلف
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۹
پرسپولیس 10 سال ضعف داشت؟ خب الان نوبت کیسه اس
۲
Smn
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۰۰:۵۶
جالبش این هست که درباره حمایت وزارت ورزش و وزیر پرسپولیسی از پرسپولیس بجز بازسازی ورزشگاه آزادی برای فینال آسیا مورد دیگه ای در دسترس نیست.که اونم بخاطر حفظ میزبانی و بخاطر اخبار AFC بود و البته منافعش برای تیم ملی و استقلال و... هم هست.

البته واقعیت اینه که فرقی نمیکنه و بعضی از طرفدار های همه
تیم ها چه استقلال چه پرسپولیس و تراکتور و سپاهان و... احساسی در این مورد نظر میدن و وقتی تیم رقیب موفق هست به وزیر و دولت و... ربط میدن.
امید از تفت
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۰۶:۴۲
الفاظ حکومتی و . . . فقط از تیمهای سوخته پوحته برمیاد. شما از کسایی که کاشیما را تشویق می کنند انتظار انصاف و وجدان داری!!؟ پرسپولیس در درجه اول خدا، بعد هواداران و بعدش هم برانکو را داره و هیچ چیز دیگه ای نداره. پرسپولیس یک سوم امکانات فولاد و سپاهان و ذوب آهن و . . . را نداره. چطور تیم حکومتی است که یه ورزشگاه نمیتونه بسازه!!؟ ولی فولاد خوزستان میسازه!؟
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر