فهرست
اینیستا جایی در سیستم والورده ندارد؟
اینیستا جایی در سیستم والورده ندارد؟

اینیستا جایی در سیستم والورده ندارد؟

آی اسپورت- ارنستو والورده که در 3 بازی اول بارسلونا در این فصل 4 سیستم مختلف را امتحان کرده‏‌ هنوز هم به دنبال پیدا کردن سیستم مناسب برای تیمش است.

3-3-4 معمول در بازی مقابل رئال مادرید جواب نداد، همچنین سفیدپوشان به راحتی 2-5-3 این تیم را هم ویران کردند، قبل از این که والورده سیستم را به 2-4-4 تغییر دهد.

بعد از آن آبی و اناری‎ها از سیستم 1-3-2-4 استفاده کردند و توانستند بتیس را شکست دهند. بازی مقابل این تیم با اختلاف بهترین بازی بارسا در چند بازی اخیر بوده و به نظر تاکتیک‎های والورده با این سیستم می‎تواند بارسا را به موفقیت برساند. در این سیستم بود که او توانست بهترین بازی را از سرخی روبرتو و جرارد دلوفئو بگیرد.

اما مشکل اصلی بارسا در میانه زمین است. جایی که تیم انعطاف‎پذیر نیست. اما با سیستم 1-3-2-4 بوسکتس و راکیتیچ به خوبی دفاع را پوشش می‎دهند و همچنین به خوبی بازیکنان جلوتر از خودشان را هم تغذیه می‎کنند.

در این سیستم از مسی در پست 9 کاذب استفاده می‎شود، پستی که شوکه‎کننده، اما تاثیرگذار بود. در این پست مسی آزادی داشت و توانست به خوبی مدافعان بتیس را آزار دهد.

چیزی که درباره والورده بعد از این بازی‎ها فهمیده‌‎ایم این است که او روی استفاده از یک سیستم پافشاری نمی‌کند و نمی‎خواهد هر طور شده در هر بازی تنها از یک سیستم استفاده کند، در عوض ترجیح می‎دهد از سیستم‎ها به طور چرخشی استفاده کند.

بارسلونا در دیدار بعد باید به مصاف آلاوز برود و انتظار می‎رود آندرس اینیستا که مصدومیت را پشت سر گذاشته بازگردد. فقط باید ببینیم وقتی او آماده باشد در چه پستی بازی خواهد کرد.

سیستم‎های بارسلونا در 3 بازی اخیر
سیستم‎های بارسلونا در 3 بازی اخیر

 

۲    
آی اسپورت
2017-08-23 02:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر