فهرست
همه ما یک «شیخ منصور بن مشعل» درون داریم!
همه ما یک «شیخ منصور بن مشعل» درون داریم!

همه ما یک «شیخ منصور بن مشعل» درون داریم!

آی اسپورت - شکست برابر بحرین، اتفاقی نبود که کسی منتظرش باشد. این باخت ناگهانی، حالا شرایط ایران در گروهش را دشوار کرده و حتی ممکن است کابوس 16سال پیش را دوباره زنده کند؛ زمانی که ما با برانکو در همین مرحله پیش‌مقدماتی جام‌جهانی به اردن باختیم و صعودمان به 2 بازی نفسگیر در خاک امان و دوحه کشیده شد. الان هم گروه‌مان با حضور عراق و بحرین پیچیده است و این باخت بدموقع می‌تواند برای‌مان گران تمام شود. دیگر پیامد شکست منامه اما متوجه شخص مارک ویلموتس است؛ کسی که حالا بعد از موج اولیه تأیید و تحسین‌ها، با روی دیگر سکه هم آشنا می‌شود.

با همه عیوب و آلامی که داشت، شکست سه‌شنبه‌شب فرصت بهتری به مارک ویلموتس می‌دهد تا با واقعیت‌های اجتماعی کشور میزبانش آشنا شود. او حالا بهتر از هر زمان دیگری خواهد فهمید که بخشی از ایرانیان تا چه اندازه به افراط و تفریط اعتیاد دارند. واقعیت آن است که نه پیروزی‌های پرگل تیم او برابر کامبوج یا حتی سوریه در بازی دوستانه سزاوار آن همه تعریف و تمجید بود و نه این شماتت‌های بی‌رحمانه فعلی بعد از باخت به بحرین حق اوست. دیروز برخی رسانه‌ها با استفاده از تحلیل‌های جامع و بلند بالا نتیجه گرفته بودند: «ویلموتس برای ما کی‌روش نمی‌شود» که این جمع‌بندی بعد از فقط 5بازی، به‌معنای واقعی کلمه حیرت‌انگیز است.

در حقیقت اگرچه ما مدیران عربستانی را به‌خاطر اخراج برانکو بعد از فقط 5بازی رسمی به سخره می‌گیریم، اما خیلی‌های‌مان یک «شیخ منصور بن مشعل» درون داریم که آماده است ظرف کوتاه‌ترین زمان ممکن، احکام قطعی و سنگین صادر کند. حالا باید حضور ویلموتس در ایران واقعی را به او خوش‌آمد گفت؛ جایی که در آن با یک موفقیت تبدیل به قهرمان می‌شوی و فقط با یک ناکامی، تو را عنصری بی‌مصرف و زاید به شمار می‌آورند؛ روزی که می‌بری، مهربان و انعطاف‌پذیر لقبت می‌دهند و روزی که می‌بازی، سازشکار و منفعل به‌حساب می‌آیی. بله؛ اینجا ایران ماست!

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-10-20 01:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ساسان
يكشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۵۴
نویسنده محترم بازی رفت ایران اردن در مقدماتی جام جهانی 2006 در ورزشگاه ازادی که منجر به باخت 1 بر صفر ایران شد با سرمربیگری همایون خان شاهرخی بود و در دیدار برگشت برانکو سرمربی بود که 2 بر صفر در خاک اردن به پیروزی رسیدیم و به مرحله بعد بازیهای مقدماتی صعود کردیم . لطفا اصلاح شود
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر