فهرست
با چشمانی بسته
با چشمانی بسته

با چشمانی بسته

آی اسپورت - آقای برانکو ایوانکویچ، مقصر اول این شکست شما هستید. چرا؟ چون توانایی کنار آمدن با شرایط جدید را ندارید. همین اول بگویم، پرسپولیس امروز هرچه دارد از برانکو است. اما این مربی بارها ثابت کرده هیچ‌وقت نمی‌تواند با تغییرات کنار بیاید. ایشان با چشمانی بسته به روی حریف، تیمش را روانه دیدار رفت کرد. هر فوتبال‌بینی می‌داند نقش طارمی در ترکیب پرسپولیس بسیار فراتر از یک مهاجم است. با علم به‌این موضوع آقای برانکو تنها کاری که بعد از محرومیت طارمی کرده جایگزینی منشا با او بوده؟ در حالی‌که ستون فقرات تیم، یعنی سیدجلال، کمال و طارمی غایب بودند، آقای ایوانکویچ تصمیم گرفت با همان ترکیب همیشگی به‌میدان برود. نتیجه برای من چندان هم دور از ذهن نبود. برانکو انگار تصویری از تیمی که قرار است با آن بازی کند ندارد. بدون توجه به آرایش و قدرت تیم حریف، همان کار همیشگی را کرد. همان چیدمان همیشگی، همان برنامه‌ها برای گل زدن و در نهایت شکست. تیم‌های بزرگ جهان در بازی‌های متفاوت با توجه به قدرت و نوع بازی حریف، پلن‌های متفاوتی برای موفقیت دارند. پرسپولیس برانکو هیچ‌گاه پلن دوم نداشته است.

در بازی مقابل استقلال در نیم‌فصل دوم فصل گذشته، بعد از محرومیت کمال تنها کاری که کرد جایگزین کردن حسین ماهینی با او بود. نتیجه را همه به یاد دارند. برانکو قدرت ریسکس بسیار پایین است و احتمال شکستش در شرایط جدید بسیار بالا. تنها ریسکی که از او به یاد داریم در دیدار مقابل الاهلی بود که حضور گادوین منشا و بشار رسن ورق بازی را برگرداند. برانکو از این موفقیتش درس نگرفت. به برنامه‌های خودش وفادار ماند و به‌بازیکنان دوست‌داشتنی‌اش بازی داد.

ترکیب بازی برگشت یک سورپرایز بزرگ بود. در نبود فرشاد احمدزاده، برانکو تصمیم گرفت دیگر بازیکن دوست‌داشتنی‌اش را به‌میدان بفرستد. محسن ربیع‌خواه با وجود حضور کمال کامیابی‌نیا، زوج او در هافبک دفاعی شد. این ترکیب تنها و تنها یک پیام داشت: «من از تحقیر ترسیده‌ام، دیگر نمی‌خواهم زیاد گل بخورم. یک مساوی هم کافیست!» و این ذهنیت مربی روی رفتار تک‌تک بازیکنان تیم هم مشخص بود. چطور ممکن است تیمی که ۴گل می‌خواهد با دو هافبک دفاعی که تبحر خاصی در بازی‌سازی ندارند به میدان برود؟ این در حالیست که مدافعان کناری پرسپولیس بازیکنانی بودند که این فصل یک پاس گل هم نداده‌اند و هیچ امیدی نمی‌شد به نفوذهای محرمی و انصاری داشت. تنها بازی‌ساز پرسپولیس محسن مسلمان بود که مهار او کار سختی نیست. آقای برانکو، شما واقعا می‌خواستید چهار گل بزنید؟ باورکردنی نیست با چنین هدفی با این ترکیب به میدان آمده باشید.

فقط برانکو نبود که چشم‌هایش بسته بود. صدا و سیما چشم‌های ما را بسته بود. صداوسیمای عریض و طویل این مملکت با بودجه‌ای هم‌قد پول خون تمام طرفداران پرسپولیس و انحصار، حاضر به خرید مهم‌ترین دیدار فصل نبود. این نخریدن و پول خرج نکردن، باعث شد حدود ۲۰دقیقه از بازی را از دست بدهیم.

داور این بازی هم چشم‌هایش را بسته بود. به‌گفته آقای غیاثی، کارشناس داوری پنالتی گرفته شده به سود الهلال اشتباه بوده و خطا روی وحید امیری در محوطه جریمه حریف، پنالتی برای پرسپولیس بود. در دقیقه ۸۰ هم ضربه بشار رسن کاملا به دست مدافع حریف برخورد کرد و پنالتی بود.

نکته آخر که در نیمه دوم حسابی توی ذوق می‌زد، تعویض نکردن برانکو بود. او که سیامک نعمتی و احمد نوراللهی به عنوان دو چهره اثرگذار را روی نیمکت داشت، تا آخرین دقایق محو تماشای بازی بود. او در حد یک مربی آماتور ظاهر شد. تعویض دقیقه ۸۱ نوراللهی انگار فقط برای رفع تکلیف بود. او یک بازنده بود. آقای برانکو ایوانکویچ، شما مهم‌ترین بازی خود با پرسپولیس را روی تصمیمات اشتباهتان به‌بدترین شکل ممکن باختید. تفاوت این دو تیم اینقدرها هم نبود، عوامل زیادی روی شکست تیمتان اثرگذار بود، اما چینش شما اشتباه بزرگتان بود. بازی دادن نود دقیقه‌ای به ربیع‌خواه با چه توجیهی؟ او چه تأثیری در روند دفاعی تیم داشت؟ تأثیرش در روند هجومی تیم هم که منفی بود. آقا برانکو، کاش چشم‌هایتان را باز می‌کردید. کاش می‌توانستید کمی ریسک کنید. کاش شکست را قبل از بازی رفت نمی‌پذیرفتید. بازی‌کردن ۱۸۰دقیقه‌ای ربیع‌خواه مبارکتان آقای برانکو.

 

فرهنگستان فوتبال

 

۱۲۸ ۲۱  
آی اسپورت
2017-10-18 12:49:00
نظر دهید

۲۱ نظر
کامران
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
بله واقعا همینطوره
برانکو باید پلن b داشت
دقیقا مثله منصوریان که با پلنb العین رو 6 تایی کرد
مصی
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۳
آقای برانکو تو مربی بی دانشی هستی که نتونستی تیمتو مقابل حریفی که بودجه سالانش حداقل ده برابرته پیروز کنی مثل اینکه تو اروپا همه انتظار داشته باشند فرضا دیناموزاگرب کرواسی همه حریفاشو قلع وقمع کنه و قهرمان چمپیونزلیگ بشه دوستان از تیمهای باشگاهیمون به اندازه سرمایشون توقع داشته باشین
۵
6پولیس
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۸
6فتح تهران
یا
6الهلال
Pejman
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
برانكوزهنوز هم مربي در سطح اول آسيا نيست،فقط به درد ليگ در پيت ايران ميخوره،تحقير شدنمون تو جام جهاني توسط آقاي پلوفسول هيچوقت يادم نميره!!!برانكو جلوي تيماي قوي هنگ ميكنه و هيچ عكس العملي نميتونه انجام بده،،،البته كه اگلا با ٥ تا هافبك دفاعي هم بازي ميكرد بازم ميباخت،علكي هم پنالتي پنالتي نكنيد،اونا هروقت ميخواستن ميتونستن ٤ تا ديگه بزنن،همونجور كه ٦ تاي ديگه هم نزدن!!!راستي پنالتي هفته پيش كه واسه عزيزدوردونه فدراسيون گرفتن درست بود؟؟؟نيم متر بيرون نبود؟؟؟؟
پدرام
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۰
خوب

به خاطر همین چیزاست که یه نفر میشه مورینیو یه نفر میشه برانکو یه نفر میشه منصوریان

اگر قرار بود برانکو این چیز ها رو رعایت کنه که الان اینجا نبود و تو پرسپولیس نبود

میرفت ریال مادرید

حرفا میزنید ها -
امیر
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
واقعا که هر چی گفتی درسته.اصلا توجهی به قدرت و ضعف حریفاش نداره.تیزهوش نیست
امید از تفت
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۸
برانکو به سهم خودش تقصیر داره ولی آخرین عامل حذف پرسپولیسه. پرسپولیس بازی را بیرون زمین باخت. به شوک محرومیت و کمبود مهره که حسین ماهینی میره دفاع وسط باخت. با سقف ۱۸ بازیکن بزرگسال که فدراسیون گذاشته یقین داشته باشید هیچ تیم ایرانی به فینال آسیا نمیره. نگاه فدراسیون عربستان در حمایت از تیمهای باشگاهیش با فدراسیون ایران کاملا متفاوته.
۵ ۲
گیر بازار
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۲
میدونی اگه الهلال میخواست زودتر از اینها پرسپولیس حذف بود.اونا جوانمردانه مقابل العین بازی کردن وگرنه برانکو شما زودتر از اینها حذف بود.
امید از تفت
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۷
اولا توی گروه پرسپولیس همه تیمها تا روز آخر شانس صعود داشتند. الوحده میتونست توی تهران ببره و صعود کنه اونوقت واسه پرسپولیس بازی می کرد. بعد الهلال فقط در صورت باخت، باعث حذف پرسپولیس میشد اونوقت حذفی بجای استقلال خوزستان باید با لخویا بازی می کرد. اونوقت کدوم مربی چنین ریسکی میکنه که شما میگید جوانمردانه بازی کرده تا پرسپولیس صعود کنه؟ احتمال تبانی الهلال بخاطر چیزهایی که گفتم کمتر از یک درصد بود.
۲
مسیح
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
نویسنده این مطلب این اصل بدیهی را فراموش کرده که در نهایت این بازیکن‌ها هستند که نتیجه‌ی بازی‌ها را رقم می‌زنند، و نه مربیان. و اگر کیفیت بازیکن‌ها پایین باشد مربی به هیچ دستاوردی نخواهد رسید. منچستر سیتی را در نظر بگیرید. پپ البته مربی بزرگی است اما فصل پیش، علی‌رغم خریدهای سرسام‌آور، هرچه کرد نتوانست خط دفاع و دروازه‌بان کند و پر اشتباه تیم را سروسامان دهد. پپ نابغه‌ی فوتبال است اما هیچ نابغه‌ای نمی تواند از بازیکن‌های بی‌کیفیت تیمی برنده بسازد... اشتباهات فراوان مدافعان و دروازه‌بان سیتی ربطی به پپ نداشت.
و این حکایت برانکوست با بازیکنانی کم‌کیفیت ( مثل شجاع) و بی‌نظم (مثل طارمی) که عمدتا هم شب زنده‌دار و اهل دود و دم اند و بدنشان در مقابل تمرینات پرفشار برانکو دیگر جواب نمی‌دهد. یادتان می‌آید آخرین باری که مسلمان خوب بازی کرده کی بوده است؟!

۴
Hasan
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۱
باخت پرسپولیس نتیجه فشار بدنی بعد از بازی در اصفهان در ارتفاع بالا خالی شدن بدن بازیکنان حاشیه سازی امثال شما و فردوسی پور عدم حمایت ازپرسپولیس در داخل ایران شوک طارمی بود
۷ ۱
علی
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۴
بله دیگه کلا اتاق کج بود عروس نتونست برقصه
گیر بازار
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
میدونی اگه الهلال میخواست زودتر از اینها پرسپولیس حذف بود.اونا جوانمردانه مقابل العین بازی کردن وگرنه برانکو شما زودتر از اینها حذف بود.
محمد
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۲
آخه اگه كسي بخواد از برانكو انتقاد كنه يه مربي درجه يك اروپايي بايد باشه نه هر كسي يه قلم دستش ميگيره راجع به بهترين مربي كرواسي و بهترين مربي خارجي تاريخ ايران نظر بده
۷ ۱
...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۴
خدا شفات بده داداچ
بابک
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۹
کجان اون یه عده طرفدار بچه سال که میگفتن هرچی برانکو بگه...از همون اولش این جمله برام حالت تهوع ایجاد میکرد...برانکو مربی خوبیه...اما قدرت عکس العملش همونقد پایینه که قدرت عکس العمل بیرانوند پایینه...موقعی که سرمربی تیم ملی هم بود اصرار مسخره ای روی بازی دادن به میرزاپور و نصرتی داشت...تعویضاشم همین شکلی بود تو ۵ دقه ی آخر بازی فقط باعث تلف شدن وقت میشد...یه ترکیب ۱۱ نفره ثابت داشت که بعد از ۴ سال حضورش او ایران با همون ۱۱ نفر به علاوه دو تغییر به جام جهانی رفت...در ضمن اصلا بلد نیست با ستاره ها چطور کنار بیاد...تو تیم ملی با علی کریمی دچار مشکل شد نتیجش هم شد لگد به ساک پزشک تیم و امتناع از تعویض در بازی آخر توسط کریمی...تو پرسپولیس هم که هم که جریان برخورد با صادقیان و رضاییان رو همه میدونن...شخصیت برخورد با ستاره ها رو نداره...طبیعیه که بخواد بازیکنایی مثل ربیع خواه رو بازی بده...بیرانوند ۲ فصله همش داره گلای ساده میخوره دقیقا شده میرزاپور...شجاع که دفاع سپاهان رو به خاک سیاه نشوند داره کماکان له سوتیاش ادامه میده.دقیقا منو یاد نصرتی میندازه...ربیع خواه هم منو یاد کاملی مفرط میندازه...صفره صفره...بعد از تعویضای برانکو جلو الاهلی با خودم گفتم که برانکو این نقیصه ش رو بعد سالها جبران کرده...اما الان میبینم که همونیه که از اول بود...اوج گیریش تو پرسپدلیس رو هم باید مدیون مدگ هادی نوروزی بدونه که بعد اون تیم به طرز عجیبی با هم متحد شدن واس قهرمانی
علی اهواز
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
حرف دلمون رو زدید. بسیار عالی و به جا نوشتید
یه ایرانی
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۰
جناب کربلابب

پیاده شو با هم بریم ؛ خیلی تند دارید میرید , خدای ناکرده مشکلی پیش میاد !!!!

اینکه برانکو ایوانکوویچ بعنوان سرمربی تیم یکی از مقصرین شکست است حرفی نیست ؛ اما سئوال اصلی این است ؟؟؟ چند درصد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بر اساس نوشته شما 100% یعنی بقیه خرده فرمایشات شما در مورد صداوسیما یا داور یا ...همه فقط برای طولانی کردن نوشته است .

سال پیش پرسپولیس مشکل بازیکنان بر روی نیمکت را داشت و با همین بازیکنان لیگ را با قهرمانی تمام کرد . اما برانکو به فکر ترمیم بود ؛ بنابراین چند بازیکن جدید به تیم اضافه شدند ؛ تمرینات در حالی شروع شد که بازیکن مورد علاقه شما که در تعریف مهاجمکلاسیک یک بازیکن متوسط حساب میشود در تمرینات پیش فصل به بهانه پیشنهادات خارجی شرکت نداشت ؛ همان ادا و بازی که زمانی مجتبی جباری برای استقلال در میآورد .
همه دیدند که با آمدن " گادوین منشاء " باند بازی 4 بازیکن مشخص بخصوص3 تای اصلی " احمدزاده ؛ مسلمان ؛ طارمی" چه بلایی سر تیم آورد ودارد میآورد . حضور " بشار رسن " هم برای کم کاری این گروه دلیل مضاعف شده . تکذیبهای اعلام شده هم نشان دهنده واقعیت ماجراست . کسی در این لیگ بازی مناسبی از " مسلمان " دیده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در بازی دیشب هنگام تعویض چگونه بود ؟؟؟ در حین بازی چگونه بود ؟؟؟؟؟

چرا وقتی همین برانکو ایوانکوویچ بازی 2-0 باخته را با 2 تعویض طلایی 2-2 کرد ؛ همه میگفتید برانکوریسک کرده و به به وچه چه ؟؟؟؟
بازی با گسترش احتمالا تعویضها هم بیخود بود ؟؟؟؟؟

آیا ماجرای افتضاحات " طارمی " مقصرش برانکو است ؟؟؟؟

به نظر شما برانکو وقتی طارمی را نداشت و"منشا "را جایگزین کرد ؛ کار دیگرش چه میتوانست باشد ؟؟؟
یعنی میشود در 3 روزمانده به یک مسابقه تاکتیک تمرین شده را کنار گذاشت و روش دیگری بازی کرد ؟؟؟؟؟
آیا بازیکنان ایرانی به این قابلیت رسیده اند ؟؟؟؟

در بازی رفت مگر برانکو از جلال حسینی نخواست که بازی کند ؟؟؟؟ چرا حسینی اعلام کرد هنوز آماده نیست و نمیتواند ؟؟؟؟ آیا مقصر برانکو است ؟؟؟ فرض کنیم شایعات تمارض جالا حسینی دروغ است !! اکر بازی میکرد و مصدومیتش تشدید میشد امروز چه ایرادی میگرفتید ؟؟؟؟
آیا آن ناداوری مشهود و واضح مقصرش برانکو است ؟؟؟؟
آیا نبود بودجه برای خرید بازیکنان درجه 1 مقصرش برانکو است ؟؟؟

برانکو چند ماه است خودش و کادر فنی حقوقی دریافت نکرده اند و صدایشان در نیامده ؛ خوب بود که مانند یک شارلاتان هر روز بیانیه میداد و کنفرانس مطبوعاتی میگذاشت ؟؟؟؟

پرسپولیس با کدام بازیکنان سطح 1 آسیا میخواست یا میخواهد در آسیا آقایی بکند ؟؟ کدامشان در سطح 1 آسیا هستند ؟؟

همین که تا این مرحله پیش رفته اند بسیار بسیار کار بزرگی انجام شده ؛ زیاد دلتان میسوزد ؟؟؟؟؟ از کمبودها بنویسید ؛ از عدم توانایی مالی و بدهی هایی که احتمال دارد تمام تیمهای ایرانی را از لیگ آسیا کنار بگذارند .
برانکو سرمربی شایسته ای برای پرسپولیس است و قطعا با داشتن بودجه مناسب برای خرید 1 مهاجم کلاسیک درجه 1 ؛ به همراه 1 هافبک بازیساز عالی ویک دفاع وسط که جایگزین جالا حسینی شود قطعا میتواند در آسیا تا فینالش را برود .

بنابراین در باختهای پرسپولیس سهم شکست تیم از طرف برانکو حداکثر 15% است ؛ خیانت بازیکنان 30% یا بیشتر ، عدم مدیریت حرفه ای ارکان باشگاه وهیئت مدیره نزدیک به 40% است و اگر فقط بازی دیشب را لحاظ کنیم :
برانکو 10%
مسلمان 20%
داور محترم 70%
۹ ۲
محسن
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۶
برانکو در بازی رفت که درخانه حریف بود بازی را با یک هافبک دفاعی ( ربیع خواه )شروع کرد! !!! در حالیکه نوراللهی رو نیمکت بود و میتوانست با یک مهاجم بازی را شروع کنه و در نهایت دستش برای تعویض هجومی در نیمه دوم واضافه کردن منشا و رسن کاملا باز باشد. اما برانکو اینکار رو نکرد که لااقل با حداقل نتیجه ببازه خوب حالا تو بازی برگشت چکار کرد :در زمین خودی با چهار گل عقب بودن بازی را با دو هافبک دفاعی شروع وتا پایان ادامه داد و از داشته های نیمکت به نحو احسن استفاده نکرد به این ترتیب این نشان می‌دهد که ایشان در شناخت محل و زمان و مکان ونوع چینش بازیکنها مشکل داره و این موضوع از دوره تیم ملی ایران تا کنون برای ایشان لاینحل مانده! !!!!!
یه ایرانی
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۷
جناب محسن

امیدوارم امکان این رو داشتین که بازی پرسپولیس از دقیقه ایتدایی تا آن پنالتی کذایی دیده باشین ؛
به نظر شما در صورت رعایت اصل عدالت توسط داور بازی ؛ نتیجه چند چند میشد ؟؟؟
در بازی رفت پرسپولیس واقعا تکلیفش رو تا روز آخر درباره نورالهی نمیدانست ؛ جلال حسینی ادا در آورد و قبول کنیم که همه چیز دست مربی نیست . مثلا روحیه بازیکنان یا روش بازیشان در زمین .
بارها پیش آمده که یک ترکیب عالی چنان در زمین بازی کرده که باید هر 11 نفر را تعویض کرد .
بازی رفت پرسپولیس از آن اتفاقات فوتبالی بود که اگر دوباره تکرار شود هرگز با شرایط فعلی فاصله 4 گل نخواهد بود . مطمئن باشید عربستانی ها بهتر از ما این موضوع را میدانستند و ریسک نکردند و داور را خریدند .
اگر آنها با 4 گل زده به خودشان مطمئن بودند لزومی به افتضاحات داوری دیشب نبود .
البته برانکو بی گناه مطلق نیست که بگوییم هیچ اشتباهی نداشته یا ندارد ؛ اما با شرایط فعلی و با این بازیکنان تا این لحظه بهترین کارایی را داشته .
کنار گود نشستن و لنگش کن گفتن آسان است ؛ منصف باشیم .
۴
محسن
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۰
با سلام به همه مطالب همه رو خوندم به نظرم برخی متعصبانه و برخی جاهلانه نظرات خود را بیان کردند. در فرهنگ ایرانی ضرب المثلی داریم با این عنوان: از کوزه همان تراود که دراوست. نقدکردن متعصبانه و جاهلانه آقای برانکو بدون شناخت مشکلات و مصائبی که ایشان در هفته منتهی له بازی رفت با الهلال با آن مواجه شد بسیار ناجوانمردانه است. شخصیت و پرستیژ ایشان اجازه نداد که مانند مربی خارجی دیگری که از زمین و زمان طلبکار است و بیشترین امکانات برایش فراهم گردیده بسیار شاارلاتانه باخت ها را به گردن دیگران بیاندازد. امکانات کم، عدم دریافت حقوق چندماه، شارلاتانیزم بازیکنانی مانند طارمی و سایر باندبازان تیم، هجمه های رسانه ها، بی مسئولیتی مدیر و بازیکنانی که شب بازی به عیش و نوش در جشن تولد مشغولند، افکار غیرمتمرکز دروازبانش( که فقط با طلبش از باشگاه نفت فکر میکند) و ذره ای تعصب به پیراهنی که تنش است ندارد، رییس هیات مدیره آی که با وجود تجربه سن و سالی هنوز نمیداند کی و چگونه حرف بزند، حسودان و دلالانی که کدکانشان تخته شده، سرخودهایی که کاری جز پیمودن دیوارهای سفارت ها ندارند و خیلی مشکلات دیگر را بهانه نکرد. با داشته هایش کنار آمد، هر لحظه از بازیکنان نمک نشناس و دودی اش حمایت کرد و در آخر باخت را گردن گرفت. آقای پرفسور برانکو از شما متشکرم از لحظات نابی که در فوتبال برایم ساختی سپاسگزارم و درکت میکنم که به خیر مدنظر طارمی شارلاتان توجه ای نداری و شخصیت و پرستیژ بالایت را در این سه سال به رخ همه کشیدی و با داشته هایت زیبایی فوتبال را به ما نشان دادی و لب به هرزه گویی و گلایه نگشودی. با احترام برایت کلاه از سر برمیدارم و میدانم روزی هواداران واقعی فوتبال ( نه فقط سرخ ها) روزی افسوست را خواهند خورد و زمزمه ات میکنند. متشکرم پرفسور
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر