فهرست
چالش یحیی در پرسپولیس؛ جای خالی یک نفر
چالش یحیی در پرسپولیس؛ جای خالی یک نفر

چالش یحیی در پرسپولیس؛ جای خالی یک نفر

آی اسپورت - لیگ دوازدهم که گل محمدی برای اولین بار سرمربی پرسپولیس شد، تغییرات زیادی در تیم به وجود آورد. مانوئل ژوزه، با سیستم سه دفاعه بازی می‌کرد و یحیی، تیم را به چینش 2-4-4 برگرداند. او برای اجرای سبک مورد نظرش، یک هافبک دفاعی یعنی رضا حقیقی را خرید و دو هافبک کناری یعنی پروویچ و گروزدانوسکی را به ایران آورد. گل محمدی در شهرخودرو هم با همین سیستم، به زمین می‌رفت و احتمالا، در پرسپولیس هم این روند را ادامه خواهد داد. با این تفاوت که این بار، ابزار برای او کاملا فراهم است و فقط یک علامت سوال، وجود دارد.

در خط دفاعی، پرسپولیس نیاز به تغییر خاصی ندارد. پست هافبک دفاعی هم با حضور نوراللهی و کامیابی‌نیا، نگرانی نخواهد داشت. بر خلاف سری قبلی حضور یحیی، با بودن امیری، ترابی، عالیشاه و نعمتی نیازی به خرید بازیکن کناری هم نیست. تنها ابهام، در خط حمله پرسپولیس است. جایی که اگر یحیی بخواهد با دو مهاجم بازی کند، یک جای خالی بزرگ خواهد داشت.

تیم‌های گل محمدی، معمولا با دو مهاجم بازی می‌کنند. پرسپولیس فصل را با علی علیپور و جونیور براندائو شروع کرد. جونیور، بعد مدتی از پرسپولیس جدا شد و علیپور در کنار مهدی عبدی، تنها مهاجمان پرسپولیس بودند. پرسپولیسی‌ها برای نیم فصل دوم، با کریستین اوساگونا هم قرارداد بسته‌اند. بازیکنی که معلوم نیست چقدر، در سطح یک مهاجم برای ترکیب اصلی پرسپولیس باشد.

با این شرایط گل محمدی برای چیدن ترکیب محبوبش در پرسپولیس، سه گزینه پیش رو خواهد داشت. گزینه اول او، استفاده از اوساگونا در کنار علیپور است. احتمال دیگر، انتقال دوباره امیری به خط حمله است. امیری لیگ شانزدهم هم به عنوان مهاجم هدف بازی می‌کرد اما تمام کنندگی لازم برای این پست را ندارد. علاوه بر اینکه رفتن او به خط حمله، زوج جذاب ترابی و امیری در سمت راست و چپ را از پرسپولیس می‌گیرد. گزینه بعدی یحیی، بازی دادن به ترابی یا نعمتی در پست مهاجم است. بازیکنانی که هم این فصل و هم فصل پیش، مقاطعی به عنوان مهاجم نوک بازی کردند و هر بار، نشان دادند در پست وینگر کیفیت بالاتری دارند.

با توجه به نامطمئن بودن اوساگونا و نبودن بازیکن دیگری برای سیستم دو مهاجمه، اگر پرسپولیسی‌ها تا پایان نقل و انتقالات مهاجم جدیدی از بین گزینه‌های اعلام شده مثل استوکس و آل کثیر نخرند با اولین چالش در دوران گل محمدی روبرو خواهند شد. چالش انتخاب زوج علیپور که نیم فصل اول، کالدرون را مجبور کرد سراغ سیستم تک مهاجم برود. یحیی اما، نشان داده پایبندی زیادی به سیستم محبوبش دارد و پرسپولیسی‌ها با ورود او باید فکری به حال خط حمله تیم‌شان بکنند.

۳    
آی اسپورت
2020-01-13 20:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر