فهرست
دو سال گذشت؛ ۳ دقیقه جنون آمیز برای رونالدو
دو سال گذشت؛ ۳ دقیقه جنون آمیز برای رونالدو

دو سال گذشت؛ ۳ دقیقه جنون آمیز برای رونالدو

آی اسپورت - روز ۱۳ آگوست ۲۰۱۷ از ساعت ده شب به وقت محلی، دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در نخستین بازی رسمی فصل ۲۰۱۷ در چارچوب بازی رفت سوپرجام اسپانیا در حضور ۸۹۵۱۴ تماشاگر به مصاف یکدیگر رفتند. شاید در ابتدا، باور آن که این مسابقه قرار است این قدر جنجالی شود، سخت بود.  رئال مادرید به عنوان قهرمان لالیگا (اولین قهرمانی در ۵ فصل) مجوز حضور در این مسابقه را کسب کرده بود و سرمست از کسب دومین قهرمانی متوالی در اروپا با زیزو، به مصاف بارسایی می‌رفت که در فصل قبل، روزهای خوشی را با لوئیز انریکه پشت سر نگذاشته و به کسب قهرمانی در کوپا دل‌ری بسنده کرده بود.

بارسا با سرمربی جدید خود، ارنستو والورده دو هفته قبل و در اولین ال‌کلاسیکوی برگزار شده در خارج از اسپانیا، در قالب جام بین المللی قهرمانان (ICC) به مصاف رئال مادرید رفته و توانسته بود رئال را با گل های مسی، راکیتیچ و پیکه با نتیجه ۳-۲ شکست دهد. اما نسبت به دو هفته قبل، خیلی چیزها در نیوکمپ تغییر کرده بود. نیمار که ال‌کلاسیکوی میامی را از ابتدا آغاز کرده بود، در دقیقه ۷۳ جای خود را به کارلس آلنیا داد تا همگان شاهد آخرین گام های او در زمین چمن با پیراهن بارسلونا باشند. تنها ۴ روز بعد، پاریسن‌ژرمن بند آزادسازی موجود در قرارداد نیمار به ارزش ۲۲۲ میلیون یورو را فعال کرد و با جذب این ستاره 25 ساله برزیلی، بزرگترین انتقال تاریخ فوتبال را رقم زد. اکنون والورده بدون حضور نیمار، مجبور بود تا سمت چپ خط آتش تیمش را به بازیکنی مثل جرارد دلوفئو بسپارد.

بازی در نیمه اول بدون گل مساوی به پایان رسید اما تنها ۵ دقیقه بعد از آغاز نیمه دوم، رئال در نیوکمپ به گلی ارزشمند دست یافت. ارسال مارسلو با اشتباه پیکه وارد دروازه مارک آندره تراشتگن شد تا شاگردان زیزو با یک گل به خودی از بارسا پیش بیفتند. در شرایطی که بازی با همین نتیجه در جریان بود، تماشاگران در دقیقه ۵۸ آماده ورود کریس رونالدو به زمین می‌شدند. زیزو تیمش را با حضور بیل و بنزما در خط حمله و به کارگیری ایسکو پشت سر آن ها روانه میدان کرده بود و کریس رونالدو را به دلیل دیرتر ملحق شدن به تیم (استراحت ناشی از حضور در جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷) از ابتدا به این بازی نفرستاد. اقدام زیدان در این بازی، کاملا شبیه حرکت او در بازی سوپرجام اروپا در مقابل منچستریونایتد (5 روز پیش از ال‌کلاسیکو) بود.

رونالدو در سوپرجام برگزار شده در اسکوپیه در دقیقه ۸۳ به جای کریم بنزما به میدان آمد و حضور او هم تغییری در نتیجه بازی (برد ۲-۱ رئال) ایجاد نکرد. این دفعه، باز هم .گزینه خروج بنزما بود، اما رونالدو قرار بود ۲۵ دقیقه زودتر به میدان بیاید و داستان بازی هم هنوز حوادث زیادی برای خلق کردن داشت. خطای پنالتی کیلور ناواس بر روی لوئیس سوارز، موجب شد تا لیونل مسی پشت توپ ایستاده و در دقیقه ۷۷، دروازه رئال را باز کند اما تنها ۳ دقیقه بعد، بارسایی که از گل تساوی انگیزه گرفته بود، روی یک ضد حمله غافلگیر شد. پاس ایسکو به رونالدو رسید و او نیز از گوشه محوطه جریمه، سمت راست دروازه تراشتگن را هدف قرار داد تا بازی در دقیقه ۸۰، ۲-۱ به سود رئال مادرید شود. رونالدو بعد از این گل، پیراهن خود را درآورد و آن را به هواداران نشان داد تا به این ترتیب، حرکت ۴ماه قبل لیونل مسی در مقابل چشمان تماشاگران حاضر در برنابئو را تلافی کرده باشد. (در جریان ال‌کلاسیکوی ۲۳ آپریل ۲۰۱۷، مسی در دقیقه ۹۳ گل پیروزی تیمش را به ثمر رساند (۳-۲) و این گونه به خوشحالی پرداخت. یکی از دلایل این اقدام مسی را می‌توان خشونت بیش از حد بازیکنان رئال در آن بازی عنوان کرد، دیداری که تصویری از دهان خون‌آلود مسی در میانه های آن به یادگار ماند)

نود

۱    
آی اسپورت
2019-08-13 22:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر