فهرست
سناریوی عجیب بونوچی: از یووه به میلان؟
سناریوی عجیب بونوچی: از یووه به میلان؟

سناریوی عجیب بونوچی: از یووه به میلان؟

آی اسپورت- انتقال لئوناردو بونوچی از یوونتوس به میلان از آن انتقال‎هایی بود که دنیا را تکان داد. او در ازای 40 میلیون یورو جا به جا شد و این در حالی بود که هیچ کس فکرش را نمی‎کرد. اول از همه عجیب است که چطور یووه به بونوچی که یکی از بهترین و قابل اعتمادترین مدافعان دنیا است و در رسیدن این تیم به قهرمانی‎های پیاپی نقشی موثر داشته اجازه داده از آن‌ها جدا شود. نکته بعدی این که او نه تنها از یووه جدا شده بلکه به تیمی ایتالیایی دیگر ملحق شده و رقیب را تقویت کرده است. و دیگری این که خود بونوچی چطور حاضر شده از یوونتوس‏، تیمی که هنوز هم شانس اصلی موفقیت در سری آ است برود و راهی میلانی شود که به تازگی تصمیم گرفته به دوران اوج بازگردد. از تیمی که در لیگ قهرمانان اروپا حاضر است و برای قهرمانی در آن می‌جنگد به تیمی که می‎خواهد برای حضور در این رقابت‎ها تلاش کند.

نکته دیگر عجیب درباره این انتقال که مطبوعات ایتالیا هم بارها به آن پرداختند این است که رقم پرداخت شده برای او هم قابل قبول نیست و بسیار پایین‎تر از چیزی است که انتظار می‎رفته است. فصل گذشته چلسی 50 میلیون پوند برای داوید لوئیز پرداخت و منچسترسیتی هم برای مدافعان سه‌گانه‎اش، جان استونز و اوتامندی و مانگالا 128 میلیون یورو پرداخت کرده بود. هیچ یک از این بازیکنان هم به اندازه بونوچی کیفیت نداشتند.

دلیل چه بود؟

اما اصلی‎ترین دلیل جدایی بونوچی از یووه و پیوستنش به میلان رابطه بد او با ماسیمیلیانو آلگری، سرمربی میلان بوده است. در طول دیدار فصل گذشته مقابل پالرمو که با برد 4 بر یک یووه همراه بود این دو درگیری‌هایی با هم داشتند و آلگری اهانت‎های شدیدی به مدافع تیمش کرد. بعد از بازی هم زمانی که هم‌تیمی‎های بونوچی در حال شادی کردن بودند او خیلی سریع از تونل ورزشگاه گذشت و به رختکن رفت. در نتیجه آن درگیری هم بود که بونوچی در ترکیب تیم برای بازی لیگ قهرمانان مقابل پورتو قرار نگرفت.

چرا میلان؟

هنوز جواب دادن به این سوال سخت است. چرا او به لیگ برتر نرفت؟ گاتزتا دلواسپرت اعلام کرد که هر دو تیم چلسی و منچسترسیتی 10 تا 15 میلیون یورو بیشتر از میلان پیشنهاد داده‌اند. برای  بانوی پیر هم بهتر بود که یکی از کلیدی‌ترین بازیکنانش را به باشگاهی خارجی بفروشد تا به تیمی که رقیب مستقیمش است. اما برخی معتقدند وضعیت نامناسب سلامتی پسرش هم تاثیرگذاربوده و به خاطر او نمی‎خواسته از کشور زادگاهش خارج شود. از طرفی میلان هم تنها تیم در ایتالیا بوده که برای خرید او پیشنهاد داده بوده است.

برنامه بعدی یووه چیست؟

هیچ کس در یووه شک ندارد که بونوچی در یوونتوس غیر قابل جایگزین کردن است. اما فصل گذشته هم آلگری به خاطر داشتن مدافعان مسن، دنی آلوس 34 سال، بونوچی 30 سال، جورجیو کیلینی 32 سال و آندرا بارزالی 36 سال که جمعا 132 سال سن دارند، ناراضی بود و تصمیم داشت در این قسمت از تیمش جوانگرایی کند. خروج بونوچی و دنی آلوس به آلگری این فرصت را می‌دهد تا برای پر کردن فضای خالی خط دفاعی از دنیله روگانی، بازیکن 22 ساله با استعداد استفاده کند. همچنین این تیم توان مالی خوبی هم دارد و فصل گذشته هزینه زیادی برای جذب ایگواین کرد. در نتیجه می‎تواند مهاجمی سطح بالا را هم به خدمت بگیرد. اولین خرید آن‌ها بعد از رفتن بونوچی احتمالا داگلاس کاستا از بایرن مونیخ در ازای 42 میلیون یورو خواهد بود.

 

 

۴    
آی اسپورت
2017-07-16 16:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر