فهرست
طاهری: منتظر ملاقات با وزیر بودم اما ...
طاهری: منتظر ملاقات با وزیر بودم اما ...

طاهری: منتظر ملاقات با وزیر بودم اما ...

آی اسپورت – وزیر ورزش در حالی با استعفای علی‌اکبر طاهری موافقت کرد که او علاقه‌مند بود به کار خود در این باشگاه ادامه دهد. ادامه همکاری باشگاه پرسپولیس با اسپانسر پیشین خود یکی از خواسته‌های نزدیکان وزیر ورزش بود و همین امر کافی بود تا شرایط برای ادامه کار طاهری در باشگاه پرسپولیس فراهم نشود. شاید اگر طاهری تمایل به ادامه همکاری با اسپانسر پیشین باشگاه پرسپولیس داشت، الان او در سمت خود باقی مانده بود. گفت‌وگوی مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس شاید خیلی از ابهامات را در این زمینه برطرف کند.

خبر موافقت وزیر با استعفای شما از صبح امروز همه رسانه‌ها تحت تأثیر قرار داده است. به نظر می‌آید این استعفا به نوعی تحمیلی بوده است ...

من بعد از دربی به شما گفتم برای ادامه کار باید شرایط فراهم باشد. باشگاه هم ملک شخصی ما نیست. من منتخب مجمع بودم و الان هم اختیاردار مجمع است. ضمن اینکه همه‌کاره باشگاه پرسپولیس وزارت ورزش است. ما هم که تا الان اینجا بودیم به اختیار وزارت ورزش بود و براساس سیاست‌های وزارت ورزش عمل کرده‌ایم. هم در زمان وزارت آقای گودرزی و هم بعد از اینکه آقای سلطانی‌فر آمدند، مواردی را با هم هماهنگ می‌کردیم. علی‌رغم اینکه فشار کار خیلی زیاد بود با خواسته و نظر ایشان بنده به کارم ادامه دادم و کارها هم پیش رفت. با این حال شرایط طوری شد که من ترجیح می‌دادم نباشم، یک مقدار روش‌های کار متفاوت شد، البته نه با‌ آقای سلطانی‌فر. با رویکردهایی که ما داشتیم ایشان خیلی جلوتر و زودتر نظرشان این بود که کارهای‌مان را انجام دهیم. برای من خیلی جالب بود که ایشان مطالب را رصد می‌کرد و خیلی از کارها را ایشان تأکید داشت که انجام شود و این خودش قوت قلب بود. ولی جلوتر که رفتیم مواردی پیش آمد و برداشت‌هایی شد. من از ایشان خواستم و گفتم که صلاح بر این است که جابه‌جایی صورت بگیرد تا خللی به وجود نیاید و البته ایشان موافقت نمی‌کرد و می‌گفت که کار ادامه پیدا کند. به اربعین رسیدیم و من باید عازم کربلا می‌شدم. ایشان هم موافقت کرد که به مسافرت بروم و بعد بیاییم با هم صحبت کنیم. من قبل از رفتن استعفای خودم را به هیئت مدیره و به وزارت ارائه کرده بودم که جناب وزیر گفتند برو و بیا و بعد از آن با هم صحبت می‌کنیم. از کربلا که برگشتم، رفتم مشهد و با دکتر سلطانی‌فر تماس گرفتم و گفتم که ما با اعضای هیئت مدیره جلسه داشتیم و تمام موارد را به ایشان گفتم. ایشان گفتند که درگیر کاری هستند و فردا بعدازظهر شما را می‌بینیم که بعد از آن خبری نشد.

از کجا متوجه شدید که وزیر ورزش با استعفای شما موافقت کرده است؟

امروز آقای گرشاسبی تماس گرفت و گفت آقای وزیر با استعفای شما موافقت کرده است. دلیل موافقت با استعفا هم مسائل قانونی است. همان بحث بازنشستگی. وزیر اعلام کرده است، علی‌رغم میل قلبی موافقت کرده و آرزوی موفقیت برای من داشته است.

پس از این ساعت به بعد دیگر شما را نباید مدیرعامل پرسپولیس بدانیم؟

از یک طرف می‌گویم که بار سنگینی از روی دوش من برداشته شده است و من تشکر می‌کنم از اینکه در این مدت اجازه دادند و ما خدمت کردیم و ان‌شاءالله که هرکسی که کار را ادامه می‌دهد، موفق باشد. از نظر من موفقیت یعنی دلشادی مردم و هواداران و قطعاً این نقطه هدف همه مدیرانی است که در مسیر کار باشگاه قرار می‌گیرند و قطعاً این خواسته وزارتخانه هم هست و من برای مدیران بعدی آرزوی موفقیت می‌کنم.

از صحبت‌های شما این برداشت را کردیم که بعد از بازگشت از سفر علاقه‌مند بودید به کارتان ادامه دهید، اما وزیر ورزش به یکباره با استعفای شما موافقت کرده است! ضمن اینکه هواداران هم در روز بازی با پدیده خواستار ادامه کار شما شدند.

نظر لطف هواداران است. من در جلساتی که با آقای سلطانی‌فر داشتیم روی مسائل حق پخش و بلیت‌فروشی باشگاه و خیلی از مسائل دقیقاً هم‌نظر بودیم و هیچ اختلاف‌نظری با هم نداشتیم. نحوه همکاری خیلی هم خوب بود و من خوشحال بودم که همه برداشت‌هایی که من نسبت به کارها داشتم ایشان هم همان نظر را داشتند و حتی در برخی موارد به من تأکید هم می‌کردند که حتماً موضوع را تا آخر پیگیری کنم. به طور مثال در موضوع بلیت‌فروشی من یادم هست که آقایان یک توافقاتی کرده بودند که به نوعی شرکت را داشته باشند. ایشان به من تاکید کرد که آن شرکت باید برود و خودتان کار را دست بگیرید، این خیلی خوب بود و من دلگرمی پیدا کرده بودم. البته مشکلات خاص خودش را هم داشت ولی نقطه‌نظر وزیر یک دلگرمی بود.

گویا بعضی‌ها در وزارت ورزش نمی‌خواستند این طور باشد و به خاطر همکاری باشگاه با اسپانسر پیشین دنبال کنار گذاشتن شما از این باشگاه بودند. آیا واقعاً این‌طور بود؟!

به نظر من باید به همه نظرها احترام بگذاریم. اتفاقاً جلسات خاصی که داشتیم بعضی‌ها هم مکدر بودند به بعضی‌ از مسئولان بی‌احترامی شده که من هم ناراحت شدم و گفتم نباید به کسی توهین شود و این در شأن مردم خوب ایران نیست. آن چیزی که مهم است، مسائل کاری است. مسائل مهم هم در هیئت مدیره مطرح می‌شود و هیئت مدیره هم با مسئول بالاتر که وزیر ورزش است، مطرح می‌کند. طبیعتاً تصمیمی هم گرفته می‌شود و این طبیعت کار است. نباید فضایی ساخته شود که کسانی که بدهی دارند و یا به نحوی اسپانسر هستند، کنار بروند. اینها باید به تعهدات‌شان عمل کنند. اسپانسرهای ثانویه هم اگر کارشان را درست انجام می‌دادند حتی در آن مقطعی هم که بحث گرفتن مجوز حرفه‌ای باشگاه مطرح بود همه چیز اگر پرداخت می‌شد، مشکلی به وجود نمی‌آمد. در کل اعتقاد دارم باید به همه نظرات احترام بگذاریم که کار پیش برود.

یعنی تأخیری که در پرداخت پول اسپانسر به باشگاه پرسپولیس به وجود آمد به ادامه حضور شما در این باشگاه ربط داشت؟

به‌هرحال مدت چهار پنج ماه به شدت این تنش‌ها زیاد بود و شخص آقای سلطانی‌فر که مطالب را دنبال می‌کردند، دقیقاً نقطه‌نظرات بنده را تأیید می‌کردند و به پرداخت پول از طرف اسپانسر تأکید داشتند.

با رفتن شما قرار شده که اسپانسر قبلی به همکاری‌اش با باشگاه پرسپولیس ادامه دهد؟

من اطلاعی ندارم. خواهشاً به حاشیه نروید.

الان قرار است شما فقط در هیئت مدیره باشگاه بمانید؟

نه خیر، در نامه وزیر که در راستای موافقت ایشان با استعفای من بوده ظاهراً آمده است کار تمام شده و من هم تشکر کرده و برای همه عزیزان آرزوی موفقیت کردم.

پس امروز هم در جلسه هیئت مدیره هم شرکت نمی‌کنید؟

نه دیگر جایگاهی در پرسپولیس ندارم که بخواهم در جلسه هیئت مدیره شرکت کنم. از این پس به‌عنوان یک هوادار به ورزشگاه آمده و از پرسپولیس حمایت خواهم کرد.

به نظر می‌آید خیلی مهربانانه با شما رفتار نکردند؟

من که طلبی از کسی ندارم. ما به هواداران و باشگاه مدیون هستیم و هرجا که بخواهند کار می‌کنیم. ما خواسته و مطالبه مادی هم نداشتیم. افتخاری نصیبمان شد که در این مدت خدمت کردیم. امیدوارم اول خدا و بعد هم هواداران از ما راضی باشند که گناهی هم بر ما نباشد که کم‌کاری داشته بودیم.

 

تسنیم

۱۱۴ ۶  
آی اسپورت
2017-11-22 13:16:00
نظر دهید

۶ نظر
امير
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۳
"من از ایشان خواستم و گفتم که صلاح بر این است که جابه‌جایی صورت بگیرد تا خللی به وجود نیاید و البته ایشان موافقت نمی‌کرد و می‌گفت که کار ادامه پیدا کند. به اربعین رسیدیم و من باید عازم کربلا می‌شدم. "

اقاي طاهري برادر ميشه بفرمايين شما چرا بااااااايد عازم كربلا مي شدين ؟ اين بايد كه ميگين وسط بدبختيا و دلشوره هوادارا و حذف تيممون از اسيا و كلي اختلاف دروني و بحران از كجا اومده جز زرنگ بازي و فلنگ بستن وقت سختي؟
نه شمام صادق نيستي اخوي
هوادار متوهم پرسپولیس
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۴۱
این طاهری ملعون و منفور میخواست باز ناز کنه که وزیر بودجه اینارو زیاد کنه ولی.... خخخخخخ
حمید
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۸
خب! به هدف پلیدشون رسیدن.
ما هم اقایان داور زنی و شیرازی رو تحریم می کنیم تا فکر نکنن می تونن هر غلطی خواستن بکنن.
دوستان از این بعد هر سامانه ای رو که معرفی کردن ثبت نام نکنید تا مطمئن شیم هیچ ارتباطی با داور زنی یا شیرازی نداره.
عضویت در تمام سامانه هایی رو که شیرازی توش نقش داره تحریم می کنیم.
موراتا
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۸
این داستان اسپانسر خیلی جالبه مدیرعامل عوض میشه چون حاضر به کار با فلان اسپانسر نیست قشنگ معلومه پای یه بخور بخور حسابی در میانه طوری که حتی لاپوشونی هم نمیکنن
حمید
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۰
این نکته رو هم در نظر بگیرید. اون هوادارایی که تمام ذهنشون رو درگیر 4 تا چرت و پرت بیرانوند کرده بودند و توی بازی با پدیده به جای حمایت از طاهری فقط فکر و ذکرشون حمله به بیرانوند بود درست مثل شاه سلطان حسین آخرین پادشاه صفویه بودند که نقل شده موقع حمله محمود افغان و فتح شهرهای ایران در حال جلسه گذاشتن برای تعیین نوع ریشش بوده.
ميلاد
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۷
واي بر فوتبالي كه بازيكن و مدير عاملش بحجاي كار و تمرين تشريف ميبرن پيادروي. عروس كجاست ؟ رفته گل بچينه!! لطف كنيد اين مديريت فوق پيشرفته رو براي مديران بارسلونا و بايرن هم تشريح كنيد. شايد اونها هم پيشرفتي بكنند. البته نقش اين مردك داورزني هم بايد مشخص بشه. معلوم نيست كي به كي چه وقت و بابت چي چه پولي داده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر