فهرست
بررسی دغدغه کی‌روش؛ چند بار با رونالدو پریدیم؟
بررسی دغدغه کی‌روش؛ چند بار با رونالدو پریدیم؟

بررسی دغدغه کی‌روش؛ چند بار با رونالدو پریدیم؟

آی اسپورت - کی‌روش در مسیر جام‌‌جهانی اعتراض‌های زیادی به روند آماده‌سازی تیم ملی داشت. سرمربی پرتغالی معتقد بود که بازیکنان ایرانی برای رسیدن به حد استاندار نیاز به تمرین و اردوهای بیشتری دارند. به عنوان نمونه کیروش در نشست خبری بازی با الجزایر گفت: «بازیکنان ما می‌توانند مقابل رونالدو ۱۰ بار بپرند؟ نه خیر تا این حد این شانس را ندارند! ما به اینجا آمدیم تا ببریم یا بیاموزیم و ما اکنون یاد گرفتیم که نیاز به کار داریم». اظهار نظری که بازتاب گسترده‌ای بین مربیان لیگ برتری داشت و آن‌ها از دست کم گرفتن بازیکنان‌شان توسط کی‌روش شاکی بودند. شاید انتخاب‌های غافلگیرکننده سرمربی تیم ملی هم به همین خاطر بود و بازیکنان مسن‌تر را خط زد. حالا که بازی با پرتغال تمام شده، این ادعای کی‌روش قابل بررسی است. ادعایی که  از یک جنبه خیلی هم بیراه نبود و بازیکنان ایران به دفعات مجبور شدند مقابل رونالدو در نبرد هوایی شرکت کنند، البته مشخص شد ملی پوشان مشکلی هم در این زمینه نداشتند.

در بازی مقابل ایران، سانتر برای رونالدو یکی از راه‌های گلزنی پرتغال بود. تا جایی که در بین دقایق ۱۱،۲۳ تا ۱۲،۴۰ یعنی در عرض ۷۷ ثانیه، ۴ سانتر برای رونالدو ارسال شد! پرتغالی‌ها برای ارسال اولین سانتر به هدف رونالدو، کمتر از سی ثانیه زمان می‌خواستند و در ثانیه ۲۹ بازی برای او توپی مستقیم ارسال کردند. حتی درگیری ناراحت‌کننده سعید عزت‌اللهی و علیرضا بیرانوند هم روی توپی بود که به مقصد کریستیانو رونالدو ارسال شده بود. پرتغالی‌ها به قدری برای رونالدو توپ هوایی فرستادند که رامین رضاییان در سی دقیقه ابتدایی مسابقه چهار نبردهوایی با رونالدو داشت. در چند مرتبه هم بیرانوند مجبور به خروج از دروازه شد و سانتر بازیکنان پرتغال از جناحین را دفع کرد تا توپ به رونالدو نرسد. در تصاویر زیر مشخص است که رونالدو با بالا بردن دست‌هایش، مدام از هم‌تیمی‌هایش انتظار ارسال توپ‌های هوایی داشت.

11
11

12
12

در بازی ایران و پرتغال، ده توپ هوایی برای رونالدو فرستاده شد. یعنی ده مرتبه بازیکنان تیم ملی مجبور شدند برای دفع خطر به هوا بپرند و با رونالدو نبرد شکل دهند. باید به این نکته توجه داشت که هدف همه سانترهای بازیکنان پرتغال رونالدو نبود و دفعات زیاد دیگری هم ایرانی‌ها با هم‌تیمی‌های کریس به آسمان پرواز کردند. و البته اینکه رونالدو علاوه بر هوا، روی زمین هم بازیکنان تدافعی تیم ملی را خیلی اذیت کرد و با جنب‌وجوش‌های فراوان انرژی‌شان را گرفت.

۱۰ فریم از نبردهوایی‌های بازیکنان ایران با رونالدو

1
1

2
2

3
3

4
4

5
5

6
6

7
7

8
8

9
9

10
10

 نود

۵ ۳  
آی اسپورت
2018-07-06 15:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
دلال موزامبيكي
جمعه ۱۵ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۲۴
بابا رونالدو كه ٨ گل با هد زد ٦ تاهم با برگردون، بازيكناي ماهم فقط نگاه ميكردن... كيروش بازيكناي ايرانو قبل جام جهاني طوري تحقير كرد و تو سرشون زد كه بنده خداها از استرس نميتونستن دوتا پاس سالم بدن، ازون طرف اي كاش مصاحبه برانكو قبل جام جهاني رو ميذاشتيد كه چندبار گفت بازيكناي ايراني چيزي كم ندارن و به طور مثال وحيد اميري دوندگيش از استاندارد جهاني هم بالاتره، بعد اين دلال موزامبيكي بعد جام جهاني به جاي عذرخواهي با وقاهت حرفاشو تكرار ميكنه
۹
شاهین
جمعه ۱۵ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۴۴
الان مهدی امیرپور و جعفر مومنی و آرمن ساخارونیان میاد و ماست مالی میکنه:)))
۵
مجتبی
شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷، ۰۳:۱۷
از ترکیب بازیکنای خط هجوم ایران که شما اشاره کردید همه به جز امیری که از قضا از همه بهتر خوشو نشون داد تو تیمهای خارجی بازی میکردند و صد درصد هیچ تیم عربی و اروپایی حاضر نبود بیش از زمانی که فیفا تعیین کرده بازیکن به تیم ملی بده نه سردار نه جهانبخش نه گوچی نه کریم و طارمی و... اجازه ترک باشگاهشون رو نداشتند پس فقط می مونه استقلال و پرسپولیس که از این دو هم فقط یک امیری تو فاز حمله بود پس این فقط یک بهانه بود که کیروش برای توجیه احتمالی ناکامی استفاده کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر