فهرست
چهارمین سال حکمرانی اسپانیا در کسب عناوین تنیس
چهارمین سال حکمرانی اسپانیا در کسب عناوین تنیس

چهارمین سال حکمرانی اسپانیا در کسب عناوین تنیس

آی اسپورت - اسپانیا برای چهارمین سال پیاپی از لحاظ فتح عناوین تنیس در جایگاه نخست قرار گرفت. اسپانیایی‌ها در سال ۲۰۱۹ به لطف برتری رافائل نادال توانستند هشت جام به دست آورند. مرد شماره یک جهان چهار عنوان کسب کرد و روبرتو بائوتیستا، فلیسیانو لوپس، آلبرت راموس و پابلو کارنیو نیز یک جام بالای سر بردند. پشت سر اسپانیا، تنیسورهای ایتالیایی و فرانسوی با شش قهرمانی قرار گرفتند. در رتبه های بعدی روسیه، اتریش و استرالیا با پنج عنوان دیده می‌شوند.

بائوتیستا نخستین تنیسور اسپانیایی بود که جام قهرمانی را بالای سر برد. او در ژانویه در فینال دوحه توانست توماس بردیچ را شکست دهد. سپس نادال در مسترز ۱۰۰۰ امتیازی رم با شکست جوکوویچ جام دیگری را بالای سر برد. او یک ماه بعد برای دوازدهمین بار قهرمانی در رولان گاروس را جشن گرفت. با شکست دومینیک تیم این اتفاق رخ داد. لوپس برای دومین بار قهرمان رقابت‌های کوئینز شد و توانست در فینال برابر ژیل سیمون پیروز شود. همچنین در دبل اندی ماری را شکست داد. راموس پیش از قهرمانی‌های نادال در مونترال و اپن آمریکا توانست در جولای فاتح رقابت‌های گشتاد شود. در سپتامبر قهرمانی‌های اسپانیایی تکمیل شد و کارنیو در چانگدو با شکست الکساندر بابلیک فاتح این بازی‌ها شد.

سال‌ها گذشت و به لطف درخشش نادال از سال ۲۰۱۶ اسپانیا در بالاترین رتبه جدول قرار گرفت. سال گذشته تنیسورهای اسپانیایی توانستند ۹ قهرمانی به دست آورند. در سال ۲۰۱۱ یازده جام از آن این کشور شد و در سال ۲۰۱۶ توانست ۱۰ قهرمانی را به خود اختصاص دهد. همچنین اسپانیایی‌ها در سال ۲۰۱۴ یازده قهرمانی کسب کردند. یک سال بعد صربستان با ۱۲ عنوان بالاتر از دیگر کشورها بود. در بخش دبل فرانسه با ۱۷ قهرمانی بهترین عملکرد را در سال ۲۰۱۹ داشت و بالاتر از آلمان و کرواسی (یازده قهرمانی) و کلمبیا (۱۰ قهرمانی) قرار گرفت.

ایسنا

     
آی اسپورت
2019-12-07 19:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر