فهرست
هوادار سرمربی پاسخگو را بیشتر دوست دارد
هوادار سرمربی پاسخگو را بیشتر دوست دارد

هوادار سرمربی پاسخگو را بیشتر دوست دارد

آی اسپورت - دیروز هواداران استقلال برای دومین روز متوالی در مجموعه ورزشی راه آهن تهران که محل تمرین این روزهای آبی ها است، تجمع کردند. محمود فکری در اقدامی جالب نزد هواداران رفت و رودررو با آنها صحبت کرد. هواداران روز گذشته نیز خواهان صحبت با سرمربی تیم شان بودند اما در محل تمرین استقلال اتفاقاتی ناراحت کننده رخ داد. خارج از بحث فنی و مسائل هفته های اخیر کادر فنی استقلال، رفتار امروز محمود فکری بسیار قابل ستایش است. در تصاویر دیدیم زمانی که برخی هواداران به سرمربی استقلال تندی کردند، باز محمود فکری شنونده بود و پاسخگوی هواداران استقلال.

در روزهایی که هیات مدیره استقلال سکوت کرده، این اقدام فکری درخور توجه است. احمد مددی، مدیرعامل باشگاه به شکلی جالب در تمام جلساتش شرکت و در دفتر باشگاه حضور پیدا می کند اما وقتی حرف از پاسخگویی می شود، بهانه ناراحتی قلبی وسط می آید. گویا پزشکان به مدیرعامل استقلال گفته اند پاسخگویی به هوادار و رسانه برای قلب ضرر دارد!

رفتار دیروز محمود فکری با هوادار را با اتفاقاتی که دو روز پیش در مجموعه ورزشی راه آهن رخ داد مقایسه کنید. هواداران قصد صحبت با سرمربی، کادر فنی و بازیکنان تیم را داشتند اما زمانی که محمود فکری قصد خروج از مجموعه را داشت، تعدادی بوقچی با هواداران استقلال درگیر شدند تا هواداری به او نزدیک نشود. دیروز اما سرمربی نزد هوادار رفتو  در کمال احترام با آنها هم کلام شد. باز هم می گوییم، انتقادات به جای خود اما انصاف حکم می کند رفتارهای درست را ببینیم. رفتاری که محمود فکری دیروز از خود نشان داد، شایسته احترام است و امیدواریم این فرهنگ در فوتبال ما نهادینه شود.

باید فاصله میان هواداران و باشگاه برداشته شود چرا که همین هوادار مالک باشگاه است. چرا فوتبال در دهه 60 دوست داشتنی تر بود؟ آن زمان برای تماشای تمرین استقلال و پرسپولیس، پنج هزار هوادار به ورزشگاه می رفتند. هواداران با بازیکن و تیم و باشگاه رودررو بودند. با سرپرست تیم و اعضای باشگاه گفتگو می کردند. حالا اکثر تمرینات پشت درهای بسته است و چنین فاصله ای ایجاد شده است. به هوادار که نزدیک باشیم و هوادار از تیم راضی باشد، نه نیاز به بوقچی است، نه دست های پشت پرده می توانند به تیم آسیب بزنند.

طرفداری

     
آی اسپورت
2021-02-18 12:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر