فهرست
سكانس‌های پايانی ليگ قهرمانان
سكانس‌های پايانی ليگ قهرمانان

سكانس‌های پايانی ليگ قهرمانان

آی اسپورت – بازی‌های دور رفت مرحله نيمه‌نهايی ليگ قهرمانان اروپا هم ديشب به پايان رسيد و اينجا به بعضی آمارها، تحليل‌ها و گمانه‌زنی‌ها در مورد اين دو بازی و بازی‎های قبل و بعد و البته سرنوشت احتمالی توپ طلا خواهيم پرداخت:

١- بايرن مونيخ، امسال سومين صدرنشين ليگ داخلی در مرحله حذفی سی‌ال بود كه در استاديوم خودی مغلوب رئال شد. در مراحل قبلی پی‌اس‌جی و يوونتوس اين تجربه را داشتند.

٢- ركورد رونالدو با گلزني در ١١ بازی متوالی اين تورنمنت به پايان رسيد. ستاره پرتغالی موفق نشد دروازه بايرن را باز كند. اين ركورد با زدن ٢ گل به يوونتوس در فينال ٢٠١٧ شروع شد و با گل پنالتی دقيقه اخر مقابل بانوی پير در بازی برگشت مرحله يك‌چهارم امسال به پايان رسيد. ركوردِ CR7 با يووه شروع و با يووه تمام شد. با بوفون شروع و با شزنی تمام شد.

٣- هر ٣ بازي قبلی رئال و بايرن در آليانز با برتری تيم اسپانيایی به پايان رسيده. گوارديولا، آنچلوتی و حالا مربی محبوب باواريایی‌ها يوپ هاينكس به ترتيب با باخت‌های خانگی ٤-٠ ، ٢-١ و ٢-١ جلوی رئال زانو زده‌اند. بايد ببينيم بُتِ مونيخی‌ها مثل دو مربی قبلی جلوی رئال دبل خواهد شد يا خير؟

٤- بايرن برای پنجمين بار متوالی در آستانه حذف توسط تيم‌های اسپانيایی قرار گرفته. سويا در مرحله قبل توسط بايرن حذف شد و اين ماموريت را به رئال واگذار كرد.

٥- معجزه معمولا يك بار اتفاق می‌افتد و بعيد است در بازي برگشت رم-ليورپول شاهد كامبك ديگری باشيم. با نتايج دور رفت اگر شانس صعود رئال به فينال ٧٠ درصد باشد شانس فيناليست شدن ليورپول ٩٩.٩٩٪ خواهد بود! البته مرسی‎سايدی‎ها بايد مراقب اعتماد به نفسی كه بارسلونا به رم بخشيد، باشند. ممكن است شبيه تك گل ژكو در نيوكمپ، ٢ گل دقايق پايانی رمی‌ها هم برای حريف‌شان گران تمام شود. مادريدی‌‎ها هم بايد مراقب مورد عجيب سانتياگو برنابئو باشند، كهكشانی‎ها در سال‌های اخير در زمين حريف نتايج بهتری گرفته‌اند، شايد راموس درست می‌گفت كه راه كيف از مونيخ می‌گذرد!

رئال از شكست ٣-١ خانگی جلوی يوونتوس و ليورپول هم از ديدن بازی كاتالان‌ها در پايتخت ايتاليا تجارب زيادی كسب كرده‌اند و اين موضوع احتمال كامبك را نه منتفی اما دشوارتر می‌كند.

٦- انتظار می‌رود رقيب سوم صلاح و رونالدو برای جايزه توپ طلای ٢٠١٨ از دل جام جهانی بيرون بيايد. با اينكه مصر و پرتغال مدعی فتح جام جهانی نيستند اما نمايش خيره‌كننده اين دو بازيكن تا همين مقطع از سال آنها را لايق قرارگيری بين سه كانديد نهایی خواهد كرد. نمايش خيره‌كننده صلاح جلوی رم كه شامل ٢ سوپرگل و ٢ پاس گل بود مؤيد شايستگي اوست. گل اول صلاح به رم در كنار قيچی برگردان رونالدو به بوفون می‌تواند باعث رقابت آنها بر سر جايزه پوشكاش هم باشد. فينال احتمالی رئال-ليورپول در كيف هم سكانس نهایی رقابت اين دو بازيكن در سی‌ال و توپ طلا خواهد بود.

٧- تيری آنری گفته بود بعضی اوقات برای كار كوچك و صحبت مختصری وارد دفتر ونگر می‌شدم اما بعد از حرف‌های ونگر و هنگام خارج شدن از دفترش احساس می‌كردم بهترين بازيكن جهان هستم. اين همان معجزه اعتماد به نفس است. مثل هديه يورگن كلوپ به محمد صلاح.

بازی چشم‌نواز، گل‌های تماشایی و كيفيت بالای ستاره مصری نشان داد فوتبال بعد از مسی و رونالدو هم با ستاره‌هايش ادامه خواهد يافت. نشان داد در هر باشگاه و با هر مليتی می‌توان براي توپ طلا رقابت كرد و مهم‌تر اينكه كيفيت الزاماً غريزی نيست بلكه اكتسابی و كشف‌شدنی است. ستاره‌های آينده فوتبال شايد تداوم طولانی مسی و رونالدو را نداشته باشند اما كيفيت مشابه و استاندارد بالای اين ٢ نفر را قطعاً خواهند داشت. همان قدر دوست‌داشتنی، همان قدر سرگرم‌كننده.

 

۹    
آی اسپورت
2018-04-26 14:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر