فهرست
دردسر فدراسیون برای بازی با کره/ دو پیشنهادی که کی‌روش  نپذیرفت
دردسر فدراسیون برای بازی با کره/ دو پیشنهادی که کی‌روش نپذیرفت

دردسر فدراسیون برای بازی با کره/ دو پیشنهادی که کی‌روش نپذیرفت

آی اسپورت- برگزاری بازی ایران و کره‌جنوبی حسابی سروصدا کرده و حاشیه‌های این بازی به قدری بوده که تمام اعضای فدراسیون را این روزها درگیر خود کرده است. بعد از موضع‌گیری‌های بسیار زیاد در مورد برگزاری بازی در شب عاشورای حسینی‏، فدراسیون تمام تلاش خود را انجام داد تا از این بازی جلوگیری کند. بعد از این که آن‌ها با نهادهای بین‌المللی فوتبال و فدراسیون کره‌جنوبی به هیچ راهکار مثبتی نرسیدند به راهکارهای داخلی فکر کردند. اما همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد کی‌روش زیربار هیچ کدام از پیشنهادات که به ضرر تیم ملی بود و احتمال نتیجه‌گرفتن ایران در این بازی حساس را کمتر می‌کرد را قبول نکرد. این‌طور که شنیده می‌شود فدراسیون چند پیشنهاد را به کی‌روش ارائه کرده است.

پیشنهاد اولی که فدراسیون فوتبال روی آن فکر می کرد برگزاری مسابقه در تاریخ مورد نظر فیفا در کشور ارمنستان بود. بعد از آن‌که کره‌ای‌ها حاضر به جا‌به‌جایی محل برگزاری بازی رفت و برگشت نشدند فدراسیون تصمیم گرفت قید میزبانی را زده و در کشور سومی میزبان کره‌جنوبی باشد. کی‌روش اما زیر بار این پیشنهاد نرفت و حاضر نشد به ارمنستان برود.

بحث دوم این بود که فدراسیون فوتبال دیدار ایران و کره جنوبی را بدون حضور تماشاگر برگزار کند تا بدین شکل انجام بازی توهین به عاشورای حسینی (ع) تلقی نشود اما این بار هم کی روش زیر بار این موضوع نرفت و اعلام کرد باید تماشاگران در استادیوم آزادی حاضر شوند.

اگرچه مشخص نیست که این پیشنهاد دوم از نظر فیفا قابل اجرا بود یا نه. چون 10درصد از ورزشگاه در این بازی در اختیار تماشاگران میهمان است و به همین دلیل برگزاری بازی بدون تماشاگر امکان‌پذیر نخواهد بود. با این‌حال کی‌روش با این قضیه مخالفت کرد تا کار اصلا به فیفا و نحوه اجرای این پیشنهاد نرسد.

مخالفت سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با پیشنهادات فدراسیون سبب شد تا راهی جز برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی با حضور تماشاگران باقی نماند. راهی که مطمئنا تا روز برگزاری بازی باز هم با موضع‌گیری‌های زیاد و حاشیه‌های فراوان همراه خواهد بود و این حاشیه‌ها در روز برگزاری بازی به حداکثر خواهد رسید.

کدخبر:9403

۵ ۱  
آی اسپورت
2016-10-03 18:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علی کچل
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۰۶
تو ماه محرم پول یه مشت کارگر بیچاره و پول بیت المال رو بالا میکشند ولی اشکال نداره، هزارتا فساد اخلاقی ازشون سر میزنه قهر خدا نمیاد
ولی کاسه چه کنم چه کنم دست گرفتند که واویلا محرم و فوتبال ...
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر