فهرست
یک بازیکن پرسپولیس تقاضای جدایی کرد
یک بازیکن پرسپولیس تقاضای جدایی کرد

یک بازیکن پرسپولیس تقاضای جدایی کرد

آی اسپورت - حمید مطهری در خصوص قهرمانی پرسپولیس در نیم فصل و شرایطی که بر این تیم گذشت، صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

 

*شرایط تیم خوشبختانه خوب است، اگر باشگاه بتواند از لحاظ مالی تیم را حمایت کند مشکلی نخواهیم داشت.

 

*مدیریت فعلی باشگاه خیلی زحمت می‌کشد تا قبل از عید پرداختی‌های بازیکنان را بیشتر کند. آنها واقعا پیگیر هستند، منهای خود باشگاه یحیی گل محمدی به طرز وحشتانکی پیگیر مطالبات بازیکنان است و خود بازیکنان هم این را می‌دانند. خود من در مورد مسائل مالی حرفی نمی‌زنم چون یحیی گل محمدی مرتب این موضوع را پیگیری می‌کند و شاهد این هستم که چقدر تلاش می‌کند تا قدمی برای بهتر شدن اوضاع مالی بچه‌ها بردارد.

 

*من همیشه به همه چیز خوش‌بین هستم و امیدواری شدیدی داریم که باشگاه بتواند مطالبات بازیکنان و کادر فنی را پرداخت کند و به امید خدا که این انضباط مالی درست می‌شود. این را هم در نظر بگیریم که پرسپولیس درگیر دو سه پرونده مالی سنگین بوده و این شرایط کرونایی وضعیت اقتصادی را خیلی سخت کرده است. شکر خدا پرونده بودیمیر جمع شده و ان‌شاءالله تلاش‌های باشگاه هم برای تهیه پول به نتیجه می‌رسد.

 

*همه بازیکنانی که اکنون در این تیم بازی می‌کنند برای ما ارزشمند هستند. با وجود همه کمبودهایی که داریم، شرایط تاکتیکی و کار تیمی ما به شکل خوبی جلو می‌رود. ترابی هم به ما اضافه شده و ما با همین تیم نیم فصل دوم را جلو می‌رویم. حتماً می‌دانید که جذب بازیکن در نیم فصل کار سختی است و تیم‌ها به راحتی مهره‌های خوب خود را از دست نمی‌دهند.

 

*من یک مثالی می‌زنم؛ آیا سالی که بارسلونا، زلاتان ابراهیموویچ را گرفت و این بازیکن در این تیم نتوانست بدرخشد، گواردیولا مربی بدی بود یا زلاتان بازیکن ضعیفی؟ می‌خواهم این را به شما بگویم که گاهی تاکتیک یک تیم به یک بازیکن نمی‌خورد یا اتفاقاتی مشابه این. ضمن این که بازی کردن در تیم‌های بزرگ خیلی سخت است. به همین دلیل نتیجه دادن یا ندادن یک خرید را به ضعف بازیکن یا ضعف تاکتیکی ربط نمی‌دهم. در هر صورت همه بازیکنان ما ارزشمند هستند و ما به همه آنها نیاز داریم، مگر بازیکنی خودش تقاضای جدایی بدهد.

 

*فقط سعید حسین‌پور این درخواست را داشته که البته ما هم به او حق می‌دهیم، او بازیکن جوانی است و دوست دارد بازی کند، ما هم معتقدیم او باید منتقل شود تا تجربه کسب کند. ما لیست مازاد نداریم، مگر این که خود بازیکنی درخواست جدایی بدهد و درواقع هیچ بازیکنی را به زور نگه نمی‌داریم.

 

*در مورد مسائل نقل و انتقالاتی باشگاه بهتر در جریان است، اما هر بازیکنی باید افتخار کند که پیراهن پرسپولیس را بپوشد و دوست داشته باشد در چنین تیمی بازی کند.

 

*هر انتقادی اگر با استدلال و منطق همراه باشد آن را با جان و دل می‌پذیریم، اما یکسری از انتقادات مغرضانه است و ما هیچ اهمیتی به آنها نمی‌دهیم. تمام خطوط پرسپولیس در پازل تاکتیکی ما قرار دارند و به نحو احسن وظایفشان را انجام می‌دهند. در بحث کلین‌شیت جزو بهترین‌ها هستیم و در بخث گلزنی هم جزو دومین تیم لیگ به شمار می‌رویم، اما باز هم می‌گویم ما انتقادپذیر هستیم و اگر حرفی با استدلال باشد روی آن فکر می‌کنیم.

 

*قطعا ما باید با مهاجمان بیشتر تمرین و تلاش کنیم و حتماً طراحی بهتر تمرین را در دستور کارمان قرار می‌دهیم. در هر صورت آنچه که در پرسپولیس اتفاق می‌افتد، یک کار تیمی است و شرح وظایف هم مشخص است.

 

*ما خیلی زیر فشار بودیم، اما همیشه نگاهمان مثبت بوده و سعی کردیم با وجود همه مشکلات به حاشیه‌ها کاری نداشته باشیم. بازی با آلومینیوم درس بزرگی به ما داد تا به جای توجیه کردن از نقاط ضعف‌مان آگاه شویم و آنها را برطرف کنیم. بعد از آن بازی شرایط پرسپولیس دگرگون شد و واقعا به تیمم تبریک می‌گویم. از شکل بازی فردی تا فرم تیمی و فوتبال شناوری که انجام می‌دهیم، همه باعث خوشحالی است. من پشت حرفم منطق است و هیچ وقت هم برای خوشایند کسی صحبت نکرده‌ام، اما این را باید بگویم که با توجه به فینالیست شدنمان در آسیا قهرمانی در نیم فصل جزو اهداف کوتاه مدت اما ارزشمندمان بود.

 

*من دلم می‌خواهد این را بگویم که فوتبال ایران باید حواسش بیشتر به یحیی گل محمدی باشد. درست است که ما از مربیان خوب خارجی چیزهای زیادی یاد گرفتیم، اما من معتقدم که فوتبال ایران باید به یحیی گل محمدی احترام بگذارد، این حرف دلم است و باید از او تشکر ویژه‌ای کنم. همچنین از سید جلال حسینی کاپیتان تیم که ستون تیم ما بوده، در مجموع همه تیم یکدل بودند و به همه خسته نباشید می‌گویم. باید این قهرمانی در نیم فصل را به هواداران تبریک بگویم که همیشه کنارمان هستند و این قهرمانی را به روح دو عزیز از دست رفته‌مان میناوند و انصاریان تقدیم می‌کنیم که وقتی بودند انرژی مثبت‌شان  همیشه کنار ما بود و همچنین این قهرمانی تقدیم سه هواداری که در حمایت از پرسپولیس جان خود را از دست دادند.

 

*یک تشکری باید از شکوری کنم، که بدون حاشیه در کنار مدیران تیم مسائل باشگاه را جلو می‌برد. ما خیلی امیدوار هستیم که مسؤولان باشگاه بتوانند پرداختی بچه‌ها را بالا ببرند. امیدوارم این راهی که به قهرمانی نیم فصل ختم شده ادامه پیدا کند و همچنین یک جمله در مورد هواداران پرسپولیس باید بگویم که تیمی مثل ما واقعا نیاز به چنین هوادارانی دارد که این طور منطقی از ما حمایت می‌کند.

 

فارس 

۲    
آی اسپورت
2021-02-22 18:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر