فهرست
مقروض مثل بارسلونا؛ بدهی صد میلیونی به لیورپول!
مقروض مثل بارسلونا؛ بدهی صد میلیونی به لیورپول!

مقروض مثل بارسلونا؛ بدهی صد میلیونی به لیورپول!

آی اسپورت - با انتشار گزارش های مالی باشگاه بارسلونا در فصل ۲۰۱۸ مشخص شده که این باشگاه ۲۶۰.۷ میلیون یورو به باشگاه های دیگر بدهکار است و در این بین لیورپول با داشتن طلبی حدودا صد میلیون یورویی، پیشتاز است. فیلیپه کوتینیو در فصل تابستان با انتقالی قرضی به بایرن مونیخ پیوست و با توجه به شروع مناسب او در باواریا (دو گل و دو پاس گل در شش مسابقه) بعید به نظر می‌رسد او دوباره برای بارسلونا به میدان برود. با این حال، بارسلونا هنوز هم بابت انتقال نسبتا ناموفق او باید به لیورپول هزینه بپردازد.

کوتینیو در ژانویه ۲۰۱۸ با انتقالی ۱۶۰ میلیون یورویی از لیورپول به نیوکمپ آمد اما بارسا این رقم را کامل نپرداخت و تنها کمی بیش از ۶۰ میلیون یورو از این رقم به حساب لیورپول واریز شده است. بارسلونا در نوبت بعدی باید ۲۷.۹ میلیون یورو به لیورپول بپردازد و ۶۶.۶۷ میلیون یورو را نیز در قسط های بعدی به حساب قرمزها بریزد.

بارسلونا البته به سایر باشگاه های اروپایی هم بدهکار است. بلوگرانا باید بابت انتقال مالکوم به باشگاه بوردو ۳۰.۳ میلیون یورو بپردازد، بابت انتقال آرتورو ویدال ۱۰.۹۳ میلیون یورو به بایرن مونیخ بدهد،  ۳۱.۴ میلیون یورو به والنسیا بابت انتقال نوربرتو نتو و سرانجام ۴۸.۶۲ میلیون یورو به آژاکس بابت انتقال فرانکی دی‌یونگ بپردازد.

البته این گونه نیست که بارسلونا تنها بدهکار باشد، بلکه آبی اناری ها بابت برخی بازیکنانی که به فروش رسانده اند نیز طلب هایی دارند. بیشترین طلب بارسلونا مربوط به اورتون است چرا که این باشگاه انگلیسی باید بابت خرید ۳ بازیکن سابق بارسلونا به این باشگاه ۲۵.۹۹ میلیون یورو بپردازد. (۹.۷۵ میلیون یورو برای یری مینا ۶.۶۸ میلیون یورو برای لوکاس دینیه و ۹.۵۶ میلیون یورو برای آندره گومس)

دورتموند به خاطر انتقال پاکو آلکاسر موظف به پرداخت ۱۱.۰۱ میلیون یورو است و والنسیا هم بدهی ۱۳.۸۵ میلیون یورویی به بارسلونا برای خرید یسپر سیلسن دارد.

۱    
آی اسپورت
2019-10-07 22:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر