فهرست
حمله مک‌درموت به استیلی؛ دعوای جدید در راه است
حمله مک‌درموت به استیلی؛ دعوای جدید در راه است

حمله مک‌درموت به استیلی؛ دعوای جدید در راه است

آی اسپورت - تاریخ یک بار دیگر تکرار شد و مانند دوره پیش مربیان تیم‌های ملی و امید دوباره مقابل هم صف آرایی کردند. داستان این بار بر سر استفاده تیم امید از امکانات مرکز آمادگی تیم ملی(PEC) است. ظاهرا تیم امید قصد داشته از امکانات این مجموعه استفاده کند اما با چراغ قرمز کارلوس کی روش روبرو شده است. روایت دو طرف البته از داستان متفاوت است.

حمید استیلی، مدیر تیم امید عنوان کرد تا به حال به او اجازه داده نشده حتی از این مجموعه دیدن کند. مربیان تیم امید هم تاکید کردند به آنها فرصت استفاده از PEC داده نشده است. گفته شد که کی‌روش شخصا با حضور تیم امید در این مجموعه مدرن و حرفه‌ای مخالف است. در سوی دیگر اما کادر تیم ملی اصلا این حرفها را قبول نداشتند. مسوول رسانه ای تیم ملی این صحبتهای استیلی را فرافکنی و سرپوش گذاشتن روی ناکامی تیم امید در بازیهای آسیایی دانست.

کی‌روش هم دیروز وارد این بحث شد؛ او عنوان کرد مربیان تیم امید خودشان هرگز تمایل به استفاده از PEC را نداشتند و او نمی‌خواهد این مجموعه را در جیبش بگذارد و برود. سرمربی تیم ملی درباره سفر استیلی به روسیه هم به مدیر تیم امید متلک انداخت. در شرایطی که حمید استیلی با یک مصاحبه مسالمت آمیز تلاش کرد جلوی عمیق‌تر شدن این شکاف را بگیرد اما یک مصاحبه آتشین از سوی دستیار کارلوس کی‌روش زمینه جنگ را ایجاد کرد.

میک مک درموت مربی تیم ملی در پاسخ به صحبتهای استیلی که گفته بود «با هزینه خودم به جام جهانی رفته و منتظر پاسخ فدراسیون برای استفاده از مرکز پک هستیم» گفت: «به نظر می‌رسد آقای استیلی تیم ملی را با سیرک اشتباه گرفته است.  اگر شما به دنبال استفاده از خرس برای سیرک هستید بهتر است خرس‌هایی که در میانمار جا گذاشته‌اید را استفاده کنید.»

مصاحبه‌ای حیرت‌آور که می تواند جنگ طرفین را شعله‌ور کند. قبل از این رضا شاهرودی، مربی تیم امید هم از همکاری نکردن مسوولان تیم ملی با تیم امید انتقاد کرده بود. دیشب همچنین خبر دیگری درباره این اختلاف منتشر شد؛ خبری مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال با استفاده تیم امید از امکانات "پک" رسما مخالفت کرده است. زمینه یک دعوای جدید حالا فراهم است؛ مصاحبه تند مک درموت علیه استیلی و اختلاف بر سر پک.

فدراسیون فوتبال برای اینکه زلاتکو کرانچار و کارلوس کی روش دو سرمربی مهم فوتبال ایران وارد یک مناقشه علنی نشوند کار سختی خواهد داشت. این دعوا از قبل هم قابل پیش بینی بود. کرانچار و کی‌روش هرگز رابطه خوبی باهم نداشتند. اختلاف این دو به چهار سال و نیم قبل برمی‌گردد. زمانیکه کی‌روش اصرار داشت ملی‌پوشان سپاهان به جای حضور در بازیهای لیگ قهرمانان آسیا به اردوی آمادگی تیم ملی بیایند و کرانچار شدیدا مخالف این موضوع بود. دو طرف شدیدا علیه هم مصاحبه کردند و این اختلاف باعث خط خوردن بازیکنانی مثل امید ابراهیمی شد.

مشخص بود کارلوس کی روش با انتخاب کرانچار به عنوان سرمربی تیم امید مخالف است. در روزهایی که انتخاب کرانچار نهایی شده بود، سرمربی تیم ملی در یک مصاحبه جواد نکونام را گزینه مناسب تیم امید دانست. حالا هم باید به نیش و کنایه‌های کادر تیم ملی به نتایج تیم امید در بازیهای آسیایی اشاره کرد. این بار هم رابطه تیم ملی با تیم امید یک رابطه کاملا خصمانه است.

دوره قبل دیدارهای انتخابی المپیک هم داستان همین بود. تقابل شدید کی روش با محمد مایلی کهن، حبیب کاشانی و محمد خاکپور. دو گروه آنقدر باهم مشکل داشتند که در ویدیویی مشخص شد پس از برد ایران، کی‌روش از کنار کاشانی رد شد و حتی حاضر نشد یک ثانیه با او روبرو شود. مایلی‌کهن هم در اظهارنظری عجیب از خیانت چند بازیکن که با سرمربی تیم ملی رابطه خوب داشتند گفت.

این هم از هنرهای مدیریتی فدراسیون فوتبال ایران است که به جای رابطه سازنده بین دو تیم مهم ملی و امید دشمنی بین دو گروه ایجاد شده است. امروز چندین خبرگزاری مهم در مطالبی انتقادی تاکید کردند رئیس اصلی فوتبال ایران کارلوس کی‌روش است نه مهدی تاج. انتقادی که با واکاوی اتفاقات یکی دو روز گذشته درست به نظر می‌رسد.

 

90tv

۸ ۵  
آی اسپورت
2018-10-14 12:11:00
نظر دهید

۵ نظر
اسمان
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۴
مک درموت چکاره است که به اسطوره ما توهین میکنه.بدبختی ازفدراسیون ماست اینقدر به اینا رو داده فکر میکنن.در دنیا قحطی مربی است.
حرف حساب
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
دقیقا نکته همینجاست! این برده هایبی مصرف کیروش هنر جز پاچه خواری ندارند کارنامه این مردک در استقلال پارسال معلوم شد! اینها همون حرف کیروش رو میگن تا عالیجناب از انتقادات دور باش! متاسفم برای تاج و مدیریت فدراسیون! خاک بر سرتون!
داریوش
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۵
تاج مترسکی بیش نیست که فقط دنبال دوختن پوستش به صندلی فدراسیون فوتباله. علی کریمی خوب این جماعت رو شناخت. اگر چهار تا آدم درست حسابی در فدراسیون داشتیم این مردک مربی غلط میکرد این جور ادبیاتی رو استفاده کنه.
امید
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
تیم ملی حال حاضر ایران با اختلاف نچسب ترین و چندش آورترین تیمه ادواره
شیشسی
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۰۵
.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر