فهرست
قتل تصادفی
قتل تصادفی

قتل تصادفی

آی‌اسپورت-  آن عکس از بالا،که تصویر متفاوتی از بازی را نشان‌مان می‌دهد،بازیکن‌ها مورچه وار پخش و پلا روی زمین وسه شماره قابل تشخیص؛هفده و بیست و بیست‌ویک. یکی می دود به سمت ارسال کننده توپ و دیگری در یک استارت ناخودآگاه مبهوت و بی هدف (شاید به سمت داور) و نقش اول صحنه؛ نمره بیست که روی زمین دراز کشیده و همه زندگی از جلوی چشمش می گذرد. 

درباره این گل زیاد نوشته شده. گل بخودی مرکش مقابل ایران که پس از ۲۰ سال ایران را صاحب یک برد در جام‌های جهانی کرد؛ و به سبب همین گل بود که تیم ملی تا ثانیه‌های آخر همین تورنمنت در مرحله مقدماتی امیدوار به صعود بود و اگر در بازی آخر توپ روی پای شماره ۱۷ می‌نشست بزرگترین افتخار ملی تاریخ برای ایران رقم خورده بود. اما ضربه‌ای که بیست (عزیز بوحدوز) وارد دروازه خودی کرد، طلسمی بود تا آن توپ ثانیه آخری به بغل تور بخورد و این بار مهدی طارمی نقش اول گریه‌کنهای ورزشگاه باشد.

فوتبال - که حالا بیش از همیشه دلتنگش هستیم – درمرز باریک بین همه این حس‌ها تبدیل به مهمترین سرگرمی عصر ما شده.دنیای عجیب و غریب با ساکنان آسیب پذیری که شاید این تصویر نشان بدهد چه فاصله کمی با از کف دادن دارند. مثل عزیز بوحدوز شماره بیست زرشکی ولو شده روی زمین سنت پترزبورگ که امروز تولد ۳۱سالگی‌اش بود و لابد توی شادترین موقعیت زندگی هم یادش نمی‌رود که توپی چرخان چرخان به سمتش آمد و او بدترین تصمیم را گرفت. لحظه دونیم شدن زندگی حرفه‌ای به قبل و بعد یک شیرجه. به بازگشت ناپذیری یک قتل. اگرچه تصادفی.

۶    
آی اسپورت
2020-03-31 02:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر