فهرست
دیسلایک روز: کنار گذاشتن غیرمحترمانه جباری
دیسلایک روز: کنار گذاشتن غیرمحترمانه جباری

دیسلایک روز: کنار گذاشتن غیرمحترمانه جباری

آی‌اسپورت- کنار گذاشتن مجتبی جباری از استقلال با همه قواعد حرفه‌ای سازگار است. او نمی‌تواند 90 دقیقه در زمین بجنگد و مصدومیت‌های پشت سر هم که اغلب آن‌ها هم برای استقلال بوده توانش را گرفته است. نابغه‌ یاغی اما نه قربانی ناتوانی زانوهایش بلکه قربانی زبان سرخ‌اش می‌شود. قربانی زدن حرف‌هایی که بازیکن‌های دیگر استقلال هم آن‌ها را باور داشته‌اند و او فقط به زبان آورده‌ است.

آقای متفاوت، پسر یاغی یا زیدان؛ جباری با همه این القاب به استقلال آمد و مدیران استقلال هم این را می‌دانستند. جدا از شکل بازی چشم‌نوازش و نبوغ پاس‌هایش او یک شباهت دیگر هم به این لقب آخرش داشته: هر وقت استقلال جباری آماده را داشته قهرمان شده یا حداقل مدعی قهرمانی بوده است. بازیکنی کم‌نظیر با ذهنی زیبا. البته مدت‌ها است از زمان این تعاریف که اغراق هم ندارند گذشته اما باید این‌ها را یادآوری کرد برای آن که دانست او از بزرگترین بازیکنان استقلال بوده.

با این حال نه او بازیکن گذشته است و نه فوتبال با آدم‌هایی که پای‌شان را گذاشته‌اند راه می‌آید. مجتبی جباری باید کنار برود چون نه دیگر توان بازی کردن دارد و نه فوتبال او را برمی‌تابد. با همه این‌ها او اگر شمایل اسطوره‌ای هم برای استقلالی‌ها نداشته باشد بیشتر از همه مدیران فعلی و گذشته استقلال برای این تیم زحمت کشیده و عرق ریخته است.

بحث بر سر کنار گذاشتن او نیست، هر مربی حق دارد بازیکنان‌اش را همان‌گونه که می‌خواهد انتخاب کند اما بحث بر شکل کنار گذاشتن بازیکنی است که هم نزد هواداران این تیم محبوب است و هم الگوی بسیاری از بازیکنان بوده. او بزرگ‌تری است که این‌گونه کنار گذاشتن‌اش انگیزه ماندن و تلاش کردن برای استقلال را از بازیکنان جوان‌تر می‌گیرد. اگر قرار بود جباری را کنار بگذارند چرا از ابتدای فصل و با علم به شرایط بدنی‌اش قرارداد دوساله با او امضا کردند؟ چرا او و رحمتی را بعد از نتایج ضعیف تیم پیش از سرمربی کنار گذاشتند و آن‌ها را مقصران نتایج ضعیف استقلال نشان دادند؟ اگر قصد دارند همین حالا هم او را کنار بگذارند چرا به شیوه‌ محترمانه او را به تمرینات برنمی‌گردانند و بعدتر با توافق کنارش نمی‌گذارند؟

رفتار با جباری همین حالا هم رفتار خوبی نیست. او بازیکن استقلال است و با باشگاه قرارداد دارد اما او را دور از تمرینات نگه داشته‌اند تا احتمالا کمی دیرتر به او بگویند از تیم کنار گذاشته می‌شود. بازی خسته‌کننده‌ای که امیدی برای یک بازیکن بزرگ باقی نمی‌گذارد. او جباری است و کاش احترام‌اش را حفظ می‌کردند حتی اگر به مدیری که حداقل تا حالا آورده‌ای برای استقلال نداشته انتقاد کرده باشد.

۶۹ ۴  
آی اسپورت
2017-10-09 14:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
مهدی
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۳
مدیر که نیستن چوب خشکن، 2 میلیارد الکی باید بدن به جباری برای هیچی چون 2 سال قرارداد بستن و نه درست حسابی بازی کرد نه به درد تیم خورد.پول مفت بیت المال
۸
مجید
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۰
آفرین به نویسنده...امان از دست این فرهنگ همیشه غایب ۷۰۰۰ ساله...
۳
تلاشت جالبه
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۱۲
به هر دری زدی ک بگی جباری رو حذف کنید (ولی محترمانه)

مشخصه خاطرات جالبی از زیدان ما نداری، سعی میکنیم درکت کنیم
شاهرخ
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۶
چطوری تونستی همچین نتیجه ای بگیری از این متن؟ :)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر