فهرست
مردم؟ قدرت؟/ اسطوره عصر فراموشی
مردم؟ قدرت؟/ اسطوره عصر فراموشی

مردم؟ قدرت؟/ اسطوره عصر فراموشی

آی اسپورت - «پشت به قدرت، رو به مردم»؛ اگر به من باشد این قسمت از شبه‎بیانیه فرهاد مجیدی را به بقیه‌اش ترجیح می‌دهم، به همه آن اتهام‌زنی‌ها و جنجال‌آفرینی‌ها و البته عقب‌نشینی‌های بعدش که اساسا از شخصیتی مثل مجیدی دور از انتظار نبود. هیچکدام از دعواهای پشت این پست مهم نیست. این خاصیت هواداری است. همه جای دنیا هواداران یک تیم فقط اشتباهات رخ داده به زیان خود و به سود دیگران را می‌بینند. رئال، بارسا، میلان، یوننتوس، یونایتد، لیورپول... همه‌جا همین داستان را داریم. پس عجیب نیست که استقلالی‌ها دو گل پرپرشده جلوی نفت و پدیده را ببینند و پرسپولیسی‌ها هم سراغ پنالتی گم‌شده داربیِ رفت و اخراج نشدن روزبه چشمی جلوی ماشین را بگیرند. این بحث‌ها تا ابد ادامه دارد و حتی یک نفر هم قانع نخواهد شد. پس آن را کنار بگذارید و به دلربایی عوام‌فریبانه فرهاد با دوگانه قدرت و مردم خیره شوید؛ به تنها جایی از کره زمین که یک نفر سه بار می‌تواند تیمش را رها کند و برود، اما در قامت اسطوره برگردد و داد مردم‌دوستی سر بدهد. یا للعجب!

روزی که فرهاد بهانه چشم‌های تیام در امارات را گرفت و سر از الغرافه قطر درآورد، استقلال شانس مسلم قهرمانی بود، اما نه‌تنها آن جام به باد رفت، بلکه دو ماه بعد از کوچ مجهول آقای شماره هفت، آبی‌ها در بی‌رحم‌ترین داربی دوران جلوی رقیب سنتی ریشخند شدند. فرهاد اما کم نیاورد و از همان راه دور ژست تعصب گرفت که: «وسط بازی رفتم دوش بگیریم برگشتم دیدم سه گل خوردیم.» شاید هم او نمی‌دانست هوادارها وسط داربی دوش نمی‌گیرند، جان می‌دهند! وقتی فرهاد هفتم آبان 92 از فوتبال خداحافظی کرد، قلعه‌نویی گفت: «التماسش کردم که بمان لازمت داریم، هر وقت دوست داشتی سر تمرین بیا و بازی‌های شهرستان را هم نرو، اما نماند.» نماند چون می‌خواست در یک روز هفتم ماه، تاریخ خداحافظی‌اش را با شماره پشت پیراهنش ست کند. این همان فصلی بود که آخرش استقلال بین چهار مدعی پنجم شد. این «رو به مردم» بودن فرهاد همانقدر اعتبار دارد که «پشت به قدرت» بودنش؛ کسی که به روایت عبدالرضا داوری، جلسات مستمر و بی‌وقفه با محمود احمدی‌نژاد داشت. بگذار تین‌ایجرهای عشق فرهاد چشم‌ها را ببندند و دهان‌ها را باز کنند، اما وای به روزگار این مردم اگر امثال مجیدی لاف آزادگی و استقلال از قدرت بزنند؛ کسانی که سه خط می‌نویسند اما سه دقیقه هم پای حرف‌شان نمی‌مانند. قرمز و آبی هم ندارد البته.

بانک ورزش

۹۵ ۱۶  
آی اسپورت
2019-05-13 17:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
شاهین
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۵۹
این «رو به مردم» بودن فرهاد همانقدر اعتبار دارد که «پشت به قدرت» بودنش؛ کسی که به روایت عبدالرضا داوری، جلسات مستمر و بی‌وقفه با محمود احمدی‌نژاد داشت. بگذار تین‌ایجرهای عشق فرهاد چشم‌ها را ببندند و دهان‌ها را باز کنند، اما وای به روزگار این مردم اگر امثال مجیدی لاف آزادگی و استقلال از قدرت بزنند؛ کسانی که سه خط می‌نویسند اما سه دقیقه هم پای حرف‌شان نمی‌مانند. قرمز و آبی هم ندارد البته.
لنگ اسپورت
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۳
بهروش لنگی بی شرف همین دربی برگشت پنالتی فرشید اسماعیلی باید تکرار میشد و بازی با ماشین سازی هم یه پنالتی به سود استقلال گرفته نشد.

استقلال 7 گل سالمش رو در این فصل داوران نپذیرفتند.
گل سالم زکی پور به ذوب آهن
گل سالم محسن کریمی ذوب آهن برگشت
گل سالم تبریزی به استقلال خوزستان
گل سالم علی کریمی به سپاهان
گل سالم به نفت مسجد سلیمان
گل سالم به پدیده
گل سالم به صنعت نفت
دیگه اخراجی ها به ضرر استقلال و پنالتی های گرفته نشده استقلال در این فصل استقلال رو حساب نمی کنم . حذف استقلال در جام حذفی با ناداوری و صعود پرسپولیس به کمک داوران در جام حذفی نود ارومیه و سپیدرود رو حساب نمی کنم.
۶
@
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۱۲
اسطوره دوپینگی و کذاب کیسه ها پشت به قدرت کرد دید درد داره سریع برگشت در مجموع واسه همه چرخیدنات مرسی خخ
۹
امو
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۱۳
واقعا شغل بدی هم نیست، خبرنهار برانگوه بودن... بلاخره چیزی جلوت میندازن و بجای دم تکون دادن علیه رقیبت مینویسی
۷ ۱
کیسه کشی با اسامی مختلف
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۴۷
همه این خزعبلات رو تو یه کامنت نمیتونی بنویسی کیسه کش؟
۲
علی
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۱۵
خدا هیچ تیمی رو بی بزرگتر و بی اسطوره نکنه که هواداراش مجبور بشن به ادم معلوم الحالی که خودش بارها تو ازمون وفاداری مردود شده و هربار بین قدرت و مبارزه بدون هیچ تردیدی اولی انتخابش بوده نگن اسطوره. به والله این واژه حرمت داره واسه هرکسی استفاده اش نکنید.
...
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۱۵
وقتی هوادارای نادون کیسه این شیوه گول خوردن رو دوست دارن شما بهشون چیکار داری؟ الان احمق ترین شون میاد با ده تا اسم احسان کاجی و اصغرو پسغر و ... کامنت میذاره و فحاشی میکنه
۸
خربین
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۱
اگه موافقی که این تیتر واسه اسطوره های لنگی مصداق داره... اوکی... وگرنه آبو بریز اونجات....
۶
farhad
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۸
شما خبرنگارها الحق که جزء سطح پایین ترین مردم این کشور هستین حتی پایین تر از یک دلال مواد یا سکس . حداقل اونها بخشی از درآمدش حلاله ! هر اتفاقی تو این مملکت بیفته چه تو اقتصاد چه تو سیاست و چه تو ورزش و هر حکومتی که سر کار باشه , چیزی نمیتونه دید مردم رو نسبت به شما خبرنگارها عوض کنه ! شماها ارزان ترین مردمان هستین که با یک ناهار هر کاری میکنین
۷
Fem
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۵
کاملا درسته
۱
لنگ اسپورت
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۵۲
کدوم رییس جمهور بخاطر یه تیم باشگاهی میره یه کشور دیگه التماس کنه که اون باشگاه رو محروم نکنن
زنجانی و هدایتی چقدر پول باج به فدراسیون و کمیته داوران و کمیته انضباطی میدادن که نود هم نتونست ورود بکنه بهش؟
لابی کثیف هدایتی تو صداو سیما و مطبوعاتی مثل ورزش سه و گل چقدر علیه استقلال کار کردن و چقدر روح هوادار رو عمدا آزار دادن؟
چجوری به قول خودشون یه تیم پنجره ش بسته ست کلی بازیکن میخره تو لیگ و جالبه بدون بازیکن سه سال قهرمان میشه؟
چجوری تو بازیهای حساس مثل سپاهان و پرسپولیس داورهایی میذارن که تا عمرشون بوده یه باخت پرسپولیس موقع داوری اونها نداده همونارو داور میذارن دقت کنید به این داورها حیدری خورشیدی فغانی این سه تا داور همش تو بازی پرسپولیس هستند و حتی بازیهای رقیبان پرسپولییس گذاشته میشوند نتایج رو هم برید ببینید به نفعه پرسپولیسه همش دیگه علنی حق خوری میکنن؟
چطوری استقلال ذوب آهن میبره تو آسیا تو بهترین شرایطش داره میره به سمت قهرمانی آسیا یهو به کل تیم نابود میشه میگن پول نیست همه بازیکنان خوب میرن و استقلال در بهترین شرایطش به راحتی نابود میکنن آیا نمیدونستن باید قرارداد با بازیکنا ببندن یا حفظشون بکنن استقلال رو نمیتونستن حمایت بکنن تو اون مقطع حساس اما یه ماه بعد چطور میشه یهو پول میاد با قراردادهای سنگین به عمد چندتا بازیکن بنجل میارن تا قرض رو دست استقلال بمونه پولای استقلال رو به عمد سوخت میکنن؟
چطور هزارتا جا داوری ها به ضرر استقلال تموم شده و سه امتیاز از دست میده اونارو نشون نمیدن ولی خیلی شیک و مجلسی یجا مثلا یه صحنه نگرفته داور فوقشم بازی مساوی میشده رو همه مسولین فدراسیون همگی باهم هی بولد میکنن هی نشون میدنش تا ما اعتراض نکنیم حق مارو به راحتی میخورن؟
چجوریه همش استقلال هر سال مربی و بازیکن عوض میکنه اما مدیرای واقعا با تعصب استقلالی رو نمیذارن سر باشگاه یعنی نمیدونن مشکل مدیریته؟
چجوره کمپ مجهز با چمن خوب برای یه تیم مهیا میکنن اما ما هنوز یه کمپ با چمن مصنوعیشم نداریم کمپ حجازی رو هم درستش نمیکنن؟
۸ ۱
@
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۵۲
این کامنت رو خوندم و مطمئن شدم این کیسه کش کاملا تعطیله و چیزی به اسم عقل نداره. اونقدر با سلیطه گری باج گرفتن که همیشه طلبکارن. میدونم بچه ای و قوه درک و استدلال نداری
کیسه با لابی وزارت امورخارجه از اسیا حذف نشد
چطور میشه این تیم پول اسپانسر رو تا 4 سال اینده پیشخور کنه و بریزبپاشش سر جاش باشه؟
پرداخت قرارداد سنگین شفر جلوجلو
لغد بی دلیل بازی پدیده کیسه
دلالی وزیر برای کیسه
رضایت نامه 2 میلیاردی تبریزی
خرید 30 تا بازیکن
بلوا تو مجلس به خاطر کیسه
اجاره گرو ترین زمین تمرین تهران برای کیسه
و .....
راست میگن عقل نباشه جون در عذابه
۱
احسان تاجی
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۲۸
در این فوتبال مافیایی و اعصاب خورد کن رو تخته کنید و مردم رو بیش از این زجر ندهید مردم خودشون تو این اوضاع بدبختی و گرونی کلی گرفتاری دارند!
۸ ۱
کیسه کشی با اسامی مختلف
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۴۸
انصافا خسته نمیشی کیسه کش؟
۱
سعید
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۳۱
دمت گرمممممممممممممم
چه بدبختیم که اسطوره امون این آقاس، اگه به این میگن اسطوره پس به کرایف باید چی بگن، چون به اون نگون بخت هم میگن اسطوره، ای واااااییییییی
۹
عارف
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۴۰
بار هم مثل همیشه عالی امثال آقای بهروش حقایق رو به مردم نشون میدن این دوپینگی اماراتی هم برامون شاخ شده
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر