فهرست
شورش بی‌دلیل
شورش بی‌دلیل

شورش بی‌دلیل

آی اسپورت – با هر متر و معیاری که فکر کنید علی کریمی نباید در برنامه نود حضور پیدا می‌کرد. نباید آینده زندگی فوتبالی‌اش را به خطر می‌انداخت و نباید به حرف کسانی که احتمالا نفع شخصی از نزاع او و فدراسیون فوتبال می‌بردند گوش می‌سپرد و خودش را گوشت جلوی توپ می‌کرد. اما این کار را کرد و احتمالا بیش از هرکس دیگری رضایت خودش را جلب کرد. یعنی وقتی پس از برنامه نود جلوی آینه رفت برای خودش صلوات فرستاد و زیرلبی گفت: تو معرکه‌ای پسر! درست مثل رضا موتوری که وقتی تصمیم گرفت پول‌های دزدی را به پلیس بدهد و با مخالفت مادرش روبرو شد که به طعنه گفت: می‌خوای دختره خوشش بیاد؟ گفت: نه ننه! می‌خوام هفتاد سالِ‌سیاه کسی خوشش نیاد،برعکس می‌خوام همه بدشون بیاد،‌این منم که باس خوشم بیاد.

خیلی‌ها پریشب تا حالا برای کریمی هورا کشیده‌اند،‌ خیلی‌ها هم کار او را نپسندیدند و حتی بعضی‌ها به طعنه او را حاتمی‌کیای فوتبال خطاب کردند اما علی کریمی بی‌پروای ننگ و نام فقط کاری کرد که خودش خوشش بیاید. این که حرف‌های کریمی چه تاثیری بر فوتبال ما می‌گذارد یا نمی‌گذارد اصلا مهم نیست. این که حضور او به عنوان منتقد راه را برای دیگر منتقدان باز می‌کند یا می‌بندد هم مهم نیست. این که چه کسانی از سادگی و صفای باطن علی کریمی سوءاستفاده می‌کنند و می‌خواهند از گرده او برای رسیدن به قدرت هم بالا بروند هم مهم نیست. مهم این است در زمانه‌ای که همه می‌خواهند کلاهشان را سفت بچسبند تا باد نبردش و حتی غیرت و عدالت هم رانتی و باسمه‌ای و فیک شده، سر و کله یک شورشی بی‌کله پیدا می‌شود تا به ما یادآور شود هنوز هم می‌توان بدون انگیزه‌های پلشت سیاسی و منفعت فردی کافه را به هم ریخت. در اجاقی طمع شعله نمی‌بندم و به این خردک شرر دلخوشم تا چراغ بعدی را کدام قلندر روشن کند.

 

فرهنگستان فوتبال

۱۵۱ ۱۰  
آی اسپورت
2018-02-15 13:00:00
نظر دهید

۱۰ نظر
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۸
کیسه ابروی ما رو تو اسیا می بره...کیسه عروس اسیا میشه..
خربین
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۰۱
خربین داماد اسیا
farhad
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۶
۱۵۸۰۰۰ امین نوشته در وصف بزرگمرد افسانه ای تاریخ بشریت ـ اسطوره هنر و ادبیات و ورزش و سیاست و علوم مختلف !!!
حالا این اسطوره بی بدیل چی گفته ؟
۱: داوری افتضاحه
۲ : فدراسیون فوتبال ایران دزده
موضوع این هست که این مواردو ابرام چرخی روزی ۱۰۰۰بار میگفت ـ تازه اونم تو دهه هفتاد
مهدی رستم پور
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۲۲
این حق سرمربی تیم ملی است و ۹۰ باید چنانچه کی‌روش نوشته: «شرایطی را مانند مصاحبه کریمی» فراهم سازد. یعنی: مثل کریمی - ساکت، یک نفر روبروی کی‌روش بنشیند. مثلاً محمد مایلی‌کهن.
اگر کریمی در حین برنامه به فردوسی‌پور پیامک فرستاد، او بدون توجه به محتوا، پیامک را بخواند.
مهمان برنامه که روبروی کی‌روش خواهد نشست، این حق را دارد که برای بخش مربوط به اظهارات خودش، مترجم مورد نظر خود را به استودیو ببرد.
هر کدام متوجه اشتباهش شد از نفر مقابل عذر بخواهد.
اگر هیچ یک از طرفین کوتاه نیامدند، برنامه ۹۰ در قسمت بعدی، نظرسنجی برگزار کند تا رای مردم، حکم به عذرخواهی رسمی کی‌روش یا کریمی دهد.
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۴
مگه بچه بازیه مرد!
این حرفها چیه
دیگه بهتراست سکوت کنیم شاید تا سالها بعد
تا وقتی یکی یکی شروع به نوشتن خاطره هاشون کنند.
۳
منتقد
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۰
احمدی نژاد هم برای دلش با دنیا در افتاد..اما هزینه اش رو مردم داده و خواهند داد..خدایا یه کم به قلم به دست های درک و شعور فهمیدن بده..یه اپسیلون هم بدهی شاید کمک حالشون بشه...
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۷
جسارتاً یک سوال از سرمربی بزرگوار و موفق تیم ملی سینیور کارلوس کی‌روش :
شما هم مانند بزرگان این کشور ، ما ملت بدبخت ایران را داخل آدم نمی دونید که حقایق را به رئیس جمهور ایران میخواید گزارش بدین؟
آنتی شومن
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
راستی کریمی همونی نبود که سال دو هزار و شش برانکو و تیم ملی را متلاشی کرد یا همون کریمی نبود که بدلیل زدن داور هم خودش محروم شد و هم تیم ملی.اینقدر واسه این نو کیسه یقه جر ندهید.اگه کیروش بد باشه قطعا کریمی هم قدیس نیست.انگار بعضی ها زیاد فیلم هندی نگاه میکنن که با چهار تا کاغذ کریمی فورا اشکشون در میاد.کریمی با کی دعوا نکرده از دایی و کیروش و ... بگیر تا برانکو و دادکان.اگه کریمی جیبش از برکت این فوتبال پر پول نبود حالا اینطور به جون فوتبال نمی افتاد و حالا نقش بازپرس رو بازی نمیکرد.اگه کیروش بد باشه کریمی هم قدیس و رابین هود فوتبالی که خودش از این فوتبال به جیب زده نیست

مهدی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
این مقاله های حماسی که در وصف کریمی نوشته میشه سرشار از " ترس از طرد شدن " هست . انگار همه می ترسن علیه کریمی موضع بگیرن که نکنه به هواداران بربخوره .کسانی که ادعای آزادگی و شجاعتشون گوش فلک رو کر کرده هیچ وقت جرات نمی کنن برای دفاع از عدالت رو در روی افراد محبوب قرار بگیرن . از نظر اونها شجاعت یعنی رو در روی دولت ها ایستادن . و اونها خوب می دونن که انتقاد به حکومت ها نه تنها هزینه نداره بلکه کلی منفعت اجتماعی هم نصیب فرد میکنه
زنده باد پوپولیست!
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۰۶:۴۸
اتفاقا مناظره رو در رو فکر خوبیه ... البته قبلش علی کریمی باید آداب مباحثه و مناظره رو یاد بگیره و مدارکی رو هم که داره با خودش بیاره نه اینکه بگه شنیدم خانم چیز به چیز گفت که چیز بشه!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر