فهرست
جناب استاندار، به فکر کار مردم باشید
جناب استاندار، به فکر کار مردم باشید

جناب استاندار، به فکر کار مردم باشید

آی اسپورت –  حضرت آقای مهرعلیزاده بعد از باخت سپاهان به سپیدرود، نامه‌ای نوشته بودند خطاب به مدیریت محترم کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با این مضمون که «به دلیل «ظهور» ضعیف تیم سپاهان در «مسابقات امروز» مقتضی است بلادرنگ نسبت به بازنگری در مدیریت این باشگاه اقدام و نتیجه را به اینجانب اطلاع دهید.»

1.قبل از اینکه به بررسی محتوایی نامه بپردازیم اجازه بدهید به نوع نگارش جناب استاندار نگاهی بیندازیم. «ظهور ضعیف» ترکیب غریبی است. یادتان باشد در مورد چاپ عکس که صحبت نمی‌کنیم. اگر منظورشان حضور است که آن جای بحث دارد. «مسابقات امروز» هم البته غلط است چون سپاهان در روز جمعه فقط یک مسابقه داشته مگر اینکه این باشگاه همزمان در روز جمعه در 10 ،12 رشته ورزشی مختلف شرکت و همه را هم به حریفان واگذار کرده باشد. پیشنهاد می‌کنیم آقای روحانی از این پس در انتخاب استاندارها از آنها بخواهند که کمی روی فارسی نگارشی خود وقت بگذارند. جای دوری نمی‌رود.

2.حالا بپردازیم به محتوا. استاندار اصفهان  تمام وظایف رسمی و غیررسمی خودش را گذاشته کنار و چسبیده به اینکه چرا سپاهان «مسابقات امروز» را باخته! خب باخته که باخته! به شما چه؟ آنالیزور فوتبالی تشریف داری؟ مربی هستی؟ مدیر فوتبالی بودی؟ از فوتبال و مستطیل سبز چیزی سردرمی‌آوری؟ باشگاه مالک دارد و مدیر دارد و کمیته فنی دارد و هوادار دارد. نوع فوتبالی که بازی می‌کند مشخص است و میزان موقعیت‌هایی که در هر بازی خلق می‌کند مشخص است. تیم دو مشکل دارد؛ یکی اینکه همان مدیرانی که قرار بود تیم را آباد کنند با پراندن بزرگ‌ترهایی مثل نویدکیا و عقیلی تیم را کوچک کرده‌اند و دوم اینکه تیم مهاجم نوک خوب ندارد. شما از کدام این دو سردرمی‌آوری؟ بعد هم از کجا معلوم گناه مدیر تیم باشد که توپ‌ها وارد دروازه نمی‌شود؟ شما اگر دلسوز بودی باید دستور می‌دادی که وضع باشگاه بررسی شود، نه اینکه دستور مستقیم بدهی که مدیرعامل را برکنار کنند. در حالی که برکناری ایشان اصلا جزء وظایف و حدود قانونی کار شما نیست.

3.پیشنهاد می‌کنیم از این دست کارهای عوام‌فریبانه دست بردارید. اینکه در ابتدای یکی از جلسات اداری با مدیران استان، دستور بدهید معاونانی که به نیابت از روسای خود در جلسه شرکت کرده‌اند به اداره خود برگردند شاید کار مدیریتی خوبی باشد اما وقتی فیلمش را بیرون می‌دهید می‌شود تبلیغات! نامه نوشتن شما برای مدیرکارخانه هم از همین جنس تلقی می‌شود. چرا باید نامه را بنویسید؟ اگر مهم بود می‌توانستید تلفنی این مورد را مطرح کنید تا کسی متوجه حرف شما نشود و مدیر کارخانه با آزادی عمل به بررسی وضع موجود بپردازد. رسانه‌ای کردن نامه مشخص می‌کند که هدف ایجاد فشار برای تغییر و خودی نشان دادن به این نیت است که بگویید من حواسم هست. شما حواس‌تان هست که وضع زاینده‌رود چگونه است؟ شما حواس‌تان به بیکاری هم هست؟ به تعطیلی کارخانه‌ها هم حواس‌تان هست؟ نظری هم سمت حاشیه‌نشین‌های اصفهان دارید؟ حواس‌تان به حلبی‌آبادهای اطراف شهر هست؟

4.به استاندار اصفهان و دیگر استاندارهای کشور توصیه می‌کنیم که فکر نکنند فوتبال هنوز هم برای سیاستمداران محل و زمینه تبلیغات مناسبی است. نیست. باور کنید نیست. به اندازه کافی به فوتبال ورود غیرمجاز داشتید. دیگر بس است. سرتان به بیکاری مردم باشد اگر واقعا نگران چیزی هستید.

 

فرهیختگان

۱۳۶ ۶  
آی اسپورت
2018-01-21 13:32:00
نظر دهید

۶ نظر
سایت زرد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۱
به استاندار کنونی و معاون سابق بی سواد:
امیدوار بود آدمی به خیر کسان
مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان
۵
فرهاد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
عالی . گزارش و صحبتهای مبسوطی بود تا شاید دست از این عوامفریبی بردارند
فرهاد در جواب جواب فرهاد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
از جناب استاندار تشکر می کنیم که به درخواست هواداران پاسخ داد و به داد تیم رسید . از این مقالات و کامنت ها هم ناراحت نشوید اینها را یک مشت ادم معلوم الحال می نویسند که از حال و روز سپاهان به وجد امده و اقدام شما را با منافع خودشان در خطر می بینند. نویسنده محترم به شما چه ربطی دارد ایشان استاندار اصفهان است و ما مردم اصفهان از ایشان خواهش کردیم دفیفا مانند سرخابی ها که همیشه اویزان وزیر و وزرا هستند انجا که ریس جمهور و وزرا برای کمک به پرسپولیس بسیج می شوند دخالت سیاسیون نبود؟ به قول احمدی نژاد اب را بریزید .....
۸
بی طرف
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۲
گرچه در برخی موارد نوشته های نویسنده درست است، اما،
1. شما چه کاره هستید که تشخیص داده اید مشکل تیم نبود عقیلی و نویدکیا و نداشتن نوک حمله قوی است؟ شما آنالیزور فوتبالی تشریف داری؟ مربی هستی؟ مدیر فوتبالی بودی؟
2.اگر فقط به زاینده رود توجه می کرد که همین شما می نالیدی استاندار مسئول کل استان و هر آنچه هست که در آن رخ می دهد، و واویلا می کشیدید که استاندار فقط به زاینده رود می پردازد.
3. اگر این موضوع را تلفنی به طرف گفته بود باز همین شما می نالیدی که آقا مگه این حرف ها را تلفنی می گویند، باید نامه می نوشتی تا مدرکی باقی بماند.
و....
۳
امین
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۴۳
همون جون به نظرم این وسط داره نون کباب بره شما میشه آجر ک داغ کردی ،؟؟؟ تیم شخصی نیست ، بودجه دولت بیت الماله پس میشه دخالت کرد وقتی شخصی شد و داخالت کردن قبل داغ کردن شما ما خودمون ادبشون میکنیم
۱
ممد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۵۵
خخخخ قشنگ معلومه از شرایط بد سپاهان راضی بودید و حالا که یک نفر به مطالبه مردم پاسخ گفته نگران شدید :))) بترس آی اسپرت که سپاهان داره برمیگرده
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر