فهرست
خیانت است اگر «استقلال» این جریمه را بدهد
خیانت است اگر «استقلال» این جریمه را بدهد

خیانت است اگر «استقلال» این جریمه را بدهد

آی اسپورت- استقلال از سوی ای اف سی ۵هزار دلار جریمه شده است. این ۵هزار دلار اما یک تفاوت با همیشه دارد. کمیته انضباطی ای اف سی استقلال را به دلیل مصاحبه های غیر مسئولانه یکی از اعضای هیات مدیره اش جریمه کرده . حرف های غیرمسئولانه حسن زمانی بعد از بازی با العین در نقد داوری ، یکی از هزاران مصاحبه او در این سال ها بود که هر بار باعث ایجاد چالش برای تیم شده است.اینکه یک نفر بدون داشتن سمت اجرایی مشخص برای عضویت در هیات مدیره ای که عملا در تصمیمات اجرایی نباید اثرگذار باشد و اینگونه جریمه شود ، نوبر است!

 معمولا از سوی هیچ یک از ارکان فیفا ، کنفدراسیون فوتبال آسیا و حتی قوانین فوتبال ایران به عنوان رکن اجرایی به رسمیت شناخته نمی شود اما حرف های مکرر در ایراد اتهام علیه داور بازی استقلال و العین سبب شده تا ای اف سی با رصد این مصاحبه ها در رسانه های ایران ، به حسن زمانی گوشزد کند هر کسی تنها اجازه دخالت در اموری را دارد که به او محول شده و همین طور نمی‌توان پا روی پا انداخت و با هر تلفنی که به او شد، شروع کرد به گفتن.

 گفتن هر حرفی که تبعات بسیاری دارد اما چون هر بار در کشور به لطف روابط سیاسی ، افراد سر در ورزش بر آورده ، از بازتاب هایش مصون می مانند ، باعث شده چنین اظهاراتی را در موارد بین المللی هم بیان کنند.  این بار اما ای اف سی خیلی مسئولانه ، چنین حکمی را صادر کرده که می تواند بنایی مناسب باشد برای تفهیم یک واقعیت. اینکه هر مسئولی فقط در دایره اختیارات و مسئولیت هایش اظهار نظر کند و بیشتر وقتش به انجام درست مسئولیتی باشد که بر عهده او گذاشته اند.

 بدون شک اگر این 5 هزار دلاراز حساب شخصی فرد خاطی کم شود ، درس عبرتی خواهد بود برای پرهیز از موارد اینچنینی. جریمه ای که تبدیلش به ریال حتی به حقوق نمایندگی ، برابر با درآمدهای رسمی چند ماه یک نماینده می شود!  حالا باید مسئولان وزارت ورزش و نهادهای نظارتی ، خیلی سختگیرانه ، اقلا این یک مورد را که نحوه پرداختش مشخص خواهد بود را رصد کنند و نگذارند ، بیت المال بهای حرف های غیرمسئولانه یک عضو هیات مدیره را بدهد . کسی که بی شک نقشی اساسی در حاشیه های استقلال بحران زده سه سال اخیر داشته است.

 بی تردید کسر نشدن این جریمه از حساب شخصی او و دادن این تاوان از حساب باشگاه خیانتی بزرگ به کشور است. نه برای این 25 میلیون تومان ناچیز ، که باعث می شود تا این افراد خیلی بی محابا تر چنین اظهاراتی را ادامه دهند و تبعاتش را کشور بپردازد.

 خبرآنلاین

 

 

۲۰ ۷  
آی اسپورت
2018-04-03 12:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
محسن
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
کاملا موافقم.و البته کاش در همه سطوح،خساراتی که اشخاص در دایره مناصب خود بوجود می آورند این چنین برخورد شود.شما فکرش را بکنید مثلا داستان موسسات مالی،با مجوز و حمایت چه کسانی بوجود امد و بیچاره بانک مرکزی باید جور حضرات را بکشد!!! در بحث ورزشی هم ،کاش همه جا این گوشزد را میکردید!!! مثلا به جای کلمه مدیران،بفرمایید اقای قاطر یا اقای الاغ باعث این هدر رفت شده است.
علی
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰
منم کاملا موافقم .
Kean
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۵۹
کاملا موافقم،این یارو باید همه ۲۵-۲۶ میلیون رو از حساب شخصیش باید بده تا بفهمه کی و کجا دهنشو بازکنه،درس عبرت بشه براش تا پشت سر هم مصاحبه نکنه،یه تنه بیشتر از کل اعضای تیم مصاحبه میکنه،افتخاری بخواد سررفاقت از حساب باشگاه هزینه کنه خیانت کرده به استقلال
کریم
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۴۰
مساله فقط ایشون نیست. خیلی از مسوولین تو کشور ما به جای دهن از جای دیگشون صحبت میکنن. این آقا بدون مطالعه و بدون مدرک العین رو به دادن رشوه به داور متهم کرد ولی بعد از اشتباه مسلم داور تو بازی برگشت لال شد
۵ ۱
محسن
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۴۸
حاجی در مورد رشوه دادن العین شک نکن.اشتباه قضاوت کردن یه چیزه،داور لباس یک تیم را بپوشه و براش بازی هم بکنه یه چیز دیگه.خوبه بازی دیروز العین هم در مورد قضاوت بازی مسئله ساز شده.
۱
حسین
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۵۷
مگه دفعات قبل که مسوولین کشور ما گل کاشتند کسی بازخواستشون کرد یا جریمه دادن که ایشون بده. برای نمونه دکتر احمدی نژاد 2 میلیارد دلار رو بردن توی یکی از بانکهای آمریکایی که آمریکا همشو کشید بالا. هیچکس به ایشون حتی انتقاد هم نکرد. حالا برای 5 هزار دلار انتظار دارید چه اتفاقی بیافته. اگه با افراد بی کفایت برخورد میشد که وضع کشور اینجوری نبود
۶
مصطفی
چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۵۳
چی میگی بابا بیشتر از اینا از بیت المال برمیدارن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر