فهرست
آنالیز روز: چه کسی باید برای تیم شفر گل بزند؟
آنالیز روز: چه کسی باید برای تیم شفر گل بزند؟

آنالیز روز: چه کسی باید برای تیم شفر گل بزند؟

آی اسپورت- بعد از حذف از لیگ قهرمانان آسیا و قبل از دربی، استقلال نیاز زیادی به سه امتیاز بازی با نساجی داشت، ولی در قائمشهر  تیم بی‌آزاری بود و نتوانست به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل برسد. چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی و بازی بسته میزبان گل زدن برای استقلال را خیلی سخت کرده بود. شفر در این شرایط نیاز به بازیکن فرصت‌طلبی داشت که بتواند گره بازی را باز کند و تیمش را به سه امتیاز برساند، ولی این اتفاق هرگز رخ نداد.

حتی بازی بهترین تیم‌های جهان هم ممکن است گاهی گره بخورد و در جریان بازی فرصت‌های خیلی کمی داشته باشند. شنبه شب رئال مادرید هم مقابل اسپانیول شرایط مشابهی داشت و با تک گل آسنسیو به پیروزی رسید. واران بعد از این بازی گفت که «رئال نمی‌تواند همه حریفان را 5 بر صفر ببرد»، ولی همین برد خفیف کمک کرد که آنها در بالای جدول باقی بمانند.

تیم‌ها با تقویم فشرده نمی‌توانند همیشه در اوج باشند و برای ماندن در کورس گاهی باید به بردهای حداقلی بسنده کنند. بازی استقلال در قائمشهر از مدل همین بازی‌ها بود، ولی مهاجمان این تیم 90 دقیقه اسیر بلوک دفاعی فشرده نساجی بودند و خلاقیت و تیزهوشی کافی برای ضربه زدن به میزبان را نداشتند.

 چهار مهاجم بی‌اثر

در آرایش 1-3-2-4 استقلال دو مهاجم حضور داشتند: مرتضی تبریزی  و روح‌الله باقری. اولی تا آخر در زمین ماند و دومی 84 دقیقه. شفر در نیمه دوم دو مهاجم دیگر به زمین فرستاد: الحاجی گرو (دقیقه 69) و صیادمنش (دقیقه 84). ولی این دو هم نتوانستند گره بازی را باز کنند.

برای مربی آلمانی ناکامی این چهار مهاجم شاید از تساوی در قائمشهر و از دست دادن دو امتیاز هم ناگوارتر باشد، چرا که نمی‌داند در ادامه فصل برای گلزنی و پیروزی در بازی‌های سخت‌تر باید روی چه کسی حساب کند. بازی با نساجی سومین بازی متوالی در لیگ برتر است که استقلال گل نمی‌زند و از این سه بازی توانسته تنها دو امتیاز بگیرد.

فصل گذشته تیم شفر آمار گلزنی بالایی داشت و مهاجمی مثل تیام در روزهای سخت ناجی استقلال می‌شد، ولی در این فصل استقلال مهاجمانی دارد که گل زدن برای آنها نه یک وظیفه سازمانی که کاری سخت و گاهی نشدنی است.

 مرور فرصت‌های مهاجمان استقلال

اگر بخواهیم بازی را دقیق‌تر بررسی کنیم، مهاجمان استقلال در این بازی سه موقعیت داشتند که هیچکدام به گل ختم نشد.

دقیقه 18: پاس روح‌الله باقری پشت دفاع نساجی به مرتضی تبریزی رسید. او در گوشه محوطه جریمه فرصت داشت مدافع مستقیمش را دریبل کند یا از همانجا ضربه خطرناکی بزند، ولی شوت آرام او را لک بدون دردسر مهار کرد.

 

دقیقه 40: این بار مرتضی تبریزی سانتر وریا را با سینه به روح‌الله باقری پاس داد. مهاجم استقلال نزدیک نقطه پنالتی می‌توانست ضربه محکمی به هر دو زاویه دروازه بزند، ولی شوت او نه زاویه مناسبی داشت نه قدرت کافی و لک آن را در دو ضرب گرفت.

 

دقیقه 86: الحاجی گرو روی یک توپ بلند توانست بچرخد و خودش را در موقعیت شوتزنی قرار دهد. ضربه محکم او از زاویه بسته با فاصله کمی از بالای دروازه بیرون رفت. این خطرناک‌ترین موقعیت استقلال در این بازی بود و الحاجی گرو عملکرد بهتری از دو مهاجم دیگر تیمش داشت، با این حال اگر شوتش را پایین‌تر می‌زد استقلال می‌توانست به سه امتیاز برسد.

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-09-23 16:46:00
نظر دهید

۱ نظر
شلمغز آبی
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۰۹
وزیر ورزش

چجوری میتونه بره لباس بازیکن نساجی رو بپوشه گل به خودی بزنه بعد نمیتونه برای استقلال گل بزنه

وزیر پرسپولیسی نمیخوایم نمیخوایم

اصلا میریم دم وزارت خونه تجمع
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر