فهرست
زیاد خوشحال نباش!
زیاد خوشحال نباش!

زیاد خوشحال نباش!

آی‌اسپورت-  میلان توانست با پیروزی مقابل لاتزیو مدعی جدی حضور در لیگ قهرمانان بماند اما آیا طرفداران می‌خواهند این تیم به لیگ قهرمانان برسد؟ رویای تیم‌ها برای رسیدن به لیگ قهرمانان ادامه دارد اما رقابت میلان و لاتزیو بر خلاف انتظاراتی که از این مسابقه می‌رفت چندان زیبا نبود. در بسیاری از دقایق مسابقه، به نظر می‌رسید علاقه میلان و لاتزیو برای حضور در لیگ قهرمانان به اندازه علاقه یک وزیر طرفدار برگزیت به حضور در اروپا است اما در پایان، تیمی که در رقابت‌های اروپایی بسیار موفق‌تر بوده، توانست از فرصت استفاده کند و بالاتر از رم قرار بگیرد.

اگر من طرفدار روسونری بودم، پس از پیروزی، واقع‌گرا می‌بودم و چندان شادی نمی‌کردم. تردیدی نیست که میلان در این فصل با رینو گتوزو پیشرفت کرده است. تنها کافی است به این اشاره کرد که آنها امتیازات خوبی جمع کرده‌اند و امید دارند به فینال جام حذفی برسند اما آنها تا اینکه یک تیم خوب شوند فاصله زیادی دارند.

اگر این تیم را مقابل بهترین تیم‌های لیگ‌های دیگر قرار دهید، اعصاب طرفداران خرد خواهد شد. برای باشگاهی که زمانی در سراسر دنیا لرزه به اندام حریفان می‌انداخت، مایه افت است که به‌عنوان تیمی که بخت کمی دارد شناخته شود. آنها در صورتی که به لیگ قهرمانان برسند و در این رقابت‌ها نتیجه خوبی بگیرند، به‌عنوان شگفتی‌ساز شناخته خواهند شد که برای این تیم افت بزرگی به شمار می‌رود.
البته نمی‌توان آنها را تنها بر اساس یک بازی قضاوت کرد. در طول فصل، میلان نشان داده که در مسیر صعودی قرار دارد، به‌ویژه در قیاس با اوضاعی که این باشگاه زیر نظر مالکان قبلی داشت. حالا باشگاه دست‌کم جهت مشخصی گرفته، هرچند مسیری که در پیش دارد همچنان طولانی است.

میلان نکات مثبتی دارد. بازیکنان ایتالیایی جوان این تیم و آمدن لوکاس پاکتا که حالا به دلیل مصدومیت دور از میادین است و کریشتوف پیاتک جزو نقاط قوت تیم به شمار می‌روند اما چند نفر معتقد هستند که سوسو، سامو کاستیخو و هاکان چالهان‌اوغلو آماده برداشتن قدمی بزرگ رو به جلو هستند؟ ببخشید اما من در این زمینه تردید دارم. البته میلان در صورت حضور در لیگ قهرمانان، سرمایه‌گذاری‌های سنگینی انجام خواهد داد، به شرط آنکه مجوز لازم را از یوفا داشته باشد. میلان باشگاهی است که تاریخچه‌اش در لیگ قهرمانان و رقابت‌های دیگر اروپایی مایه غبطه رقیبان است. اگر آنها برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری نسبت به دوران‌های اخیر داشته باشند، می‌توانند بار دیگر به جایگاه خود برسند.اما آنها به جایگاهشان نرسیده‌اند. بازی شنبه که این را نشان داد. شجاعت و شخصیت تیم باعث خوشحالی مربی‌شان شد اما کیفیت آنها همچنان پایین است. آنها با این روش نمی‌توانند فاصله‌شان را با تیم‌های بالاتر از خودشان به‌ویژه یوونتوس، در یک شب کاهش دهند. آنها در این فصل چند گام به پیش برداشته‌اند اما این گام‌ها کافی نیست.

با این حال، نباید پس از یک پیروزی مهم، هر چقدر هم که به سختی به دست آمده باشد، خیلی ناراحت بود. تابستان پیش رو آزمونی برای مالکان جدید خواهد بود و مشخص خواهد شد که آنها می‌توانند برای بلندمدت برنامه‌ریزی کنند و پایه‌های استواری برای بازیابی میلان بنا نهند یا نه. اگر این بازیکنان بتوانند میلان را در میان چهار تیم بالای جدول قرار دهند، کارشان را انجام داده‌اند. لاتزیو هم در میلان آشفته به نظر می‌رسید. آنها در این فصل بارها شده که شلخته بازی کرده باشند. لاتزیو می‌تواند بازی‌های درخشانی انجام دهد اما این بازی‌ها در این فصل گاه و بیگاه بوده‌اند. درخشش آنها کم شده و آنها در جدول سری آ هم به رده‌های پایین‌تر سقوط کرده‌اند. جام حذفی ایتالیا تنها جایی است که فصل آنها را می‌تواند نجات دهد.

هیچ چیز قطعی نیست و رم و آتالانتا هم کاملا بخت صعود به لیگ قهرمانان را دارند. نبرد قهرمانی در ایتالیا عملا به پایان رسیده است و طرفداران سری آ باید از رقابت بر سر راهیابی به لیگ قهرمانان لذت ببرند. هیچ‌کدام از تیم‌های درگیر در این رقابت بی‌نقص نیستند اما دارند با تمام وجود تلاش می‌کنند. طرفدارانی که نگران عملکرد تیمشان در اروپا هستند، می‌توانند بعدتر به این نگرانی بپردازند.

منبع: فوتبال ایتالیا

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-04-16 02:57:00
نظر دهید

۱ نظر
سیامک
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۴۱
...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر