فهرست
تعطیلات لیگ، فرصت پیدا کردن نقش بختیار
تعطیلات لیگ، فرصت پیدا کردن نقش بختیار

تعطیلات لیگ، فرصت پیدا کردن نقش بختیار

آی‌اسپورت- همکاری سپاهان و بختیار رحمانی با امید بازگشت به اوج برای هر دو طرف شروع شد. اما با گذشت شش هفته، یا بازی نکرده یا یک طرف تعویض بوده‌ است حتی گل یا پاس گلی هم برایش ثبت نشده. اما کمتر کسی از پتانسیل رحمانی بی‌خبر است. بازیکن توانایی که ملی‌پوش هم شد و در حال حاضر هدفش بازگشت دوباره به تیم ملی است.

در ابتدا همکاری او و مربی سابقش ساده به نظر می‌رسید اما فعلا یکی از دشوارترین کارهای کادر فنی تیم جا دادن او در ترکیب است. او در یکی از مصاحبه‌هایش گفته: «فوتبال زیر نظر قلعه‌نویی سخت است.» رحمانی یک بار به جای هافبک هجومی تیم و سه بار به جای وینگر تیم بازی کرده، در پست‌‌هایی که به خاطر سبک بازی تیم مهاجمانی سر زن و تمام کننده بازی می‌کنند. در سپاهان همیشه چهار مهاجم در لحظهٔ ارسال سانتر وارد محوطه می‌شوند تا علاوه بر افزایش احتمال گل‌زنی، احتمال گرفتن توپ برگشتی در محوطه هم باشد. اما بختیار با ۱۷۷ سانتی‌متر قد هرگز در این مورد موفق نبوده و برای او آمار پنج نبرد هوایی ناموفق و فقط دو نبرد هوایی موفق ثبت شده. هر چند قبل از این هم با مربی‌اش کار کرده اما با وجود انصاری، محمدی و شهباززاده، اوضاع فرق کرده.

از طرفی حضور او می‌تواند تنوع بیشتری به نقشه‌های هجومی تیم بدهد. قدرت شوتزنی، ارسال پاس‌های دقیق و دریبل‌زنی‌اش در کنار هوش و خلاقیت او این تنوع را به تیم می‌دهد و دفاع مقابل سپاهان سخت‌تر خواهد شد. ضمنا میانگین ۷۲ لمس توپ در نود دقیقه و رتبهٔ دوم تیم از این حیث هم نشان می‌دهد تحرک زیادی برای تاثیر گذاری در حملات داشته است.

از معدود مسائل دیگری که بختیار را از ترکیب دور کرده، مناسب نبودن شرایط او برای بازی است. رحمانی دیرتر به تمرینات اضافه شد اما بازی کردن او کنار هم‌تیمی‌های جدیدش، می‌تواند باعث هماهنگی بیشتر شود. فعلا در شش هفته فقط نود دقیقه بازی کرده. بازی قبل به دلیل اشتباه و عدم تمرکز، دقیقهٔ بیست از بازی بیرون رفت و حتی در بازی دوستانه مقابل جوانان سپاهان هم یک نیمه بازی کرد. تعطیلات فعلی لیگ فرصت مناسبی است تا با بازی کردن در کنار دیگران علاوه بر هماهنگی، بر خلاف چیزی که در مصاحبه گفته، به یک احساس ارزشمند یعنی لذت بردن از فوتبال بازی کردن هم برسد. احساسی که تمرکز بیشتر هم به همراه دارد. این تعطیلات همچنین فرصتی برای تطبیق بیشتر او و تاک‌تیک‌های تیم است تا همان‌طور که می‌خواهد، هم سپاهان و هم خودش به اوج برگردند.

 

میثاق شفیعی/ متریکا

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-09-15 00:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
پزشک معالج سعید از خوزستان
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۰۰:۵۱
وقتی ما تو خوزستان کشف کردیم شناسنامه ایشون پنج شش سال دستکاری شده و به دروغ برا کاپیتان جوان و کذایی اون روزای فولاد مطلب زدید باید میدونستید که چوب خدا صدا نداره. دقت کنید این پیرمرد متقلب تو ذوب استقلال تراکتور و سپاهان ناموفق بوده. در واقع خیلی وقت پیش سی ساله شده بود. بنده خدا بدنش نمیکشه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر