فهرست
خیز دوباره روباه‌ها برای تکرار یک افسانه
خیز دوباره روباه‌ها برای تکرار یک افسانه

خیز دوباره روباه‌ها برای تکرار یک افسانه

آی اسپورت - شاید در این سال‌‌های اخیر، حداقل بعد از قهرمانی غیرمنتظره لسترسیتی در لیگ برتر بارها پیش آمده باشد که جیمی واردی از خودش پرسیده آیا تصمیمش برای رد پیشنهاد آرسنالی‌ها در تابستان سال ۲۰۱۶ اشتباه بوده است یا نه. حتی اگر اینطور بوده باشد، الان ما با اطمینان خاطر می‌توانیم بگوییم که او دیگر رد این پیشنهاد را اشتباه نمی‌داند بخصوص بعد از آنکه او در پیروزی ۲-۰ روباه‌ها مقابل توپچی‌ها در هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس، نقشی کلیدی ایفا کرد.

برای دومین بار در عرض ۴ روز، اونای امری در کنار زمین در حالی که زیر بارش باران کاملاً خیس شده بود، نظاره‌گر عملکرد تیمش بود که با ارائه یک بازی ضعیف تن به شکست خارج از خانه داد. در سناریویی مشابه، توپچی‌ها چهارشنبه هفته گذشته مقابل تیم ویتوریا گیمارش پرتغال در لیگ اروپا، به یک تساوی مأیوس‌کننده رضایت داده بودند در حالی که تصور می‌شد به آسانی بتوانند به حریفی که حداقل روی کاغذ بسیار ضعیف‌تر به نظر می‌رسید غلبه کنند. سه روز بعد هم تیمی که بی‌چون‌ و ‌چرا از آرسنالی‌ها بهتر بود، آنها را شکست داد. لستر اما فقط بهتر نبود، بلکه مایل‌ها بهتر بود در واقع به طرز شرم‌آوری آرسنال ضعیف‌تر از میزبان خود بود. لستر هشتمین پیروزی این فصل خود را کسب کرد تا به رده دوم جدول صعود کند و ناخودآگاه این سؤال در ذهن خیلی‌ها شکل بگیرد: آیا این تیم می‌تواند یک بار دیگر قهرمان لیگ برتر شود؟

لستر فصل ۲۰۱۵ با هدایت کلودیو رانیری قهرمان لیگ برتر شد اما هنوز هم آن اتفاق حسی مانند یک داستان سوررئال دارد. هنوز هم قهرمانی روباه‌ها با رانیری غیرقابل باور است چون آن اتفاق بیشتر از آنکه نتیجه برنامه‌ریزی دقیق و محتاطانه و منطقی مسئولان باشگاه و کادر فنی بوده باشد، حاصل رویدادهای غیرمنتظره‌ای شامل درخشش فردی بازیکنان لستر، افت عجیب قدرت‌های سنتی جزیره و شانس زیاد بود که همگی دست به دست هم دادند تا یک معجزه شکل بگیرد. امسال اما وضعیت لستر متفاوت است. به نظر می‌رسد این تیم در این فصل از وجود مربی بهره می‌برد که بینشی وسیع‌تر و برنامه‌ریزی‌های بلندمدت‌تری دارد، چیزی که قطع به یقین خودش با افتخار درباره آنها با شما صحبت خواهد کرد. با این حال اگرچه همیشه دست انداختن برندان راجرز به خاطر حس خودشیفتگی‌اش آسان است، حرف‌های او همیشه الزاماً به این معنا نیست که او دارد اشتباه می‌کند حتی زمانی که گفت تیمش جزو مدعیان قهرمانی این فصل لیگ برتر نیست. به هر حال لسترسیتی الان جزو تیم‌های بالای جدولی است و بازی‌های نسبتاً آسان پیش رویش این شانس را برای ماندنش در این جایگاه فراهم می‌آورد.

۱    
آی اسپورت
2019-11-12 00:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر