فهرست
نگرانی بزرگ زیزو؛  ژانویه سخت برای مادرید
نگرانی بزرگ زیزو؛ ژانویه سخت برای مادرید

نگرانی بزرگ زیزو؛ ژانویه سخت برای مادرید

آی‌اسپورت- پس از یک ال کلاسیکوی ناامید کننده برای شاگردان زین الدین زیدان، رئال مادرید تلاش خواهد کرد تا فاصله‌ای را (۱۴ امتیازی ) که تاکنون جبران نکرده از بین ببرد. با این حال پس از تعطیلات سال نو برنامه آسانی پیش رو نخواهد داشت. سفید پوشان در ژانویه باید در بالائیدوس و مستایا بازی کنند و در خانه مهمان ویارئال و دپورتیوو لاکرونیا باشند. سه حریف این تیم در این ماه در بین ۱۰ تیم بالایی جدول هستند. این‌ در حالی است که حریفان بارسلونا آسان‌ترند؛ لوانته، رئال سوسیداد و رئال بتیس و آلاوس!

علاوه بر این مادرید در مرحله یک هشتم نهایی در کوپا دل ری باید به مصاف نومانسیا برود و خود را برای دیدار برابر پاری ‌سن‌ ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در روز سن والنتین (۱۴ فوریه) آماده کند.

سال جدید برای مادرید با سفر به سوریا و دیدار مقابل نومانسیا آغاز می‌شود. زیدان به بازیکنانی که فرصت کمتری برای بازی داشتند میدان خواهد داد و سه روز بعد باید در لالیگا به بالائیدوس برود. سفید پوشان در حالی برابر سلتاویگو قرار خواهند گرفت که این تیم داربی گایگو را با پیروزی ۳ بر صفر به پایان رساند. آنها پارسال به تیم زیدان نشان دادند که می‌توانند حریف خطرناکی برای‌شان باشند. سلتاویگو در کوپا دل ری باعث حذف مادرید شد.

دهم ژانویه سفید پوشان دوباره در کوپا به مصاف نومانسیا می‌روند و سه روز بعد دوباره در سانتیاگوبرنابئو برابر ویارئال قرار خواهند گرفت. زرد پوشان با حضور سرمربی جدیدشان کایخو، به عنوان یک کاندید برای کسب سهمیه بازی‌هایی اروپایی محسوب می‌شوند. این تیم توانایی امتیاز گرفتن در سانتیاگوبرنابئو را دارد و اکنون یک حریف مستقیم برایشان محسوب می‌شود.

دپورتیوو لاکرونیا که با ۱۵ امتیاز در جایگاه هجدهم جدول قرار دارد نخستین حریف شاگردان زیدان در دور برگشت خواهند بود. این تیم آسان ترین حریف مادید در ژانویه است. در نهایت سفید پوشان باید در این ماه به مستایا بروند و برابر والنسیا بازی کنند که در دیدار رفت در برنابئو این تیم را ۲ بر ۲ متوقف کرد. شاگردان مارسلینو دسامبر سختی را گذراندند و تنها یک بازی از چهار دیدارشان را با پیروزی پشت سر گذاشتند (پیروزی ۲ بر یک مقابل سلتاویگو). با این حال آنها در تعطیلات فرصت دارند تا شروع دوباره‌ای داشته باشند و برای کسب سهمیه اروپا رقابت کنند. دیدار برابر والنسیا یک بازی دیگر مادرید با حریف مستقیمش است.

رئال مادرید علاوه بر سختی بازی‌هایش باید فرصت پیدا کند تا فاصله‌اش را با بارسلونا  کاهش دهد. شاگردان والورده در ژانویه تنها برابر یک تیم از ۱۰ تیم برتر لالیگا قرار خواهند گرفت که آن رئال سوسیداد است. بازی‌های بارسلونا در ورزشگاه آنوئتا همیشه جز سخت‌ترین ها برای این تیم محسوب می‌شود. آبی‌ اناری‌ها در هفت فصل گذشته در آن جا امتیاز از دست دادند (پنج پیروزی برای رئال و دو تساوی). می‌توان فرض کرد این دیدار بهترین فرصت مادید برای کاهش اختلاف است. در آن هفته‌ مادرید به مصاف ویارئال می‌رود.

تیم کاتالانی سپس به مصاف رئال بتیس می‌رود. پارسال بارسا در زمین این تیم امتیاز از دست داد. ماه ژانویه برای آبی‌ اناری‌ها با دیدار برابر آلاوس آبلاردو در نوکمپ پایان می‌یابد. این تیم بهتر شده است اما مقابل بارسا تاکنون امتیاز نگرفته است.

اگر قرار باشد شگفتی در رابطه با آبی‌ اناری‌ها رخ دهد دیدار برابر سلتاویگو در مرحله یک هشتم نهایی کوپا دل ری خواهد بود. شاگردان اونسوئه در دیدار رفت لالیگا در نوکمپ یک تساوی برابر بارسلونا کسب کردند. این تنها امتیازی بود که آبی‌ اناری‌ها در این فصل در خانه از دست دادند. در  بالائیدوس کوپا دل ری را فرصتی برای حضور در رقابت‌های اروپایی می‌بینند و می‌خواهند برای نخستین بار این جام را بالای سر ببرند.

رئال مادرید یک فرصت اضافی دارد که آن بازی معوقه‌اش با لگانس است. البته کسب سه امتیاز برابر این تیم آسان نخواهد بود. مادرید با پیروزی در این دیدار می‌تواند فاصله‌اش را به ۱۱ امتیاز با بارسلونا برساند.

ایسنا

۴    
آی اسپورت
2017-12-26 16:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر